Handbalster Abbingh en basketballer De Jong vlaggendragers Spelen
PARIJS (ANP) - Handbalster Lois Abbingh en 3x3 basketballer Worthy de Jong dragen komende vrijdag de Nederlandse vlag tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen van Parijs. Dat maakte chef de mission Pieter van den Hoogenband bekend.
Voor Abbingh zijn het haar derde Olympische Spelen, De Jong maakt zijn debuut.
Van den Hoogenband koos net als tijdens de Spelen van Tokio een mannelijke en een vrouwelijke sporter. Drie jaar geleden droegen atleet Churandy Martina en skateboardster Keet Oldenbeuving de Nederlandse vlag tijdens de openingsceremonie. In Parijs is het evenement voor het eerst niet in een stadion, maar op en rond de rivier de Seine.
Unieke persoonlijkheden
"Lois en Worthy dragen vrijdag de vlag namens alle sporters van TeamNL", legde Van den Hoogenband uit in een verklaring. "Zij staan symbool voor een heel team dat een land van miljoenen mensen verbindt en vertegenwoordigt."
"Het zijn unieke persoonlijkheden die met hun individuele capaciteiten een team beter maken. Ze hebben de laatste jaren in Nederland en ver daarbuiten bijzondere prestaties geleverd. Daarnaast inspireren ze jong en oud om actief te zijn en uit te blinken. Ze hebben bewezen dat je met inzet, karakter en doorzettingsvermogen tot bijzondere prestaties kan komen."
Enorme eer
De 31-jarige Abbingh noemde het "een enorme eer" dat ze de vlag mag dragen. "Ik denk dat het voor het handbal in Nederland ontzettend veel betekent. En persoonlijk vind ik het heel erg mooi dat ik op mijn derde Olympische Spelen voorop mag in de strijd. Ik kan niet wachten om TeamNL te vertegenwoordigen" aldus Abbingh.
De 36-jarige De Jong sprak vergelijkbare woorden. "Ik had nooit gedacht dat ik gevraagd zou worden om vlaggendrager te zijn voor Nederland", zei De Jong. "Ik vind het een enorme eer en daarnaast is het een mooi podium voor onze sport."
De openingsceremonie in Parijs begint vrijdag om 19.30 uur.
Meer uit Sport
OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
8 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 dag geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
1 dag geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 dag geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
1 dag geleden