Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballers winnen op WK in slotseconde van Qatar

Handballers winnen op WK in slotseconde van Qatar

VARAZDIN (ANP) - Nederland heeft de hoop op een plek in de kwartfinales van het WK handbal levend gehouden met een zwaarbevochten zege op Qatar. Het team van bondscoach Staffan Olsson was in het Kroatische Varazdin voor matig gevulde tribunes met 38-37 net te sterk voor een ploeg vol genaturaliseerde Qatarezen. Niels Versteijnen maakte het winnende doelpunt in de allerlaatste seconde.

Nederland trof als nummer 2 van groep D met Qatar de nummer 3 van groep C. Nederland neemt het in hoofdgroep 2 verder nog op tegen zesvoudig wereldkampioen Frankrijk (donderdag) en Oostenrijk (zaterdag) en moet bij de eerste twee van de zes landen eindigen om de kwartfinale te halen. Hongarije en Noord-Macedonië zitten ook in de hoofdgroep, maar daar heeft Oranje al in de eerste ronde tegen gespeeld.

Nederland doet voor de derde keer mee aan het WK handbal en kwam nooit verder dan een veertiende plaats.

Oranje had grote moeite met Qatar en keek vrijwel het hele duel tegen een achterstand aan. Bij rust was het 19-17 voor Qatar. Met name doelman Anadin Soeljakovitsj speelde met enkele spectaculaire reddingen een glansrol voor Qatar. Nederland wist in de tweede helft aan de hand van de uitblinkende Luc Steins terug te komen. De wedstrijd leek op een gelijkspel af te stevenen. Met nog drie seconden te gaan stond het 37-37 toen Nederland een vrije worp kreeg. Daaruit maakte Versteijnen het verschil tegen de kampioen van Azië.

Meer uit Sport

Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

3 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

5 uur geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

7 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

10 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

11 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

12 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

15 uur geleden