Handballers spelen tweede EK-kwalificatieduel gelijk in Kosovo
PRISTINA (ANP) - De handballers van Oranje zijn in hun tweede EK-kwalificatieduel niet verder gekomen dan een gelijkspel bij Kosovo. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson gaf in de laatste minuut in Pristina een 33-31-voorsprong weg (33-33). Oranje blijft na de nipte zege op Oekraïne van donderdag wel koploper in de poule.
Rutger ten Velde was de topscorer van Oranje met twaalf doelpunten. In maart gaat de EK-kwalificatiecyclus verder met twee duels met de Faeröer Eilanden. Die ploeg won eerder in de week met 31-21 van Kosovo, maar verloor zondag met 35-32 van Oekraïne.
De beste twee landen in de poule en de beste vier nummers 3 plaatsen zich voor het EK, dat in 2026 plaatsvindt in Noorwegen, Zweden en Denemarken.
Meer uit Sport
BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
4 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
12 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geleden