Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballers uitgeschakeld op WK door gelijkspel tegen Oostenrijk

Handballers uitgeschakeld op WK door gelijkspel tegen Oostenrijk

VARAZDIN (ANP) - De Nederlandse handballers zijn er niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het wereldkampioenschap in Kroatië, Denemarken en Noorwegen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson strandde in de hoofdronde door een gelijkspel tegen Oostenrijk in het Kroatische Varazdin: 37-37. Met het verdiende punt kwam Oranje op 5 punten in groep II, evenveel als Hongarije. Maar omdat Hongarije won van Nederland in de groepsfase, zijn die 5 punten niet toereikend voor een plek bij de laatste acht.

Hongarije speelt bovendien later zaterdag nog tegen Qatar. Frankrijk treft in groep II Noord-Macedonië, maar de zesvoudig wereldkampioen is met 8 punten al zeker van de kwartfinales.

Nederland en Oostenrijk waren aan elkaar gewaagd. De hele wedstrijd ging de stand vrijwel gelijk op, met in de eerste helft een licht voordeel voor Oranje. De manschappen van Olsson leidden bij rust met 19-17.

Tweede helft

In de tweede helft bleven beide ploegen makkelijk scoren, het verschil in doelpunten werd nooit groter dan twee. Nederland kwam vier minuten voor tijd op 35-34 door een treffer van Rutger ten Velde, maar stond drie minuten later met 36-35 achter. De Oostenrijkse keeper Florian Kaiper keerde op een cruciaal moment een schot van Niels Versteijnen.

In de laatste minuut maakte Robin Nagtegaal gelijk (36-36), maar kwam Oostenrijk weer voor (36-37) door een treffer van Sebastian Frimmel. Versteijnen bracht twaalf seconden voor het einde Nederland nog langszij (37-37), maar daarna was er geen tijd meer om nogmaals te scoren.

Doelpunten

Topschutter aan Nederlandse zijde was Luc Steins met zeven doelpunten. De spelbepaler sleurde Nederland er op belangrijke momenten doorheen, maar hij werd niet tot man van de wedstrijd gekozen. Die eer viel de Oostenrijkse cirkelspeler Tobias Wagner ten deel. De bijna 2 meter lange en 126 kilo zware handballer scoorde evenals Steins zeven keer. Ten Velde scoorde zes keer en nam de eerste positie op de topscorerslijst van het WK weer over met 46 goals in het toernooi.

Nederland deed voor de tweede keer op rij mee aan het WK. De ploeg won van Guinee, Noord-Macedonië en Qatar, verloor van Hongarije en Frankrijk en sloot af met het gelijkspel tegen Oostenrijk.

Meer uit Sport

Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

3 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

4 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

4 uur geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

5 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint WTA-toernooi van Linz

LINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.

5 uur geleden
Nederlands kampioen marathon Tesfu gedragen door het publiek

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.

7 uur geleden
Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

8 uur geleden