Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalster Abbingh is voor WK niet bezig met naderend record

Handbalster Abbingh is voor WK niet bezig met naderend record

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh is niet bezig met het behalen van de titel topscorer aller tijden voor Nederland. "Het is geen doel. Ik denk dat het in een andere rol die ik eerder had misschien haalbaarder was. Ik ben er in dat opzicht niet zo mee bezig. Maar het kan altijd", zei de ervaren aanvoerster van Oranje in aanloop naar haar laatste WK handbal, dat voor de Nederlandse vrouwen vrijdag begint.

Abbingh, die in 2009 debuteerde in Oranje, scoorde sindsdien 925 keer voor de Nederlandse ploeg. Daarmee nadert ze het record van Olga Assink dat staat op 954 treffers. Waar eerder veel dreiging uitging van haar spel, groeide ze de afgelopen jaren in een meer dienende rol waarin ze minder aan scoren toekomt. "Ik denk dat het een beetje zo ontstaat. Ook bij mijn club kwam ik meer in die rol en dat neem je automatisch mee naar Oranje. Ik denk dat het handbal ook is veranderd en dat je je als speelster daaraan aanpast."

De 33-jarige opbouwspeelster beleefde met Oranje grote successen met als absoluut hoogtepunt het behalen van de wereldtitel in 2019. Dat jaar maakte ze in de WK-finale tegen Spanje de winnende goal en sloot ze het toernooi in Japan als topscorer af. De geboren Groningse speelde zeven WK's, was erbij tijdens de Olympische Spelen van 2016 (Rio de Janeiro) en 2021 (Tokio) en was vorig jaar vlaggendraagster tijdens de openingsceremonie van de Spelen in Parijs. "Dit toernooi in eigen land is het allergrootste wat uit de wereldtitel is voortgekomen. Het is een mooie beloning om je carrière voor Oranje in Nederland af te sluiten", blikt de 231-voudig international terug.

Ahoy Rotterdam

Onlangs maakte Abbingh samen met Estavana Polman bekend na het WK handbal in eigen land te stoppen als international. De speelster van Borussia Dortmund heeft bij haar club nog een contract tot de zomer van 2026, waarna ze definitief stopt.

Het WK handbal wordt georganiseerd door Nederland en Duitsland. Oranje speelt alle wedstrijden in Ahoy Rotterdam, waar het vrijdag Argentinië als eerste tegenstander treft.

Meer uit Sport

Carapaz blijft Pedersen voor in Profronde van Surhuisterveen

SURHUISTERVEEN (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz heeft in de bollentrui ook de Profronde van Surhuisterveen op zijn naam geschreven. De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost bleef in het Friese criterium de Deense groenetruiwinnaar Mads Pedersen en Bauke Mollema nipt voor.

3 uur geleden
Pieterse kopvrouw Fenix - Premier Tech in Tour de France Femmes

HERENTALS (ANP) - Wielrenster Puck Pieterse is de kopvrouw van Fenix - Premier Tech bij de start van de Tour de France Femmes. Ook sprintster Charlotte Kool en Yara Kastelijn maken deel uit van de ploeg die zaterdag aan de start staat in het Zwitserse Lausanne.

12 uur geleden
Djokovic vormt op US Open koppel met Sabalenka in gemengd dubbel

NEW YORK (ANP/AFP/BELGA) - Tennisser Novak Djokovic vormt in augustus tijdens de US Open een koppel met Aryna Sabalenka in het gemengd dubbelspel. Dat bevestigt de organisatie van het grandslamtoernooi in New York op de toernooiwebsite.

14 uur geleden
Hockeybondscoach Delmée houdt op WK vast aan olympische selectie

UTRECHT (ANP) - Hockeybondscoach Jeroen Delmée houdt op het komende wereldkampioenschap in eigen land vast aan de selectie die twee jaar geleden bij de Olympische Spelen in Parijs een gouden medaille won. Alle nu nog beschikbare internationals van 2024 zijn geselecteerd, aangevuld met aanvaller Terrance Pieters, keeper Derk Meijer en cornernemer Pepijn van der Heijden.

16 uur geleden
Para-snowboardster Bunschoten-Vos zet punt achter carrière

UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.

1 dag geleden
Teambaas McLaren maakt excuses aan Sainz voor gedrag Piastri

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.

1 dag geleden
Van Aert maakt na blessure rentree in Ronde van Denemarken

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.

1 dag geleden