Handbalster Abbingh: het was chaos in de ploeg
KOLDING (ANP) - Lois Abbingh had geen verklaring voor het grote verval van de Nederlandse handbalsters in de tweede helft tegen Servië op het EK handbal in Denemarken. "We hadden 40 minuten volledige controle over de wedstrijd, was er niks aan de hand, maar door een omschakeling in hun ploeg sloop bij ons de onrust in de ploeg. Het was chaotisch, te gehaast", zei de vedette van Oranje kort na de verrassende nederlaag tegen Servië. De regerend wereldkampioen verloor met 29-25 van de ploeg die het een jaar geleden op weg naar de wereldtitel nog zoekspeelde.
"Hoe het komt dat we zo instortten weet ik niet goed. Misschien waren we wel iets te gebrand op het spelen van een wedstrijd, we wilden te graag", vervolgde Abbingh, vorig jaar op het WK topscorer van het toernooi met 71 treffers. Tegen Servië maakte ze er vier. "We konden in de voorbereiding al geen oefenduels afwerken en hier moesten we ook nog een dag langer wachten door dat gedoe met coronagevallen bij Servië. Handbal is ook een mentale sport; als je ziet dat de tegenstander zo terugkomt in de wedstrijd, sluipt er angst in de ploeg. We kregen 20 doelpunten tegen in de tweede helft en dat mag gewoon niet gebeuren."
Abbingh rekent erop dat de ploeg zich zondag herpakt tegen Kroatië. "Misschien is het wel goed dat we zo snel al weer aan de bak moeten. Kunnen we deze nederlaag gauw vergeten."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft maandag in de heats van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs een kampioenschapsrecord gezwommen. Met 52,62 seconden was de Nederlandse wereldrecordhoudster ruim sneller dan haar landgenote Milou van Wijk, die de tweede tijd zwom: 53,00. De Russin Daria Klepikova zette de derde tijd van 53,66 neer.
47 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder kan rustig toewerken naar de finale van het kogelstoten op de EK atletiek in Birmingham. De 27-jarige wereldkampioene kwam maandagochtend in de kwalificaties al in haar eerste poging over de vereiste afstand van 18,20 meter om zich voor de finale op maandagavond te plaatsen. Ze haalde een afstand van 19,00 meter.
54 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser won in 2018 onverwacht brons op de 60 meter horden bij de WK indooratletiek in Birmingham toen zij een aanstormend talent was. De 31-jarige Noord-Hollandse atlete is acht jaar later een gevestigde naam in de wereldtop op de 100 meter horden. Een medaille op een groot toernooi in de buitenlucht ontbreekt echter nog altijd.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Mocht turnster Sanne Wevers (34) zich deze week bij de EK in Zagreb plaatsen voor de balkfinale, dan wacht haar op een bijzondere datum een strijd om de medailles. De eindstrijd op haar favoriete toestel vindt namelijk plaats op 15 augustus, de datum waarop Wevers tien jaar geleden olympisch goud greep in Rio de Janeiro.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de nacht van zondag op maandag in de achtste finales van het masterstoernooi van Montreal verloren van de Tsjech Jakub Menšík. De 30-jarige tennisser verloor op de hardcourtbaan in Canada in twee sets: 4-6 5-7.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Voormalig basketballer en NBA-coach Don Nelson is op 86-jarige leeftijd overleden. De familie van de basketballer, die tussen 1966 en 1976 vijf keer kampioen werd met Boston Celtics, heeft dat zondag bekendgemaakt.
11 uur geledenNICE (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de tweede keer op rij het puntenklassement in de Tour de France Femmes gewonnen. De sprintster van SD Worx - Protime verzekerde zich met winst in de tussensprint in de slotrit met start en finish in Nice van een onoverbrugbare voorsprong in het klassement en hoefde daarna alleen nog te finishen.
15 uur geleden