Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalster Abbingh: het was chaos in de ploeg

Handbalster Abbingh: het was chaos in de ploeg

KOLDING (ANP) - Lois Abbingh had geen verklaring voor het grote verval van de Nederlandse handbalsters in de tweede helft tegen Servië op het EK handbal in Denemarken. "We hadden 40 minuten volledige controle over de wedstrijd, was er niks aan de hand, maar door een omschakeling in hun ploeg sloop bij ons de onrust in de ploeg. Het was chaotisch, te gehaast", zei de vedette van Oranje kort na de verrassende nederlaag tegen Servië. De regerend wereldkampioen verloor met 29-25 van de ploeg die het een jaar geleden op weg naar de wereldtitel nog zoekspeelde.

"Hoe het komt dat we zo instortten weet ik niet goed. Misschien waren we wel iets te gebrand op het spelen van een wedstrijd, we wilden te graag", vervolgde Abbingh, vorig jaar op het WK topscorer van het toernooi met 71 treffers. Tegen Servië maakte ze er vier. "We konden in de voorbereiding al geen oefenduels afwerken en hier moesten we ook nog een dag langer wachten door dat gedoe met coronagevallen bij Servië. Handbal is ook een mentale sport; als je ziet dat de tegenstander zo terugkomt in de wedstrijd, sluipt er angst in de ploeg. We kregen 20 doelpunten tegen in de tweede helft en dat mag gewoon niet gebeuren."

Abbingh rekent erop dat de ploeg zich zondag herpakt tegen Kroatië. "Misschien is het wel goed dat we zo snel al weer aan de bak moeten. Kunnen we deze nederlaag gauw vergeten."

Meer uit Sport

Ganna wint met Italië gemengde ploegentijdrit op WK wielrennen

MONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.

1 uur geleden
Recordbedrag aan prijzengeld op EK atletiek 2028

LAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.

1 uur geleden
Skiër Hirscher na acht maanden weer op de sneeuw in Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.

3 uur geleden
Verstappen wil bij Grote Prijs Azerbeidzjan 'momentum' vasthouden

BAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.

8 uur geleden
Verstappen heeft Hadjar terug als teamgenoot bij GP Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.

8 uur geleden
Fenix-Premier Tech haalt wereldkampioene tijdrijden bij beloften

MONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.

10 uur geleden
Olympisch kampioene Oldenburg gaat weer roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.

11 uur geleden