Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballers uitgeschakeld op EK na nederlaag tegen Spanje

Handballers uitgeschakeld op EK na nederlaag tegen Spanje

TRONDHEIM (ANP) - Hun allereerste EK handbal is na drie wedstrijden ten einde voor de Nederlandse handballers. De ploeg van bondscoach Erlingur Richardsson leed in het laatste groepsduel een verwachte nederlaag tegen regerend kampioen Spanje met 36-25 en is daarmee uitgeschakeld voor een verder vervolg in de eindronde.

De handbalmannen kunnen niettemin met opgeheven hoofd naar huis. Het team speelde in het Noorse Trondheim naar beste kunnen en sommige spelers, onder wie Kay Smits, Luc Steins en Jeffrey Boomhouwer, haalden een absoluut topniveau. Het was niet genoeg om zich te kunnen meten met de Europese toplanden.

Oranje verloor de eerste groepswedstrijd van Duitsland met 34-23 en beleefde daarna een primeur met hun eerste EK-zege ooit door Letland met 32-24 te verslaan. Een mirakel had de ploeg een ronde verder kunnen brengen, maar winnen met meer dan tien doelpunten verschil van Spanje was bij voorbaat een utopie.

Achterstand

Dat bleek tijdens de wedstrijd in het Noorse Trondheim. Spanje was op alle fronten beter. Met name de robuuste Jorge Maqueda was nauwelijks af te stoppen. Verbeten probeerde Nederland bij te benen en de achterstand van 17-13 bij de rust was alleszins acceptabel. Boomhouwer gaf zijn goede optreden op slag van rust glans met een fraaie goal via een zogeheten vliegende worp achterlangs.

In de tweede helft kreeg Spanje wel volledige controle over het duel en moest Nederland het hebben van sporadische oprispingen. Het krachtsverschil kwam tot uiting op het scorebord, waarop te zien was dat de Zuid-Europeanen geleidelijk aan hun voorsprong uitbouwden en uiteindelijk met elf doelpunten verschil wonnen. Smits was opnieuw topschutter aan Nederlandse zijde met acht treffers.

"We hadden ons deze wedstrijd toch iets anders voorgesteld", zei Boomhouwer na afloop op Ziggo Sport. "We wilden scherper beginnen en zelfs op voorsprong komen, maar we toonden denk ik toch te veel respect. Het verschil in klasse was ook te groot. Toch hebben we mooie dingen laten zien en die kunnen we meenemen in onze rugzak."

Meer uit Sport

Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

6 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

9 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

10 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

11 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

11 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

13 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

15 uur geleden