Handbalster Abbingh: het loopt niet, vertrouwen ontbreekt
EK HANDBAL (ANP) - Lois Abbingh zocht met een bedrukt gezicht naar een verklaring voor de tweede nederlaag op het EK handbal in Denemarken. De topscorer die vorig jaar het Nederlands team in de finale van het WK aan de wereldtitel hielp met haar treffer in de slotseconden, moest constateren dat Oranje totaal uit vorm is. "Het loopt niet. Het vertrouwen ontbreekt in de ploeg. Dit zagen we echt niet aankomen", zei ze na het duel met Kroatië, dat Nederland met 27-25 verloor.
Zelfs met hard werken wist de ploeg zich niet erdoorheen te slepen. "We probeerden snel te spelen, het spel waarmee we zo vaak succesvol zijn geweest, maar het lukte niet. Passes kwamen niet aan, schoten gingen mis. Ik werd zelf ook te weinig in stelling gebracht. Het was heel frustrerend. De kans is aanwezig dat we er dinsdag uitvliegen. Dat komt wel even binnen", zei de Groningse die alsnog vijf keer scoorde.
De nederlaag tegen Servië in de eerste groepswedstrijd kwam al hard aan, maar het verlies tegen Kroatië deed nog meer pijn, zei Abbingh. "Dit is moeilijk te verwerken. We hebben best een goede voorbereiding gehad, ook al spelen we in een iets andere samenstelling en hebben we door corona het hele jaar geen wedstrijden kunnen spelen. Het is ons de afgelopen jaren steeds gelukt op een groot kampioenschap goed te zijn, ook al was het best eens kantje boord. Maar dit keer valt het geluk onze kant niet op. De onzekerheid sloop weer in de ploeg toen we er maar niet in slaagden afstand te nemen."
De wedstrijd tegen Hongarije op dinsdag is de spreekwoordelijke laatste strohalm. Als Nederland dat duel wint, is er nog een kans dat de ploeg als nummer drie van de poule doorgaat naar de hoofdronde. Abbingh: "We zullen elkaar wel eerst moeten oppeppen, want de teleurstelling is nu heel groot."
Meer uit Sport
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Mercedes-coureur Kimi Antonelli voelt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft. De 19-jarige Italiaan boekte zijn zesde seizoenszege in de Grote Prijs van België en vergrootte zijn voorsprong in het wereldkampioenschap van de Formule 1.
26 minuten geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Remco Evenepoel heeft de vijftiende etappe in de Tour de France gewonnen. De Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe ging in de rit van Champagnole over 183,9 kilometer naar Plateau de Solaison als eerste over de streep voor geletruidrager Tadej Pogačar.
1 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma-Lease a Bike is uitgevallen in de Tour de France. Hij kwam 20 kilometer voor de finish in Plateau de Solaison ten val. Vingegaard stond op de tweede plaats in het algemeen klassement op 4,5 minuut achterstand op geletruidrager Tadej Pogačar.
2 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was tevreden na zijn derde plaats in de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen moest alleen de Italiaan Kimi Antonelli (Mercedes) en de Monegask Charles Leclerc (Ferrari) voor zich dulden. "Om op het podium te staan is best goed, de derde plaats is goed", zei Verstappen in het flashinterview.
2 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van België in de Formule 1 als derde geëindigd. De Red Bull-coureur moest de zege op het circuit van Spa-Francorchamps laten aan de Italiaanse Mercedes-coureur Kimi Antonelli. Charles Leclerc uit Monaco eindigde in de Ferrari als tweede. Voor Antonelli is het de zesde zege van het seizoen.
2 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - George Russell is meteen uitgevallen in de Grote Prijs van België in de Formule 1. De Britse Mercedes-coureur viel uit in de eerste ronde van de race op het circuit van Spa-Francorchamps nadat hij de auto van zijn landgenoot Lewis Hamilton had geraakt.
3 uur geledenGSTAAD (ANP) - Stéfanos Tsitsipás heeft zondag het tennistoernooi van Gstaad gewonnen. De 27-jarige Griek was in de finale in drie sets te sterk voor de Belg Raphaël Collignon: 6-4 6-7 (3) 6-3. Tsitsipás stond voor het eerst sinds zestien maanden weer in een ATP-finale.
4 uur geleden