Handballers winnen op WK ook van Noord-Macedonië
VARAZDIN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook het tweede groepsduel op het WK gewonnen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson was in de Arena Varazdin met 37-32 te sterk voor Noord-Macedonië. Oranje had eerder in de week al in Kroatië met 40-23 van Guinee gewonnen. Nederland speelt zondag de laatste groepswedstrijd van Groep D tegen Hongarije.
Nederland is na de twee overwinningen al zeker van de hoofdronde van het WK dat tot 2 februari plaatsvindt in Kroatië, Denemarken en Noorwegen. Het WK handbal gaat komende week na de eerste groepsfase verder met vier poules van zes landen. Daarvan plaatsen de nummers 1 en 2 zich voor de kwartfinale. Nederland doet voor de derde keer mee aan het WK.
De tegenstander van Oranje gaf Luc Steins vanaf het begin mandekking. Het was aan Nederland om op zoek te gaan naar een oplossing om met snelheid de dekking van Noord-Macedonië te passeren. Na een spannende eerste helft stond er een 18-15-ruststand op het scorebord. In de tweede helft hield Oranje de controle over de wedstrijd. Rutger ten Velde was met elf doelpunten topscorer van Oranje. Doelman Rob Goudriaan maakte als vervanger van Bart Ravensbergen zijn WK debuut voor Oranje. De Volendamse keeper Matthias Dorgelo stond tegen Noord-Macedonië ook een deel van het duel op doel.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
19 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
21 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
22 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geleden