Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalster Broch voor twee jaar naar Roemeense topclub Bucuresti

Handbalster Broch voor twee jaar naar Roemeense topclub Bucuresti

BOEKAREST (ANP) - Handbalster Yvette Broch geeft haar carrière een nieuwe impuls. De cirkelspeelster die in augustus 2018 de sport nog opgaf omdat ze mentaal en fysiek was opgebrand, heeft ruim 2,5 jaar later een tweejarig contract getekend bij de Roemeense topclub Bucuresti. De club uit Boekarest meldde de komst van de 30-jarige Broch op zijn website.

Broch is bezig aan een opmerkelijke rentree. Amper twee maanden nadat ze de sport weer heeft opgepakt bij haar oude Franse club Metz, vroeg bondscoach Emmanuel Mayonnade haar weer terug te keren in het Nederlands team. De geboren Westlandse heeft inmiddels al twee oefeninterlands gespeeld en is vast van plan mee te gaan met Oranje naar de Olympische Spelen.

Broch gaf onlangs te kennen dat ze ook weer op clubniveau in de top wil handballen. "Ik wil het alleen maar doen in een professionele omgeving waar alles op en top is geregeld, maar waar ik wel zelf kan bepalen hoe ik mijn leven naast de sport invulling kan geven", zei ze na de gespeelde wedstrijden met Oranje in Kroatië.

Bucuresti is een gerenommeerde club die uitkomt in de Champions League. Keepster Tess Wester van het Nederlands team maakt deze zomer eveneens de overstap naar de Roemeense club.

Broch won in de jaren voor ze tijdelijk afscheid nam met Oranje onder meer zilver op het WK van 2015, zilver op het EK van 2016 en brons op het WK van 2017. Ze was er ook bij op de Olympische Spelen van Rio in 2016, toen de Nederlandse handbalsters net naast een medaille grepen (vierde). Met de Hongaarse club Györi won ze twee keer de Champions League.

Meer uit Sport

Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

2 uur geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

5 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

10 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden