Handbalster Abbingh: het loopt niet, vertrouwen ontbreekt
EK HANDBAL (ANP) - Lois Abbingh zocht met een bedrukt gezicht naar een verklaring voor de tweede nederlaag op het EK handbal in Denemarken. De topscorer die vorig jaar het Nederlands team in de finale van het WK aan de wereldtitel hielp met haar treffer in de slotseconden, moest constateren dat Oranje totaal uit vorm is. "Het loopt niet. Het vertrouwen ontbreekt in de ploeg. Dit zagen we echt niet aankomen", zei ze na het duel met Kroatië, dat Nederland met 27-25 verloor.
Zelfs met hard werken wist de ploeg zich niet erdoorheen te slepen. "We probeerden snel te spelen, het spel waarmee we zo vaak succesvol zijn geweest, maar het lukte niet. Passes kwamen niet aan, schoten gingen mis. Ik werd zelf ook te weinig in stelling gebracht. Het was heel frustrerend. De kans is aanwezig dat we er dinsdag uitvliegen. Dat komt wel even binnen", zei de Groningse die alsnog vijf keer scoorde.
De nederlaag tegen Servië in de eerste groepswedstrijd kwam al hard aan, maar het verlies tegen Kroatië deed nog meer pijn, zei Abbingh. "Dit is moeilijk te verwerken. We hebben best een goede voorbereiding gehad, ook al spelen we in een iets andere samenstelling en hebben we door corona het hele jaar geen wedstrijden kunnen spelen. Het is ons de afgelopen jaren steeds gelukt op een groot kampioenschap goed te zijn, ook al was het best eens kantje boord. Maar dit keer valt het geluk onze kant niet op. De onzekerheid sloop weer in de ploeg toen we er maar niet in slaagden afstand te nemen."
De wedstrijd tegen Hongarije op dinsdag is de spreekwoordelijke laatste strohalm. Als Nederland dat duel wint, is er nog een kans dat de ploeg als nummer drie van de poule doorgaat naar de hoofdronde. Abbingh: "We zullen elkaar wel eerst moeten oppeppen, want de teleurstelling is nu heel groot."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
3 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
4 minuten geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
15 minuten geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
37 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
2 uur geleden