Handbalster Groot: doet pijn om zo af te sluiten
TOKIO (ANP) - Handbalster Nycke Groot eindigde haar laatste wedstrijd in tranen. De 33-jarige Groot had haar carrière willen bekronen met een olympische medaille, maar Oranje werd in Tokio in de kwartfinales weggespeeld door Frankrijk (22-32).
"Ik weet zeker dat ik over een uur enorm trots kan zijn en er anders naar kan kijken, maar ik ben nu zó teleurgesteld dat het zo moest gaan", zei Groot geëmotioneerd. De opbouwspeelster keerde begin dit jaar terug in de nationale ploeg, omdat Estavana Polman vanwege een knieblessure niet mee kon naar de Spelen. De Noord-Hollandse, die begin 2019 haar interlandcarrière had beëindigd en daardoor ontbrak op het gewonnen WK, hoopte na een lange en succesvolle carrière een medaille te pakken op de Spelen.
"Tot vandaag heb ik er zo enorm van genoten. Maar we gaven het hier meteen weg. Ik vind dat we zo onder de maat hebben gespeeld, zo onder het niveau dat we kunnen halen, met zo weinig beleving. Ik ben vooral teleurgesteld in hoe wij op het veld stonden", aldus Groot, die de vechtlust miste in Oranje. "Dat doet gewoon heel erg pijn. Je kop laten hangen en er na een kwartier al niet meer in geloven, dat vind ik echt heel jammer." Heel wat speelsters liepen na het duel in tranen richting de kleedkamer.
Blessure
De handbalsters werden in de openingsfase weggespeeld door Frankrijk. Op een kleine opleving na kwamen ze niet meer terug in de wedstrijd. Lois Abbingh, de andere ster van Oranje, raakte al vroeg in de wedstrijd geblesseerd. "Ik ben heel teleurgesteld, ik had de ploeg zo graag willen helpen", zei Abbingh. "Ik weet niet wat er gebeurd zou zijn als ik niet geblesseerd was geraakt. We verdienden meer, maar dit is ook het leven. We moeten door."
Het is de vraag of het Handbalverbond verder wil met bondscoach Emmanuel Mayonnade, wiens contract afloopt. De Fransman gaf zelf al aan graag door te willen bij Oranje.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."
34 minuten geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
12 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
15 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
15 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
20 uur geleden