Handballers verliezen oefenwedstrijd van Tunesië
WINTERTHUR (ANP) - De Nederlandse handballers hebben de eerste wedstrijd op de Yellow Cup, een handbaltoernooi in Zwitserland, verloren. De handballers van bondscoach Erlingur Richardsson gingen met 30-29 onderuit tegen Tunesië.
Oranje speelt het toernooi in het Zwitserse Winterthur als voorbereiding op het Europees kampioenschap deze maand. De handballers spelen na Tunesië nog zaterdag tegen Oekraïne en zondag tegen Zwitserland. Ze starten het EK op 9 januari met een wedstrijd tegen Duitsland. Het is voor de handballers de eerste keer dat ze deelnemen aan het EK. Na Duitsland nemen ze het in de groepsfase nog op tegen Letland en Spanje.
De handballers van Richardsson gingen tegen Tunesië met 13-12 de rust in en liepen in de tweede helft zelfs uit naar een voorsprong van vijf treffers. De Noord-Afrikanen kwamen echter terug en wonnen met één doelpunt verschil uit een strafworp.
Kort daarvoor had Alec Smit de kans gekregen om Oranje bij 29-29 op voorsprong te zetten. Zijn schot werd echter gestopt door de Tunesische doelman.
Kay Smits en Bobby Schagen waren de topschutters bij Oranje met beiden vijf treffers.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
10 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
16 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
19 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden