Handballers winnen op WK in slotseconde van Qatar
VARAZDIN (ANP) - Nederland heeft de hoop op een plek in de kwartfinales van het WK handbal levend gehouden met een zwaarbevochten zege op Qatar. Het team van bondscoach Staffan Olsson was in het Kroatische Varazdin voor matig gevulde tribunes met 38-37 net te sterk voor een ploeg vol genaturaliseerde Qatarezen. Niels Versteijnen maakte het winnende doelpunt in de allerlaatste seconde.
Nederland trof als nummer 2 van groep D met Qatar de nummer 3 van groep C. Nederland neemt het in hoofdgroep 2 verder nog op tegen zesvoudig wereldkampioen Frankrijk (donderdag) en Oostenrijk (zaterdag) en moet bij de eerste twee van de zes landen eindigen om de kwartfinale te halen. Hongarije en Noord-Macedonië zitten ook in de hoofdgroep, maar daar heeft Oranje al in de eerste ronde tegen gespeeld.
Nederland doet voor de derde keer mee aan het WK handbal en kwam nooit verder dan een veertiende plaats.
Oranje had grote moeite met Qatar en keek vrijwel het hele duel tegen een achterstand aan. Bij rust was het 19-17 voor Qatar. Met name doelman Anadin Soeljakovitsj speelde met enkele spectaculaire reddingen een glansrol voor Qatar. Nederland wist in de tweede helft aan de hand van de uitblinkende Luc Steins terug te komen. De wedstrijd leek op een gelijkspel af te stevenen. Met nog drie seconden te gaan stond het 37-37 toen Nederland een vrije worp kreeg. Daaruit maakte Versteijnen het verschil tegen de kampioen van Azië.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
1 uur geledenROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
15 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
20 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
21 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
23 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
1 dag geleden