Handballers willen stunten op hun eerste EK
SCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands mannenhandbalteam speelt deze maand voor het eerst mee op het Europees kampioenschap en krijgt meteen een loodzware opgave. De ploeg van bondscoach Erlingur Richardsson treft in de groepsfase meteen Spanje en Duitsland, de kampioenen van respectievelijk 2018 en 2016.
"Het is duidelijk dat we niet tot de favorieten horen, maar ik ben ervan overtuigd dat wij kunnen presteren tegen deze toplanden. Als wij een hele wedstrijd ons beste spel kunnen vasthouden, is een stunt mogelijk’’, zegt international Luc Steins.
Het EK voor de mannen wordt in drie landen afgewerkt: Noorwegen, Zweden en Oostenrijk. Oranje speelt zijn drie groepswedstrijden in het Noorse Trondheim, te beginnen op 9 januari tegen Duitsland. Daarna komt Letland en dan volgt Spanje. De nummers één en twee van de poule plaatsen zich voor de hoofdronde. '’Ik heb geen doel gesteld. Wij moeten niet verder kijken dan de eerste wedstrijd tegen Duitsland. Die moeten we zo goed mogelijk spelen’’, aldus bondscoach Richardsson.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
4 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
10 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
11 uur geleden