Handbalster Polman: bijzonder dat ik na al die shit in Parijs sta
PARIJS (ANP) - Estavana Polman kreeg de complimenten van bondscoach Per Johansson na de toch wat moeizame zege van de Nederlandse handbalsters op Angola (34-31) bij de Olympische Spelen in Parijs. Ze was in de Arena Paris Sud een van de uitblinkers met acht doelpunten. "Dat is fijn. Ik speelde ook een lekkere wedstrijd", zei de 31-jarige opbouwspeelster. "Die doelpunten waren nodig, maar het is niet belangrijk dat ik ze maak. Belangrijker is de zege. Maar ze er makkelijk ingooien, geeft wel een lekker gevoel."
Polman had geen last van zenuwen voor de eerste wedstrijd in het olympisch toernooi. "Die heb ik eigenlijk nooit. Maar ik moest wel even slikken bij het volkslied. Ik was me op dat moment heel bewust van hoe bijzonder het is dat ik hier sta. Ik heb er zoveel jaren voor moeten vechten na al die shit met mijn lichaam, dat ik heel goed besef dat het niet vanzelfsprekend is", doelde ze op de zware knieoperaties die ze in haar carrière heeft moeten doorstaan. Mede daardoor was ze er drie jaar geleden in Tokio niet bij.
"Ik heb genoten. Mijn lichaam voelt heel fit. Handbal is net als fietsen: je verleert het niet, maar het lichaam moet wel meewerken en dat is nu het geval bij mij", zei Polman, die vond dat Oranje een "rommelige" wedstrijd speelde tegen Angola. "Hoewel ik niet het idee had dat we het uit handen zouden geven, waren we zeker in de eerste helft niet fel genoeg in de dekking en renden we vaak wat chaotisch naar voren. Angola was best een lastige en fysiek sterke tegenstander, ze brachten in hun spel dingen mee die je in het Europese handbal niet zoveel ziet. Het kan allemaal wel beter bij ons, maar ik ben blij met de punten."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.
6 minuten geledenPARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.
1 uur geledenSAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).
5 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
19 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
21 uur geleden