Handballers Oranje geloven niet in deelname WK
ARNHEM (ANP) - Bij bondscoach Erlingur Richardsson moet je niet aankomen met vragen over het komende WK handbal in Egypte. Het Nederlands team staat als derde op de reservelijst en zou bij een aantal afmeldingen zomaar een uitnodiging kunnen ontvangen voor de eindronde, die half januari begint. "Ik heb werkelijk waar nog geen moment bij die mogelijkheid stil gestaan. Het speelt niet in mijn hoofd en ik geloof er ook niet in", aldus de IJslander.
Voor Richardsson telt alleen het komende tweeluik tegen Slovenië in de kwalificatiereeks voor het EK in januari 2022. Woensdagavond is de thuiswedstrijd in een leeg Topsportcentrum van Almere, zondag is de return in Celje, eveneens zonder publiek. "De ploeg heeft alle aandacht nodig voor deze lastige wedstrijden en moet niet denken aan een WK, waar we toch niet heengaan. Ik acht de kans groter dat het hele WK niet doorgaat", zegt Richardsson.
International Kaj Smits valt zijn coach bij. De spelers van Oranje moeten geen energie verspillen aan de minimale mogelijkheid van deelname aan het WK. "Dat ligt geheel buiten onze macht. We rekenen er niet op en verwachten ook niet dat wij mogen meedoen", zegt de international, momenteel de man in vorm bij Oranje. "Ik heb wel meegekregen dat er veel onrust is rond het toernooi. De organisatie wil toeschouwers toelaten bij de wedstrijden en dat zorgt voor onvrede bij landen die er gaan spelen. Die onrust is logisch, gezien de toenemende druk door corona, ook in de handbalwereld."
Verder wil ook Smits er niet mee bezig zijn. De wedstrijden tegen Slovenië zijn veel belangrijker en er wordt wel wat verwacht van hem. De Limburger is wekelijks uitblinker bij zijn Deense team TTH Holstebro, scoort daar aan de lopende band. "Ik kom met een fijn gevoel naar de nationale ploeg. Nu Luc Steins mogelijk wegvalt, normaal onze leider in het veld, moeten anderen de verantwoordelijkheid nemen en ik behoor zeker tot een van die spelers. Die leidersrol voelt goed en ik ben ook blij dat de ploeg mij die rol toevertrouwt."
Smits rekent erop dat Nederland beter speelt dan in november tegen Turkije, een andere tegenstander in de kwalificatiepoule. "We wonnen, maar daar was alles mee gezegd, want we speelden ontzettend slecht. Ik verwacht tegen Slovenië wel meer van ons, al wordt het moeilijk genoeg. Slovenië is favoriet, maar we hebben echt wel een kans en die moeten we aangrijpen. Elk punt is belangrijk."
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
9 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
12 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
12 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
12 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
14 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
18 uur geleden