Handbalster Polman moet weg bij Deense club Esbjerg
ESBJERG (ANP) - Handbalster Estavana Polman moet vertrekken bij de Deense club Esbjerg. De teamleiding heeft de 29-jarige international van Oranje laten weten dat ze niet voorkomt in de plannen voor volgend seizoen. Polman heeft nog een contract voor een jaar in Esbjerg. De club wil haar verhuren aan een andere club in Denemarken of in het buitenland, maar contractontbinding is volgens Esbjerg ook een optie.
De Gelderse opbouwspeelster speelt sinds 2013 voor Esbjerg, waarmee ze drie keer landskampioen werd. Polman speelde 240 wedstrijden voor Esbjerg en is met 1270 doelpunten de topscorer aller tijden van de club. Ze heeft een relatie met oud-topvoetballer Rafael van der Vaart, die als trainer werkt bij de Deense voetbalclub Esbjerg fB.
Polman botste enkele weken geleden met de trainer van Esbjerg. Ze kreeg amper speeltijd en voelde zich genegeerd. "Na negen jaar had ik toch iets meer respect verwacht", zei Polman onlangs.
Knieblessures
Begin vorig jaar verlengde Polman, een van de uitblinkers op het door Oranje gewonnen WK van 2019, haar contract bij de Deense topclub tot de zomer van 2023. Ze was op dat moment aan het herstellen van een zware knieblessure. Na een maandenlange revalidatie keerde de opbouwspeelster in het voorjaar van 2021 terug op het veld, maar in mei liep ze weer een knieblessure op die een operatie vereiste. Polman miste daardoor ook de Olympische Spelen in Tokio. Ze ging eind vorig jaar wel mee naar het teleurstellend verlopen WK in Spanje, maar de nog niet topfitte vedette van Oranje kwam weinig aan spelen toe.
"Het is voor de club belangrijk dat Estavana haar carrière zo goed mogelijk kan voortzetten en daar willen wij zoveel mogelijk aan bijdragen'́', zegt voorzitter Bjarne Pedersen van Esbjerg. "Bij mooie nationale en internationale triomfen wijzen we als club graag naar het collectief, maar we zijn ook afhankelijk van individuele topprestaties. 'Essie' heeft er als geen ander aan bijgedragen dat Team Esbjerg nu tot de top van het Europese clubhandbal hoort."
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
18 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
22 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
2 dagen geleden