Handballers winnen op WK in slotseconde van Qatar
VARAZDIN (ANP) - Nederland heeft de hoop op een plek in de kwartfinales van het WK handbal levend gehouden met een zwaarbevochten zege op Qatar. Het team van bondscoach Staffan Olsson was in het Kroatische Varazdin voor matig gevulde tribunes met 38-37 net te sterk voor een ploeg vol genaturaliseerde Qatarezen. Niels Versteijnen maakte het winnende doelpunt in de allerlaatste seconde.
Nederland trof als nummer 2 van groep D met Qatar de nummer 3 van groep C. Nederland neemt het in hoofdgroep 2 verder nog op tegen zesvoudig wereldkampioen Frankrijk (donderdag) en Oostenrijk (zaterdag) en moet bij de eerste twee van de zes landen eindigen om de kwartfinale te halen. Hongarije en Noord-Macedonië zitten ook in de hoofdgroep, maar daar heeft Oranje al in de eerste ronde tegen gespeeld.
Nederland doet voor de derde keer mee aan het WK handbal en kwam nooit verder dan een veertiende plaats.
Oranje had grote moeite met Qatar en keek vrijwel het hele duel tegen een achterstand aan. Bij rust was het 19-17 voor Qatar. Met name doelman Anadin Soeljakovitsj speelde met enkele spectaculaire reddingen een glansrol voor Qatar. Nederland wist in de tweede helft aan de hand van de uitblinkende Luc Steins terug te komen. De wedstrijd leek op een gelijkspel af te stevenen. Met nog drie seconden te gaan stond het 37-37 toen Nederland een vrije worp kreeg. Daaruit maakte Versteijnen het verschil tegen de kampioen van Azië.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
6 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
8 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
8 uur geleden