Handballers zonder Smits en Miedema naar EK
NIEUWEGEIN (ANP) - Erlingur Richardsson, de bondscoach van de Nederlandse handballers, heeft zijn voorlopige selectie bekendgemaakt voor het EK in Noorwegen, Zweden en Oostenrijk. Op de lijst met twintig namen ontbreken onder anderen Jorn Smits, Patrick Miedema en Mark van den Beucken.
Smits, Miedema en Van den Beucken staan wel op een reservelijst, waarop in totaal acht namen staan. Die reservelijst is ook ingediend bij de EHF, waardoor de spelers wel speelgerechtigd zijn.
De twintig geselecteerden vertegenwoordigen Oranje op de Yellow Cup, op 3, 4 en 5 januari in Zwitserland. Dat toernooi geldt als voorbereiding op het EK, dat voor Oranje op 9 januari begint met een wedstrijd tegen Duitsland. Na de Yellow Cup vallen vier spelers af.
Eerste deelname
Vorige week maakte Richardsson al een selectie bekend van zestien spelers voor een trainingsstage, eind december in Boekarest. Daarop ontbraken nog de spelers die uitkomen in de Duitse Bundesliga vanwege verplichtingen bij hun club.
De handballers mogen voor het eerst deelnemen aan een EK. Het Europees kampioenschap vindt van 9 tot en met 26 januari plaats. Oranje speelt alle poulewedstrijden in het Noorse Trondheim.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
3 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
7 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
7 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
12 uur geleden