Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballers uitgeschakeld op WK door gelijkspel tegen Oostenrijk

Handballers uitgeschakeld op WK door gelijkspel tegen Oostenrijk

VARAZDIN (ANP) - De Nederlandse handballers zijn er niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het wereldkampioenschap in Kroatië, Denemarken en Noorwegen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson strandde in de hoofdronde door een gelijkspel tegen Oostenrijk in het Kroatische Varazdin: 37-37. Met het verdiende punt kwam Oranje op 5 punten in groep II, evenveel als Hongarije. Maar omdat Hongarije won van Nederland in de groepsfase, zijn die 5 punten niet toereikend voor een plek bij de laatste acht.

Hongarije speelt bovendien later zaterdag nog tegen Qatar. Frankrijk treft in groep II Noord-Macedonië, maar de zesvoudig wereldkampioen is met 8 punten al zeker van de kwartfinales.

Nederland en Oostenrijk waren aan elkaar gewaagd. De hele wedstrijd ging de stand vrijwel gelijk op, met in de eerste helft een licht voordeel voor Oranje. De manschappen van Olsson leidden bij rust met 19-17.

Tweede helft

In de tweede helft bleven beide ploegen makkelijk scoren, het verschil in doelpunten werd nooit groter dan twee. Nederland kwam vier minuten voor tijd op 35-34 door een treffer van Rutger ten Velde, maar stond drie minuten later met 36-35 achter. De Oostenrijkse keeper Florian Kaiper keerde op een cruciaal moment een schot van Niels Versteijnen.

In de laatste minuut maakte Robin Nagtegaal gelijk (36-36), maar kwam Oostenrijk weer voor (36-37) door een treffer van Sebastian Frimmel. Versteijnen bracht twaalf seconden voor het einde Nederland nog langszij (37-37), maar daarna was er geen tijd meer om nogmaals te scoren.

Doelpunten

Topschutter aan Nederlandse zijde was Luc Steins met zeven doelpunten. De spelbepaler sleurde Nederland er op belangrijke momenten doorheen, maar hij werd niet tot man van de wedstrijd gekozen. Die eer viel de Oostenrijkse cirkelspeler Tobias Wagner ten deel. De bijna 2 meter lange en 126 kilo zware handballer scoorde evenals Steins zeven keer. Ten Velde scoorde zes keer en nam de eerste positie op de topscorerslijst van het WK weer over met 46 goals in het toernooi.

Nederland deed voor de tweede keer op rij mee aan het WK. De ploeg won van Guinee, Noord-Macedonië en Qatar, verloor van Hongarije en Frankrijk en sloot af met het gelijkspel tegen Oostenrijk.

Meer uit Sport

Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

6 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

6 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

7 uur geleden
Álex Márquez wint sprintrace bij Grote Prijs van Catalonië

MONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.

7 uur geleden
Team Verstappen is begonnen aan de 24 uur van de Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.

9 uur geleden
Schilder werpt kogel over magische grens van 21 meter

SHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.

10 uur geleden