Handbalster Broch voor twee jaar naar Roemeense topclub Bucuresti
BOEKAREST (ANP) - Handbalster Yvette Broch geeft haar carrière een nieuwe impuls. De cirkelspeelster die in augustus 2018 de sport nog opgaf omdat ze mentaal en fysiek was opgebrand, heeft ruim 2,5 jaar later een tweejarig contract getekend bij de Roemeense topclub Bucuresti. De club uit Boekarest meldde de komst van de 30-jarige Broch op zijn website.
Broch is bezig aan een opmerkelijke rentree. Amper twee maanden nadat ze de sport weer heeft opgepakt bij haar oude Franse club Metz, vroeg bondscoach Emmanuel Mayonnade haar weer terug te keren in het Nederlands team. De geboren Westlandse heeft inmiddels al twee oefeninterlands gespeeld en is vast van plan mee te gaan met Oranje naar de Olympische Spelen.
Broch gaf onlangs te kennen dat ze ook weer op clubniveau in de top wil handballen. "Ik wil het alleen maar doen in een professionele omgeving waar alles op en top is geregeld, maar waar ik wel zelf kan bepalen hoe ik mijn leven naast de sport invulling kan geven", zei ze na de gespeelde wedstrijden met Oranje in Kroatië.
Bucuresti is een gerenommeerde club die uitkomt in de Champions League. Keepster Tess Wester van het Nederlands team maakt deze zomer eveneens de overstap naar de Roemeense club.
Broch won in de jaren voor ze tijdelijk afscheid nam met Oranje onder meer zilver op het WK van 2015, zilver op het EK van 2016 en brons op het WK van 2017. Ze was er ook bij op de Olympische Spelen van Rio in 2016, toen de Nederlandse handbalsters net naast een medaille grepen (vierde). Met de Hongaarse club Györi won ze twee keer de Champions League.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
8 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
9 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
12 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
13 uur geleden