Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalster Polman kiest voor operatie en mist Olympische Spelen

Handbalster Polman kiest voor operatie en mist Olympische Spelen

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten het op de Olympische Spelen doen zonder Estavana Polman. De sterspeelster van Oranje heeft besloten zich weer te laten opereren aan haar rechterknie, zo laat ze via Instagram weten. Polman hoopte in eerste instantie om met intensieve behandelingen op tijd fit te zijn voor de Spelen.

De handbalster van de Deense club Esbjerg kreeg van haar artsen te horen dat ze 2 procent kans had om de Spelen te halen. "Maar geef me geen 2 procent, want dan ga ik daar natuurlijk voor. Die 2 procent is 60 procent voor mij", zei de vedette van Oranje enkele weken geleden. "We gaan het gewoon weer proberen." Bondscoach Emmanuel Mayonnade sprak onlangs heel wat minder hoopvol. "Ik denk niet dat het percentage de afgelopen weken is veranderd; 2 procent is niet veel. Ik geloof op dit moment niet dat ze het haalt."

Polman werd uitgeroepen tot beste speelster van het door Oranje gewonnen WK 2019. In juli vorig jaar scheurde de 28-jarige Arnhemse een kruisband van haar rechterknie. Ze keerde begin dit jaar, na een lange revalidatie, terug bij de selectie van Oranje. Vorige maand ging het echter weer mis tijdens een wedstrijd van Esbjerg. Polman schreeuwde het na een actie uit van de pijn en verliet strompelend het veld. Ze bleek weer schade te hebben opgelopen aan de meniscus van haar rechterknie. Polman ging op het trainingscomplex in Arnhem hard aan de slag met haar revalidatie en was vastbesloten om 'Tokio' te halen.

Fit en met goede moed

"Maar na zorgvuldig overleg met mijn artsen heb ik, met pijn in mijn hart, besloten om niet mee te doen aan de Olympische Spelen van Tokio", schrijft Polman op Instagram. "In de komende maanden onderga ik een operatie en ik heb daarna tijd nodig om te herstellen. Ik ben op dit moment zeer teleurgesteld en verdrietig, maar ik denk dat dit de beste beslissing is voor mijn gezondheid. Hopelijk kan ik mijn carrière fit en met goede moed voortzetten. Ik wens mijn fantastische teamgenoten al het beste op de Spelen, ik ga ze voor de televisie aanmoedigen."

De handbalsters moeten het in Japan ook doen zonder Yvette Broch, die weigert om zich te laten vaccineren tegen het coronavirus en daarom zelf besloten heeft om niet mee te gaan. Nycke Groot, die net als Broch dit jaar terugkeerde bij Oranje, liep onlangs een schouderblessure op. De schade lijkt echter mee te vallen.

Meer uit Sport

Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

2 uur geleden
Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

3 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

4 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

6 uur geleden
Kostjoek boekt na raketinslag emotionele zege op Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.

8 uur geleden
Beachvolleybalsters Van Driel en Konink behalen brons in Nuvali

NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.

10 uur geleden
Europese turnbond laat Russen en Belarussen ook weer toe

LAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.

11 uur geleden