Handbalster Abbingh: liever gewonnen met 700e goal
KOLDING (ANP) - Handbalster Lois Abbingh maakte in de wedstrijd tegen Noorwegen op het EK in Denemarken vier doelpunten. De eerste was haar 700e interlandgoal. "Dat is echt wel een mijlpaal, vind ik. Maar ik had er liever ook een overwinning bij gehad", zei de topschutter van Oranje na de ruime nederlaag. Noorwegen, dat al zo vaak de sterkste was in de onderlinge confrontaties, won met 32-25.
"Verliezen van Noorwegen is geen schande. We zijn niet weggespeeld en zijn in de tweede helft blijven vechten. Het kwam in mijn ogen toch vooral aan op details, waardoor het bij Noorwegen beter liep dan bij ons", meende Abbingh, die toegaf dat ze zich vreselijk had geërgerd aan de Griekse arbitrage. "Normaal laat ik me niet uit over de scheidsrechters, maar nu kregen we zoveel beslissingen tegen, dat we onnodig vaak in ondertal kwamen. Tegen Noorwegen, dat heel snel uitbreekt, is het dan moeilijk spelen."
Abbingh noemde de beslissingen van de arbitrage zelfs dubieus. "Onze ploeg moet het hebben van knokken in de dekking. Op dit niveau is het feller en harder. Dan is het vreemd dat we nu steeds tegen een 2-minutenstraf opliepen, terwijl we bij vergelijkbare momenten in de vorige wedstrijden een vrije bal kregen."
De wereldkampioen staat er na de nederlaag tegen Noorwegen niet heel goed voor in groep II van de hoofdronde. Noorwegen en Kroatië, dat won van Roemenië, staan op 6 punten. Nederland blijft op 2 punten staan en heeft dus twee overtuigende zeges op Duitsland en Roemenië nodig om nog kans te maken op het bereiken van de halve finales. "We zijn nog niet afgeschreven en we geven het zeker nog niet op", klonk Abbingh strijdbaar.
Meer uit Sport
DETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.
6 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
14 uur geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
16 uur geledenBENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
21 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
1 dag geleden