Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballers verliezen oefenwedstrijd van Tunesië

Handballers verliezen oefenwedstrijd van Tunesië

WINTERTHUR (ANP) - De Nederlandse handballers hebben de eerste wedstrijd op de Yellow Cup, een handbaltoernooi in Zwitserland, verloren. De handballers van bondscoach Erlingur Richardsson gingen met 30-29 onderuit tegen Tunesië.

Oranje speelt het toernooi in het Zwitserse Winterthur als voorbereiding op het Europees kampioenschap deze maand. De handballers spelen na Tunesië nog zaterdag tegen Oekraïne en zondag tegen Zwitserland. Ze starten het EK op 9 januari met een wedstrijd tegen Duitsland. Het is voor de handballers de eerste keer dat ze deelnemen aan het EK. Na Duitsland nemen ze het in de groepsfase nog op tegen Letland en Spanje.

De handballers van Richardsson gingen tegen Tunesië met 13-12 de rust in en liepen in de tweede helft zelfs uit naar een voorsprong van vijf treffers. De Noord-Afrikanen kwamen echter terug en wonnen met één doelpunt verschil uit een strafworp.

Kort daarvoor had Alec Smit de kans gekregen om Oranje bij 29-29 op voorsprong te zetten. Zijn schot werd echter gestopt door de Tunesische doelman.

Kay Smits en Bobby Schagen waren de topschutters bij Oranje met beiden vijf treffers.

Meer uit Sport

Nederlandse darters opnieuw vroeg uitgeschakeld in Premier League

NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.

2 uur geleden
Polsstokhoogspringer Duplantis zet 15e wereldrecord neer op 6,31

UPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.

2 uur geleden
Volleybalster Grothues stopt na lange carrière met 392 interlands

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.

2 uur geleden
Iraanse sporters roepen IOC op olympisch comité Iran te royeren

LAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.

3 uur geleden
Schilder dankzij wereldtitel vrij van twijfels: goud gaat lukken

ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.

6 uur geleden
Wielrenner Vingegaard boekt tweede ritzege in Parijs-Nice

COLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.

7 uur geleden
Warners stuurt alleen 'finalewaardige' atleten naar WK indoor

ARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.

7 uur geleden