Handbalster Groot: doet pijn om zo af te sluiten
TOKIO (ANP) - Handbalster Nycke Groot eindigde haar laatste wedstrijd in tranen. De 33-jarige Groot had haar carrière willen bekronen met een olympische medaille, maar Oranje werd in Tokio in de kwartfinales weggespeeld door Frankrijk (22-32).
"Ik weet zeker dat ik over een uur enorm trots kan zijn en er anders naar kan kijken, maar ik ben nu zó teleurgesteld dat het zo moest gaan", zei Groot geëmotioneerd. De opbouwspeelster keerde begin dit jaar terug in de nationale ploeg, omdat Estavana Polman vanwege een knieblessure niet mee kon naar de Spelen. De Noord-Hollandse, die begin 2019 haar interlandcarrière had beëindigd en daardoor ontbrak op het gewonnen WK, hoopte na een lange en succesvolle carrière een medaille te pakken op de Spelen.
"Tot vandaag heb ik er zo enorm van genoten. Maar we gaven het hier meteen weg. Ik vind dat we zo onder de maat hebben gespeeld, zo onder het niveau dat we kunnen halen, met zo weinig beleving. Ik ben vooral teleurgesteld in hoe wij op het veld stonden", aldus Groot, die de vechtlust miste in Oranje. "Dat doet gewoon heel erg pijn. Je kop laten hangen en er na een kwartier al niet meer in geloven, dat vind ik echt heel jammer." Heel wat speelsters liepen na het duel in tranen richting de kleedkamer.
Blessure
De handbalsters werden in de openingsfase weggespeeld door Frankrijk. Op een kleine opleving na kwamen ze niet meer terug in de wedstrijd. Lois Abbingh, de andere ster van Oranje, raakte al vroeg in de wedstrijd geblesseerd. "Ik ben heel teleurgesteld, ik had de ploeg zo graag willen helpen", zei Abbingh. "Ik weet niet wat er gebeurd zou zijn als ik niet geblesseerd was geraakt. We verdienden meer, maar dit is ook het leven. We moeten door."
Het is de vraag of het Handbalverbond verder wil met bondscoach Emmanuel Mayonnade, wiens contract afloopt. De Fransman gaf zelf al aan graag door te willen bij Oranje.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF zal geen bestuurlijke afvaardiging naar de komende Jeugd Olympische Spelen van Dakar in Senegal sturen. Dat maakte de sportkoepel woensdag bekend op de eigen website. NOC*NSF noemt als redenen het feit dat Rusland onder eigen vlag deelneemt, de Senegalese wetgeving op het gebied van lhbtiq+-rechten en de hoge kosten.
1 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle heeft woensdag bij een trainingsongeluk een breuk in zijn pols opgelopen. Het seizoen van de 34-jarige Nederlander is daarmee voorbij. Dat meldt zijn ploeg Soudal Quick-Step op de eigen website.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.
5 uur geledenŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.
7 uur geledenŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.
7 uur geleden