Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalster Abbingh kent Rusland door en door

Handbalster Abbingh kent Rusland door en door

KUMAMOTO (ANP) - Lois Abbingh treft vrijdag in de halve finales van het WK in Japan acht ploeggenotes van haar Russische club Rostov-Don tegenover zich. En bondscoach Ambros Martin van Rusland is ook nog eens haar coach bij die club. Kortom, de tegenstander heeft geen geheimen voor de topschutter van het Nederlands team. "Ik heb onze bondscoach Emmanuel Mayonnade heel wat belangrijke informatie kunnen geven", zegt Abbingh in de aanloop naar het duel in de Park Dome van Kumamoto.

De geboren Groningse is tot op het bot gemotiveerd voor de krachtmeting met de Russinnen. "Ik wil heel graag laten zien wat ik kan en ik wil uiteraard heel graag van ze winnen. Maar wij zullen wel het beste in ons naar boven moeten halen, want Rusland is op voorhand de favoriet."

De Russinnen zijn bijkans naar de halve finales 'gewandeld'. De drievoudig wereldkampioen en regerend olympisch kampioen won alle acht gespeelde wedstrijden met ruime cijfers. Oranje daarentegen verloor op weg naar de laatst vier zelfs drie wedstrijden. "Dat hoeft geen nadeel te zijn. Rusland heeft het nog geen enkele keer moeilijk gehad, terwijl er voor ons steeds wat op het spel stond en we tot het uiterste moesten gaan. Hopelijk kunnen wij ze imponeren."

Ervaring

Bovendien, zegt Abbingh, is een halve finale niet nieuw voor de Nederlandse handbalsters. "We staan voor de zesde keer op rij in de halve finales op een groot kampioenschap. We hebben dus al wat ervaring opgedaan met het spelen van dit soort wedstrijden."

Abbingh is er trots op dat Oranje weer zover is gekomen, ook al kwam er het nodige geluk bij kijken. Na nederlagen tegen Duitsland en Denemarken leek de ploeg uitgeteld, maar onder aansporing van Abbingh, die elf keer scoorde, leefde de ploeg woensdag weer op tegen Zuid-Korea in de laatste wedstrijd uit de hoofdronde.

Zenuwslopend

Na de overtuigende zege (40-33) op de Aziaten was het urenlang nagelbijten op de hotelkamers, want de resultaten van Servië tegen Denemarken en Noorwegen tegen Duitsland bepaalden het lot van Oranje. "Niemand durfde te kijken, het was zenuwslopend. De ontlading was enorm toen Noorwegen won van Duitsland en wij door waren."

Abbingh heeft coach Mayonnade onder meer verteld dat het bij de Russische ploeg vooral draait om de dekking. "Ze zijn minder gericht op de aanval. Ik speel bij Rostov-Don dan ook een veel defensievere rol dan bij het Nederlands team. In Oranje ben ik de aanvalster, de schutter. Zo kennen die Russische meiden mij helemaal niet."

Meer uit Sport

Atlete Hassan zegt na ziekte af voor marathon New York

OREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.

3 uur geleden
Mekies nog vijf jaar lang teambaas Red Bull in Formule 1

MILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.

6 uur geleden
Turner Schmidt extra gespannen en extra gemotiveerd door Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.

6 uur geleden
Saudi-Arabië stelt tennistoernooi uit na aanvallen Houthi's

RIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.

8 uur geleden
Sabalenka uitgeschakeld in tweede ronde van tennistoernooi Wuhan

WUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.

9 uur geleden
Persbureau AFP: FIFA komt met ontwikkelingsplan van 5,7 miljard

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.

9 uur geleden
Merlier sprint naar zege in eerste etappe Eneco Tour

EDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.

9 uur geleden