Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballers uitgeschakeld op EK na nederlaag tegen Spanje

Handballers uitgeschakeld op EK na nederlaag tegen Spanje

TRONDHEIM (ANP) - Hun allereerste EK handbal is na drie wedstrijden ten einde voor de Nederlandse handballers. De ploeg van bondscoach Erlingur Richardsson leed in het laatste groepsduel een verwachte nederlaag tegen regerend kampioen Spanje met 36-25 en is daarmee uitgeschakeld voor een verder vervolg in de eindronde.

De handbalmannen kunnen niettemin met opgeheven hoofd naar huis. Het team speelde in het Noorse Trondheim naar beste kunnen en sommige spelers, onder wie Kay Smits, Luc Steins en Jeffrey Boomhouwer, haalden een absoluut topniveau. Het was niet genoeg om zich te kunnen meten met de Europese toplanden.

Oranje verloor de eerste groepswedstrijd van Duitsland met 34-23 en beleefde daarna een primeur met hun eerste EK-zege ooit door Letland met 32-24 te verslaan. Een mirakel had de ploeg een ronde verder kunnen brengen, maar winnen met meer dan tien doelpunten verschil van Spanje was bij voorbaat een utopie.

Achterstand

Dat bleek tijdens de wedstrijd in het Noorse Trondheim. Spanje was op alle fronten beter. Met name de robuuste Jorge Maqueda was nauwelijks af te stoppen. Verbeten probeerde Nederland bij te benen en de achterstand van 17-13 bij de rust was alleszins acceptabel. Boomhouwer gaf zijn goede optreden op slag van rust glans met een fraaie goal via een zogeheten vliegende worp achterlangs.

In de tweede helft kreeg Spanje wel volledige controle over het duel en moest Nederland het hebben van sporadische oprispingen. Het krachtsverschil kwam tot uiting op het scorebord, waarop te zien was dat de Zuid-Europeanen geleidelijk aan hun voorsprong uitbouwden en uiteindelijk met elf doelpunten verschil wonnen. Smits was opnieuw topschutter aan Nederlandse zijde met acht treffers.

"We hadden ons deze wedstrijd toch iets anders voorgesteld", zei Boomhouwer na afloop op Ziggo Sport. "We wilden scherper beginnen en zelfs op voorsprong komen, maar we toonden denk ik toch te veel respect. Het verschil in klasse was ook te groot. Toch hebben we mooie dingen laten zien en die kunnen we meenemen in onze rugzak."

Meer uit Sport

Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

56 minuten geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

2 uur geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

4 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

7 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

8 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

9 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

12 uur geleden