Handbalster Abbingh: het was chaos in de ploeg
KOLDING (ANP) - Lois Abbingh had geen verklaring voor het grote verval van de Nederlandse handbalsters in de tweede helft tegen Servië op het EK handbal in Denemarken. "We hadden 40 minuten volledige controle over de wedstrijd, was er niks aan de hand, maar door een omschakeling in hun ploeg sloop bij ons de onrust in de ploeg. Het was chaotisch, te gehaast", zei de vedette van Oranje kort na de verrassende nederlaag tegen Servië. De regerend wereldkampioen verloor met 29-25 van de ploeg die het een jaar geleden op weg naar de wereldtitel nog zoekspeelde.
"Hoe het komt dat we zo instortten weet ik niet goed. Misschien waren we wel iets te gebrand op het spelen van een wedstrijd, we wilden te graag", vervolgde Abbingh, vorig jaar op het WK topscorer van het toernooi met 71 treffers. Tegen Servië maakte ze er vier. "We konden in de voorbereiding al geen oefenduels afwerken en hier moesten we ook nog een dag langer wachten door dat gedoe met coronagevallen bij Servië. Handbal is ook een mentale sport; als je ziet dat de tegenstander zo terugkomt in de wedstrijd, sluipt er angst in de ploeg. We kregen 20 doelpunten tegen in de tweede helft en dat mag gewoon niet gebeuren."
Abbingh rekent erop dat de ploeg zich zondag herpakt tegen Kroatië. "Misschien is het wel goed dat we zo snel al weer aan de bak moeten. Kunnen we deze nederlaag gauw vergeten."
Meer uit Sport
KARPACZ (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen voelde "overal pijn" na zijn val in aanloop naar zijn eerste profzege, die hij donderdag boekte in de Ronde van Polen. Dat heeft de Nederlander laten weten in een reactie via zijn ploeg Visma - Lease a Bike. De 30-jarige Lemmen kwam ten val maar won de etappe en nam de leiding in het algemeen klassement over.
2 uur geledenTOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Puck Pieterse kan zichzelf niets verwijten na de zesde etappe van de Tour de France Femmes, waarin ze derde werd achter winnares Kimberley Le Court en Cédrine Kerbaol. Dat zei de Nederlandse bolletjestruidraagster na afloop van de etappe tegen de NOS.
4 uur geledenTOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Kimberley Le Court heeft de zesde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster uit Mauritius van AG Insurance-Soudal was de beste in de heuvelachtige etappe over 153,4 kilometer van Montbrison naar Tournon-sur-Rhône. Cédrine Kerbaol uit Frankrijk werd tweede, voor de Nederlandse bolletjestruidraagster Puck Pieterse.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De kampioen van de Eredivisie mag dit seizoen een gouden schaal omhoog houden. De gouden versie van de kampioensschaal wordt ter ere van het 70-jarig bestaan van het betaald voetbal uitgereikt door Eredivisie CV en de KNVB, zo meldt de voetbalbond.
5 uur geledenKARPACZ (ANP) - De Nederlandse wielrenner Bart Lemmen heeft de vierde etappe van de Ronde van Polen gewonnen, en daarmee de leiding in het algemeen klassement overgenomen. Het is de eerste profzege voor de 30-jarige renner van Visma - Lease a Bike. Hij klopte de Italiaan Christian Scaroni in Karpacz. Axel Laurance uit Frankrijk werd derde op 14 seconden.
6 uur geledenMONTBRISON (ANP) - De wielrensters in de Tour de France Femmes zijn vertrokken voor opnieuw een zware etappe. De start van de zesde etappe was in het bij Lyon gelegen Montbrison, de finish is na 153 kilometer in Tournon-sur-Rhône.
9 uur geledenLEEK (ANP) - Groningen en Drenthe strijden alleen nog met India om de organisatie van de WK wielrennen in 2032. Dat heeft voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI bekendgemaakt tijdens een interview. Eigenaar Thijs Rondhuis van wielerorganisatie Courage Event, een van de organisaties achter het Nederlandse WK-bid, is blij met het wegvallen van concurrenten, maar ziet India als "een van de zwaarste tegenkandidaten".
10 uur geleden