Handballers uitgeschakeld op EK na nederlaag tegen Spanje
TRONDHEIM (ANP) - Hun allereerste EK handbal is na drie wedstrijden ten einde voor de Nederlandse handballers. De ploeg van bondscoach Erlingur Richardsson leed in het laatste groepsduel een verwachte nederlaag tegen regerend kampioen Spanje met 36-25 en is daarmee uitgeschakeld voor een verder vervolg in de eindronde.
De handbalmannen kunnen niettemin met opgeheven hoofd naar huis. Het team speelde in het Noorse Trondheim naar beste kunnen en sommige spelers, onder wie Kay Smits, Luc Steins en Jeffrey Boomhouwer, haalden een absoluut topniveau. Het was niet genoeg om zich te kunnen meten met de Europese toplanden.
Oranje verloor de eerste groepswedstrijd van Duitsland met 34-23 en beleefde daarna een primeur met hun eerste EK-zege ooit door Letland met 32-24 te verslaan. Een mirakel had de ploeg een ronde verder kunnen brengen, maar winnen met meer dan tien doelpunten verschil van Spanje was bij voorbaat een utopie.
Achterstand
Dat bleek tijdens de wedstrijd in het Noorse Trondheim. Spanje was op alle fronten beter. Met name de robuuste Jorge Maqueda was nauwelijks af te stoppen. Verbeten probeerde Nederland bij te benen en de achterstand van 17-13 bij de rust was alleszins acceptabel. Boomhouwer gaf zijn goede optreden op slag van rust glans met een fraaie goal via een zogeheten vliegende worp achterlangs.
In de tweede helft kreeg Spanje wel volledige controle over het duel en moest Nederland het hebben van sporadische oprispingen. Het krachtsverschil kwam tot uiting op het scorebord, waarop te zien was dat de Zuid-Europeanen geleidelijk aan hun voorsprong uitbouwden en uiteindelijk met elf doelpunten verschil wonnen. Smits was opnieuw topschutter aan Nederlandse zijde met acht treffers.
"We hadden ons deze wedstrijd toch iets anders voorgesteld", zei Boomhouwer na afloop op Ziggo Sport. "We wilden scherper beginnen en zelfs op voorsprong komen, maar we toonden denk ik toch te veel respect. Het verschil in klasse was ook te groot. Toch hebben we mooie dingen laten zien en die kunnen we meenemen in onze rugzak."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
5 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
6 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden