Handbalster Lieder ontbreekt in EK-kwalificatieduels met Tsjechië
DEN BOSCH (ANP) - Keepster Tess Lieder zit niet bij de selectie van de Nederlandse handbalvrouwen voor de dubbele ontmoeting met Tsjechië. Oranje treft dat land in de kwalificatiereeks voor het EK van dit jaar.
Bondscoach Per Johansson heeft speelsters als Lois Abbingh, Yara ten Holte, Estavana Polman en Rinka Duijndam wel opgeroepen voor het tweeluik. Nederland speelt eerst in Tsjechië op 28 februari. Op 3 maart spelen de vrouwen thuis in Den Bosch. In april zijn ook Portugal en Finland nog tegenstanders van Oranje.
Johansson is op zijn hoede voor de Tsjechische vrouwen, maar gelooft in de kracht van zijn eigen team. "Tsjechië is een sterke tegenstander met veel kwaliteit, vooral in eigen land zijn ze erg sterk. Maar ik vind dat wij steeds dichter bij de absolute wereldtop komen."
Het EK is van 28 november tot en met 15 december. Het toernooi wordt gehouden in Hongarije, Oostenrijk en Zwitserland.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.
6 uur geleden