Handbalster Abbingh: het loopt niet, vertrouwen ontbreekt
EK HANDBAL (ANP) - Lois Abbingh zocht met een bedrukt gezicht naar een verklaring voor de tweede nederlaag op het EK handbal in Denemarken. De topscorer die vorig jaar het Nederlands team in de finale van het WK aan de wereldtitel hielp met haar treffer in de slotseconden, moest constateren dat Oranje totaal uit vorm is. "Het loopt niet. Het vertrouwen ontbreekt in de ploeg. Dit zagen we echt niet aankomen", zei ze na het duel met Kroatië, dat Nederland met 27-25 verloor.
Zelfs met hard werken wist de ploeg zich niet erdoorheen te slepen. "We probeerden snel te spelen, het spel waarmee we zo vaak succesvol zijn geweest, maar het lukte niet. Passes kwamen niet aan, schoten gingen mis. Ik werd zelf ook te weinig in stelling gebracht. Het was heel frustrerend. De kans is aanwezig dat we er dinsdag uitvliegen. Dat komt wel even binnen", zei de Groningse die alsnog vijf keer scoorde.
De nederlaag tegen Servië in de eerste groepswedstrijd kwam al hard aan, maar het verlies tegen Kroatië deed nog meer pijn, zei Abbingh. "Dit is moeilijk te verwerken. We hebben best een goede voorbereiding gehad, ook al spelen we in een iets andere samenstelling en hebben we door corona het hele jaar geen wedstrijden kunnen spelen. Het is ons de afgelopen jaren steeds gelukt op een groot kampioenschap goed te zijn, ook al was het best eens kantje boord. Maar dit keer valt het geluk onze kant niet op. De onzekerheid sloop weer in de ploeg toen we er maar niet in slaagden afstand te nemen."
De wedstrijd tegen Hongarije op dinsdag is de spreekwoordelijke laatste strohalm. Als Nederland dat duel wint, is er nog een kans dat de ploeg als nummer drie van de poule doorgaat naar de hoofdronde. Abbingh: "We zullen elkaar wel eerst moeten oppeppen, want de teleurstelling is nu heel groot."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
14 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
19 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
20 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
22 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
22 uur geleden