Handballers vinden duel met Turkije 'onverantwoord'
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse handballers spelen woensdag met grote tegenzin tegen Turkije in de kwalificatiereeks voor het EK van 2022. "Het slaat nergens op dat we deze wedstrijd spelen", zegt hoekspeler Bobby Schagen. "Het is eigenlijk onverantwoord dat de Europese bond deze wedstrijd laat doorgaan."
Bondscoach Erlingur Richardsson heeft dezelfde mening. "Dit is heel onverstandig. De toestand met corona is in heel Europa kritiek, tien wedstrijden zijn al uitgesteld, dus ik begrijp niet waarom niet de hele kwalificatieronde wordt uitgesteld", aldus de IJslandse coach.
De handballers zijn al sinds maandag bijeen op Papendal, maar een groepstraining is er nog niet geweest. Het team wacht de resultaten af van een coronatest. "Dat maakt de situatie alleen maar nog moeilijker. Met zo'n gebrekkige voorbereiding kun je niet fatsoenlijk een interland spelen. Er zitten spelers in de selectie bij die al weken niet hebben getraind en geen wedstrijden hebben gespeeld", zegt Richardsson, onder meer doelend op de internationals die voor clubs uitkomen in de stilgelegde Nederlandse eredivisie.
Onbegrip
Schagen snapt ook niets van de handelwijze van de Europese handbalfederatie EHF. "Ik speel in de Bundesliga, wordt twee keer per week getest en we doen alles heel voorzichtig. De bond laat nu spelers door heel Europa reizen om toch zoveel mogelijk kwalificatiewedstrijden te spelen. De kans is groot dat spelers besmet raken en het virus straks meenemen naar hun clubs. De bond handelt onverantwoordelijk."
Toch vreest Schagen dat Oranje de wedstrijd woensdag in het Topsportcentrum van Almere moet spelen. "We hebben niet veel keus, ook al is deze voorbereiding verre van optimaal. Als we weigeren, dan is de kans groot dat we de wedstrijd verliezen en dat willen we niet. Wij willen wel het EK halen", zegt de 30-jarige Amsterdammer, die al sinds 2009 in Duitsland handbalt en een van de meest ervaren internationals is. Hij was er ook bij toen het Nederlands team in januari van dit jaar in Noorwegen debuteerde op het EK. "Ik wil graag nog eens zo'n eindronde meemaken, dus wat mij betreft gaan we ervoor."
De bondscoach hoopt in ieder geval dinsdag zijn spelers bij elkaar te krijgen voor een training, want anders wordt het wel heel lastig. "Turkije zou op papier de makkelijkste tegenstander zijn in de poule, maar dat team is niet zo slecht. Zij zijn al wel de hele week bij elkaar. De ploeg heeft sterke, ervaren spelers, daar winnen wij niet zo eenvoudig van. Het is voor ons zaak er het beste van te maken en de focus op de wedstrijd te richten. We spelen ook nog eens zonder publiek, dus mentaal zal het ook zwaar worden. Maar ik ben al een tijdje bondscoach van deze jongens en weet dat ze altijd 100 procent geven."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
11 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
12 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
16 uur geleden