Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalster Abbingh: het loopt niet, vertrouwen ontbreekt

Handbalster Abbingh: het loopt niet, vertrouwen ontbreekt

EK HANDBAL (ANP) - Lois Abbingh zocht met een bedrukt gezicht naar een verklaring voor de tweede nederlaag op het EK handbal in Denemarken. De topscorer die vorig jaar het Nederlands team in de finale van het WK aan de wereldtitel hielp met haar treffer in de slotseconden, moest constateren dat Oranje totaal uit vorm is. "Het loopt niet. Het vertrouwen ontbreekt in de ploeg. Dit zagen we echt niet aankomen", zei ze na het duel met Kroatië, dat Nederland met 27-25 verloor.

Zelfs met hard werken wist de ploeg zich niet erdoorheen te slepen. "We probeerden snel te spelen, het spel waarmee we zo vaak succesvol zijn geweest, maar het lukte niet. Passes kwamen niet aan, schoten gingen mis. Ik werd zelf ook te weinig in stelling gebracht. Het was heel frustrerend. De kans is aanwezig dat we er dinsdag uitvliegen. Dat komt wel even binnen", zei de Groningse die alsnog vijf keer scoorde.

De nederlaag tegen Servië in de eerste groepswedstrijd kwam al hard aan, maar het verlies tegen Kroatië deed nog meer pijn, zei Abbingh. "Dit is moeilijk te verwerken. We hebben best een goede voorbereiding gehad, ook al spelen we in een iets andere samenstelling en hebben we door corona het hele jaar geen wedstrijden kunnen spelen. Het is ons de afgelopen jaren steeds gelukt op een groot kampioenschap goed te zijn, ook al was het best eens kantje boord. Maar dit keer valt het geluk onze kant niet op. De onzekerheid sloop weer in de ploeg toen we er maar niet in slaagden afstand te nemen."

De wedstrijd tegen Hongarije op dinsdag is de spreekwoordelijke laatste strohalm. Als Nederland dat duel wint, is er nog een kans dat de ploeg als nummer drie van de poule doorgaat naar de hoofdronde. Abbingh: "We zullen elkaar wel eerst moeten oppeppen, want de teleurstelling is nu heel groot."

Meer uit Sport

Broeders-Bol verbetert op 800 meter Nederlands record Van Langen

LAUSANNE (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Lausanne het Nederlands record op de 800 meter verbeterd. De 26-jarige Nederlandse atlete kwam tot een tijd van 1.55,41.

1 uur geleden
Matla scoort graag, maar zet teambelang voorop bij hockeysters

AMSTELVEEN (ANP) - Frédérique Matla is blij dat ze van waarde kan zijn voor het Nederlands team. De 29-jarige hockeyster zorgde uit een strafcorner voor de 2-0 tegen India, waarmee Oranje op het WK met nog een groepswedstrijd te gaan al een plek in de halve finale heeft zekergesteld. "Het is lekker dat je je beste bal kan pushen, als je de kans krijgt. Dat is fijn voor mezelf en voor het team. Maar ik juich harder voor anderen dan voor mezelf."

1 uur geleden
Visser na goud op EK tweede bij Diamond League in Lausanne

LAUSANNE (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijd uit de Diamond League in Lausanne als tweede geëindigd op de 100 meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam in Zwitserland tot een tijd van 12,42 seconden. Dat was net boven haar beste tijd van dit seizoen van 12,41. De zege ging naar de Amerikaanse Masai Russell in 12,27.

2 uur geleden
Bondscoach tevreden dat hockeysters al in halve finale WK staan

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren is tevreden dat zijn hockeysters met nog één groepswedstrijd te gaan al de halve finales van het WK hebben behaald. "We hebben deze wedstrijd benaderd als een kwartfinale en winnen betekende de halve finale, dus we moesten gewoon winnen", zei hij over de zege van Oranje op India.

2 uur geleden
Hockeysters op WK naar halve finale na zege op India

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben op het wereldkampioenschap in eigen land de halve finale bereikt. De titelverdediger van bondscoach Raoul Ehren boekte in het Wagener Stadion in Amstelveen de vierde overwinning door in de winnaarspoule India met 2-0 te verslaan.

3 uur geleden
Tweevoudig wereldkampioen Alaphilippe (34) stopt met wielrennen

PARIJS (ANP) - Julian Alaphilippe stopt per direct met wielrennen. De 34-jarige Fransman stond nog tot eind volgend jaar onder contract bij de Zwitserse ploeg Tudor, maar neemt voortijdig afscheid als prof.

3 uur geleden
Van der Poel keert met tiende plaats terug op mountainbike

LES GETS (ANP) - Mathieu van der Poel is met een tiende plaats in de korte race van de wereldbeker in het Franse Les Gets teruggekeerd op de mountainbike. De winnaar van de laatste etappe van de Tour de France startte vanaf de 41e positie en gaf uiteindelijk 36 seconden toe op de winnende Fransman Adrien Boichis.

4 uur geleden