Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalster Knippenborg beëindigt interlandloopbaan

Handbalster Knippenborg beëindigt interlandloopbaan

ARNHEM (ANP) - Handbalster Lynn Knippenborg (30) heeft besloten haar interlandloopbaan te beëindigen. Ze kwam 114 keer uit voor Oranje en ze kwam 137 keer tot scoren.

Knippenborg pakte met het Nederlands team zilver op het WK van 2015 in Denemarken. Twee jaar later werd ze met Oranje derde op het WK in Duitsland. Op het WK van 2019 in Japan, waar Nederland wereldkampioen werd, ontbrak ze in de selectie.

"Persoonlijk ben ik gegroeid en ik heb er mooie vriendschappen aan overgehouden die voor het leven zijn", aldus Knippenborg. "Het heeft mij veel gebracht. Het hoogtepunt was voor mij de eerste medaille die we wonnen in Denemarken. Het was niet verwacht, maar wij hadden daar jarenlang naar toegewerkt. Dat alles dan op zijn plek valt is het mooiste moment uit mijn interlandcarrière."

In december 2021 speelde Knippenborg voor het laatst in Oranje.

Meer uit Sport

Wiebes: wordt heel lastig om gele trui in Tour te verdedigen

GENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes vreest dat het maandag heel moeilijk wordt om haar gele trui in de Tour de France Femmes te verdedigen. "Het zal heel lastig worden, maar we gaan het proberen", zei de 27-jarige sprintster van SD Worx - Protime in Genève nadat ze de tweede etappe in de Tour de France Femmes wist te winnen.

10 uur geleden
Wiebes is als sprintster in Tour de France Femmes klasse apart

GENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes is in de sprint een klasse apart. De 27-jarige renster van SD Worx - Protime was zondag in het Zwitserse Genève opnieuw de snelste van alle deelneemsters aan de Tour de France. Wiebes rijdt maandag voor de tweede dag op rij in de gele trui in de Ronde van Frankrijk.

10 uur geleden
Wiebes sprint in Genève in gele trui naar tweede etappezege

GENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was in de gele leiderstrui in de straten van Genève wederom de snelste in een massasprint. Wiebes behoudt de leiding in het klassement en voert ook het puntenklassement om de groene trui aan.

11 uur geleden
Van Aert wint eindklassement Ronde van Denemarken na rentree

RØDOVRE (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike won de eerste drie etappes van de vijfdaagse ronde. De Deen Rasmus Søjberg Pedersen won zondag de slotrit.

13 uur geleden
Peloton begint tweede Touretappe naar Genève met Wiebes in geel

AIGLE (ANP) - De tweede etappe van de Tour de France Femmes is zondag in het Zwitserse Aigle van start gegaan. Lorena Wiebes (27) rijdt in de gele leiderstrui in de rit over 147,9 kilometer naar Genève. De Nederlandse sprintster van SD Worx - Protime won zaterdag de openingsetappe van de Ronde van Frankrijk in Lausanne.

14 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen Women's Series-toernooi in Tokio

TOKIO (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben in de Women's Series het toernooi van Tokio gewonnen. Het is de derde zege van het seizoen voor Nederland. In de finale werd in de nacht van zaterdag op zondag het Japanse team Mitsubishi Electric met 21-16 verslagen. Ilse Kuijt werd verkozen tot beste speelster (MVP) van het toernooi, ze maakte vier tweepunters in de finale.

18 uur geleden
Turner Grünberg wint laatste kwalificatie voor EK

ROTTERDAM (ANP) - Turner Jermain Grünberg (25) heeft in Rotterdam de vierde en laatste kwalificatie voor de EK gewonnen. De Tilburger kwam na zijn rondgang langs de zes toestellen tot 78,834 punten en hield daarmee Jordi Hagenaar (78,350) achter zich. Gijs Franken eindigde als derde (73,917).

1 dag geleden