Handbalster Dulfer: helemaal terug in het toernooi
KOLDING (ANP) - Kelly Dulfer was met acht treffers de topscorer bij de Nederlandse handbalsters, die door een zege van 28-24 op Hongarije een vroege uitschakeling op het EK in Denemarken afwendden. "We hingen aan een zijden draadje, dat wisten we. We waren er allemaal wel van doordrongen dat we deze wedstrijd moesten winnen. We kwamen in de eerste helft over een dood punt heen. Kennelijk was dat nodig om ons echt wakker te schudden", zei de opbouwspeelster met een brede glimlach.
Oranje startte stroef, maar op een gegeven moment had de ploeg ineens de dekking op orde. "Dat was cruciaal voor deze wedstrijd. Als die dekking staat en de tegenstander komt er niet doorheen, hoef je alleen nog maar zelf te scoren. Het was mooi om te zien dat iedereen er vol voor ging, dit was weer echt een teamprestatie."
Dulfer werd uitgeroepen tot beste speelster van de wedstrijd. Die eer nam ze bescheiden in ontvangst. "De opdracht van de bondscoach was dat iedereen zijn kansen moest pakken en zonder angst de bal moest gooien. We hebben zeker de tweede helft echt goed gespeeld. We zijn door het oog van de naald gekropen, maar het spel wat we nu tegen Hongarije hebben laten zien, geeft zeker vertrouwen. We nemen ook 2 punten mee de hoofdronde in, dus ik denk dat we helemaal terug zijn in het toernooi."
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden