Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalster Abbingh: liever gewonnen met 700e goal

Handbalster Abbingh: liever gewonnen met 700e goal

KOLDING (ANP) - Handbalster Lois Abbingh maakte in de wedstrijd tegen Noorwegen op het EK in Denemarken vier doelpunten. De eerste was haar 700e interlandgoal. "Dat is echt wel een mijlpaal, vind ik. Maar ik had er liever ook een overwinning bij gehad", zei de topschutter van Oranje na de ruime nederlaag. Noorwegen, dat al zo vaak de sterkste was in de onderlinge confrontaties, won met 32-25.

"Verliezen van Noorwegen is geen schande. We zijn niet weggespeeld en zijn in de tweede helft blijven vechten. Het kwam in mijn ogen toch vooral aan op details, waardoor het bij Noorwegen beter liep dan bij ons", meende Abbingh, die toegaf dat ze zich vreselijk had geërgerd aan de Griekse arbitrage. "Normaal laat ik me niet uit over de scheidsrechters, maar nu kregen we zoveel beslissingen tegen, dat we onnodig vaak in ondertal kwamen. Tegen Noorwegen, dat heel snel uitbreekt, is het dan moeilijk spelen."

Abbingh noemde de beslissingen van de arbitrage zelfs dubieus. "Onze ploeg moet het hebben van knokken in de dekking. Op dit niveau is het feller en harder. Dan is het vreemd dat we nu steeds tegen een 2-minutenstraf opliepen, terwijl we bij vergelijkbare momenten in de vorige wedstrijden een vrije bal kregen."

De wereldkampioen staat er na de nederlaag tegen Noorwegen niet heel goed voor in groep II van de hoofdronde. Noorwegen en Kroatië, dat won van Roemenië, staan op 6 punten. Nederland blijft op 2 punten staan en heeft dus twee overtuigende zeges op Duitsland en Roemenië nodig om nog kans te maken op het bereiken van de halve finales. "We zijn nog niet afgeschreven en we geven het zeker nog niet op", klonk Abbingh strijdbaar.

Meer uit Sport

Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

1 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

4 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

5 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

6 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

9 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

9 uur geleden
Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

15 uur geleden