Handballers zonder Smits en Miedema naar EK
NIEUWEGEIN (ANP) - Erlingur Richardsson, de bondscoach van de Nederlandse handballers, heeft zijn voorlopige selectie bekendgemaakt voor het EK in Noorwegen, Zweden en Oostenrijk. Op de lijst met twintig namen ontbreken onder anderen Jorn Smits, Patrick Miedema en Mark van den Beucken.
Smits, Miedema en Van den Beucken staan wel op een reservelijst, waarop in totaal acht namen staan. Die reservelijst is ook ingediend bij de EHF, waardoor de spelers wel speelgerechtigd zijn.
De twintig geselecteerden vertegenwoordigen Oranje op de Yellow Cup, op 3, 4 en 5 januari in Zwitserland. Dat toernooi geldt als voorbereiding op het EK, dat voor Oranje op 9 januari begint met een wedstrijd tegen Duitsland. Na de Yellow Cup vallen vier spelers af.
Eerste deelname
Vorige week maakte Richardsson al een selectie bekend van zestien spelers voor een trainingsstage, eind december in Boekarest. Daarop ontbraken nog de spelers die uitkomen in de Duitse Bundesliga vanwege verplichtingen bij hun club.
De handballers mogen voor het eerst deelnemen aan een EK. Het Europees kampioenschap vindt van 9 tot en met 26 januari plaats. Oranje speelt alle poulewedstrijden in het Noorse Trondheim.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
54 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
1 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
16 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
17 uur geleden