Handbalster Abbingh en basketballer De Jong vlaggendragers Spelen
PARIJS (ANP) - Handbalster Lois Abbingh en 3x3 basketballer Worthy de Jong dragen komende vrijdag de Nederlandse vlag tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen van Parijs. Dat maakte chef de mission Pieter van den Hoogenband bekend.
Voor Abbingh zijn het haar derde Olympische Spelen, De Jong maakt zijn debuut.
Van den Hoogenband koos net als tijdens de Spelen van Tokio een mannelijke en een vrouwelijke sporter. Drie jaar geleden droegen atleet Churandy Martina en skateboardster Keet Oldenbeuving de Nederlandse vlag tijdens de openingsceremonie. In Parijs is het evenement voor het eerst niet in een stadion, maar op en rond de rivier de Seine.
Unieke persoonlijkheden
"Lois en Worthy dragen vrijdag de vlag namens alle sporters van TeamNL", legde Van den Hoogenband uit in een verklaring. "Zij staan symbool voor een heel team dat een land van miljoenen mensen verbindt en vertegenwoordigt."
"Het zijn unieke persoonlijkheden die met hun individuele capaciteiten een team beter maken. Ze hebben de laatste jaren in Nederland en ver daarbuiten bijzondere prestaties geleverd. Daarnaast inspireren ze jong en oud om actief te zijn en uit te blinken. Ze hebben bewezen dat je met inzet, karakter en doorzettingsvermogen tot bijzondere prestaties kan komen."
Enorme eer
De 31-jarige Abbingh noemde het "een enorme eer" dat ze de vlag mag dragen. "Ik denk dat het voor het handbal in Nederland ontzettend veel betekent. En persoonlijk vind ik het heel erg mooi dat ik op mijn derde Olympische Spelen voorop mag in de strijd. Ik kan niet wachten om TeamNL te vertegenwoordigen" aldus Abbingh.
De 36-jarige De Jong sprak vergelijkbare woorden. "Ik had nooit gedacht dat ik gevraagd zou worden om vlaggendrager te zijn voor Nederland", zei De Jong. "Ik vind het een enorme eer en daarnaast is het een mooi podium voor onze sport."
De openingsceremonie in Parijs begint vrijdag om 19.30 uur.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
13 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
55 minuten geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
1 uur geledenLIWA PALACE (ANP) - Isaac del Toro heeft de eerste etappe van de UAE Tour gewonnen. De Mexicaan van UAE Team Emirates was de snelste in de oplopende laatste kilometer van een verder vlakke etappe. De Nederlandse sprinter Cees Bol snelde naar plek twee.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de derde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
1 uur geleden