Handbalster Lieder ontbreekt in EK-kwalificatieduels met Tsjechië
DEN BOSCH (ANP) - Keepster Tess Lieder zit niet bij de selectie van de Nederlandse handbalvrouwen voor de dubbele ontmoeting met Tsjechië. Oranje treft dat land in de kwalificatiereeks voor het EK van dit jaar.
Bondscoach Per Johansson heeft speelsters als Lois Abbingh, Yara ten Holte, Estavana Polman en Rinka Duijndam wel opgeroepen voor het tweeluik. Nederland speelt eerst in Tsjechië op 28 februari. Op 3 maart spelen de vrouwen thuis in Den Bosch. In april zijn ook Portugal en Finland nog tegenstanders van Oranje.
Johansson is op zijn hoede voor de Tsjechische vrouwen, maar gelooft in de kracht van zijn eigen team. "Tsjechië is een sterke tegenstander met veel kwaliteit, vooral in eigen land zijn ze erg sterk. Maar ik vind dat wij steeds dichter bij de absolute wereldtop komen."
Het EK is van 28 november tot en met 15 december. Het toernooi wordt gehouden in Hongarije, Oostenrijk en Zwitserland.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
32 minuten geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
33 minuten geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
3 uur geleden