Handballers tweede in kwalificatiegroep na zege op Polen
ALMERE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich verzekerd van de tweede plek in de kwalificatiegroep voor het voor het Europees kampioenschap in 2022. In de laatste groepswedstrijd in Almere versloeg Oranje, dat al zeker was van EK-deelname, Polen met 32-30.
De handballers van bondscoach Erlingur Richardsson hadden zich met de zege op Turkije van afgelopen donderdag al geplaatst voor het EK. Met een zege op Polen, dat donderdag nog verrassend Slovenië had verslagen, kon Oranje nog tweede in de groep worden en zo een betere uitgangspositie tijdens de loting afdwingen.
In de eerste helft ontliepen beide ploegen elkaar nauwelijks. Onder aanvoering van vedette Luc Steins namen de Nederlandse handbalmannen een kleine voorsprong en gingen met 17-16 de rust in. In het begin van de tweede helft vergrootte Oranje met een 'tussensprint' en goed verdedigen de marge naar vijf: 23-18. Polen knokte zich echter weer terug naar 24-24, maar Oranje herpakte zich, liep weer uit naar een marge van vier treffers (29-25) en hield daarvan genoeg over voor de zege: 32-30.
De Nederlandse handballers deden pas één keer mee aan een EK. Dat was in januari 2020 in Noorwegen. Toen werd de ploeg uitgeschakeld in de groepsfase.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
11 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
12 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
22 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden