Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalster Groot: doet pijn om zo af te sluiten

Handbalster Groot: doet pijn om zo af te sluiten

TOKIO (ANP) - Handbalster Nycke Groot eindigde haar laatste wedstrijd in tranen. De 33-jarige Groot had haar carrière willen bekronen met een olympische medaille, maar Oranje werd in Tokio in de kwartfinales weggespeeld door Frankrijk (22-32).

"Ik weet zeker dat ik over een uur enorm trots kan zijn en er anders naar kan kijken, maar ik ben nu zó teleurgesteld dat het zo moest gaan", zei Groot geëmotioneerd. De opbouwspeelster keerde begin dit jaar terug in de nationale ploeg, omdat Estavana Polman vanwege een knieblessure niet mee kon naar de Spelen. De Noord-Hollandse, die begin 2019 haar interlandcarrière had beëindigd en daardoor ontbrak op het gewonnen WK, hoopte na een lange en succesvolle carrière een medaille te pakken op de Spelen.

"Tot vandaag heb ik er zo enorm van genoten. Maar we gaven het hier meteen weg. Ik vind dat we zo onder de maat hebben gespeeld, zo onder het niveau dat we kunnen halen, met zo weinig beleving. Ik ben vooral teleurgesteld in hoe wij op het veld stonden", aldus Groot, die de vechtlust miste in Oranje. "Dat doet gewoon heel erg pijn. Je kop laten hangen en er na een kwartier al niet meer in geloven, dat vind ik echt heel jammer." Heel wat speelsters liepen na het duel in tranen richting de kleedkamer.

Blessure

De handbalsters werden in de openingsfase weggespeeld door Frankrijk. Op een kleine opleving na kwamen ze niet meer terug in de wedstrijd. Lois Abbingh, de andere ster van Oranje, raakte al vroeg in de wedstrijd geblesseerd. "Ik ben heel teleurgesteld, ik had de ploeg zo graag willen helpen", zei Abbingh. "Ik weet niet wat er gebeurd zou zijn als ik niet geblesseerd was geraakt. We verdienden meer, maar dit is ook het leven. We moeten door."

Het is de vraag of het Handbalverbond verder wil met bondscoach Emmanuel Mayonnade, wiens contract afloopt. De Fransman gaf zelf al aan graag door te willen bij Oranje.

Meer uit Sport

Verstappen verrast met tweede plek in F1-kampioenschap

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.

1 uur geleden
Tennisser Alcaraz zonder te spelen naar kwartfinale in Parijs

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.

10 uur geleden
Alle 18.000 startbewijzen Marathon Rotterdam vergeven

ROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.

10 uur geleden
Voormalig wereldkampioen Formule 1 Alan Jones overleden

SYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.

16 uur geleden
Djokovic op mastertoernooi van Parijs ten onder tegen Hijikata

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.

1 dag geleden
Zverev verliest in Parijs als nummer 1 van Musetti

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.

1 dag geleden
Paul stopt met boksen als hij volgend gevecht verliest

LONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.

1 dag geleden