Handbalster Broch voor twee jaar naar Roemeense topclub Bucuresti
BOEKAREST (ANP) - Handbalster Yvette Broch geeft haar carrière een nieuwe impuls. De cirkelspeelster die in augustus 2018 de sport nog opgaf omdat ze mentaal en fysiek was opgebrand, heeft ruim 2,5 jaar later een tweejarig contract getekend bij de Roemeense topclub Bucuresti. De club uit Boekarest meldde de komst van de 30-jarige Broch op zijn website.
Broch is bezig aan een opmerkelijke rentree. Amper twee maanden nadat ze de sport weer heeft opgepakt bij haar oude Franse club Metz, vroeg bondscoach Emmanuel Mayonnade haar weer terug te keren in het Nederlands team. De geboren Westlandse heeft inmiddels al twee oefeninterlands gespeeld en is vast van plan mee te gaan met Oranje naar de Olympische Spelen.
Broch gaf onlangs te kennen dat ze ook weer op clubniveau in de top wil handballen. "Ik wil het alleen maar doen in een professionele omgeving waar alles op en top is geregeld, maar waar ik wel zelf kan bepalen hoe ik mijn leven naast de sport invulling kan geven", zei ze na de gespeelde wedstrijden met Oranje in Kroatië.
Bucuresti is een gerenommeerde club die uitkomt in de Champions League. Keepster Tess Wester van het Nederlands team maakt deze zomer eveneens de overstap naar de Roemeense club.
Broch won in de jaren voor ze tijdelijk afscheid nam met Oranje onder meer zilver op het WK van 2015, zilver op het EK van 2016 en brons op het WK van 2017. Ze was er ook bij op de Olympische Spelen van Rio in 2016, toen de Nederlandse handbalsters net naast een medaille grepen (vierde). Met de Hongaarse club Györi won ze twee keer de Champions League.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
8 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
10 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
11 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
11 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
13 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
16 uur geleden