Handbalster Abbingh: het was chaos in de ploeg
KOLDING (ANP) - Lois Abbingh had geen verklaring voor het grote verval van de Nederlandse handbalsters in de tweede helft tegen Servië op het EK handbal in Denemarken. "We hadden 40 minuten volledige controle over de wedstrijd, was er niks aan de hand, maar door een omschakeling in hun ploeg sloop bij ons de onrust in de ploeg. Het was chaotisch, te gehaast", zei de vedette van Oranje kort na de verrassende nederlaag tegen Servië. De regerend wereldkampioen verloor met 29-25 van de ploeg die het een jaar geleden op weg naar de wereldtitel nog zoekspeelde.
"Hoe het komt dat we zo instortten weet ik niet goed. Misschien waren we wel iets te gebrand op het spelen van een wedstrijd, we wilden te graag", vervolgde Abbingh, vorig jaar op het WK topscorer van het toernooi met 71 treffers. Tegen Servië maakte ze er vier. "We konden in de voorbereiding al geen oefenduels afwerken en hier moesten we ook nog een dag langer wachten door dat gedoe met coronagevallen bij Servië. Handbal is ook een mentale sport; als je ziet dat de tegenstander zo terugkomt in de wedstrijd, sluipt er angst in de ploeg. We kregen 20 doelpunten tegen in de tweede helft en dat mag gewoon niet gebeuren."
Abbingh rekent erop dat de ploeg zich zondag herpakt tegen Kroatië. "Misschien is het wel goed dat we zo snel al weer aan de bak moeten. Kunnen we deze nederlaag gauw vergeten."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de derde ronde op Wimbledon bereikt. De 24-voudig grandslamwinnaar versloeg de Griek Stéfanos Tsitsipás met 6-3 6-4 6-2. De Serviër treft in de volgende ronde de Fransman Arthur Rinderknech.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zege op de Portugees Nuno Borges in de tweede ronde op Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld had het niet gemakkelijk, maar won uiteindelijk met 7-6 (4) 7-6 (2) 6-4.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Zeventien Nederlanders doen mee aan de komende Tour de France. Dat is het hoogste aantal sinds 2015, toen er twintig Nederlanders aan de start stonden. Vorig jaar waren het er dertien.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het is afwachten of Serena Williams samen met haar zus Venus kan tennissen in het dubbelspel op Wimbledon. De 44-jarige Amerikaanse heeft haar rechterknie verrekt bij haar rentree dinsdag in het enkelspel. "Ze doet er alles aan om fit te zijn voor haar dubbelspelwedstrijd later deze week", meldde haar zaakwaarnemer in The Times.
9 uur geleden