Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballers Oranje geloven niet in deelname WK

Handballers Oranje geloven niet in deelname WK

ARNHEM (ANP) - Bij bondscoach Erlingur Richardsson moet je niet aankomen met vragen over het komende WK handbal in Egypte. Het Nederlands team staat als derde op de reservelijst en zou bij een aantal afmeldingen zomaar een uitnodiging kunnen ontvangen voor de eindronde, die half januari begint. "Ik heb werkelijk waar nog geen moment bij die mogelijkheid stil gestaan. Het speelt niet in mijn hoofd en ik geloof er ook niet in", aldus de IJslander.

Voor Richardsson telt alleen het komende tweeluik tegen Slovenië in de kwalificatiereeks voor het EK in januari 2022. Woensdagavond is de thuiswedstrijd in een leeg Topsportcentrum van Almere, zondag is de return in Celje, eveneens zonder publiek. "De ploeg heeft alle aandacht nodig voor deze lastige wedstrijden en moet niet denken aan een WK, waar we toch niet heengaan. Ik acht de kans groter dat het hele WK niet doorgaat", zegt Richardsson.

International Kaj Smits valt zijn coach bij. De spelers van Oranje moeten geen energie verspillen aan de minimale mogelijkheid van deelname aan het WK. "Dat ligt geheel buiten onze macht. We rekenen er niet op en verwachten ook niet dat wij mogen meedoen", zegt de international, momenteel de man in vorm bij Oranje. "Ik heb wel meegekregen dat er veel onrust is rond het toernooi. De organisatie wil toeschouwers toelaten bij de wedstrijden en dat zorgt voor onvrede bij landen die er gaan spelen. Die onrust is logisch, gezien de toenemende druk door corona, ook in de handbalwereld."

Verder wil ook Smits er niet mee bezig zijn. De wedstrijden tegen Slovenië zijn veel belangrijker en er wordt wel wat verwacht van hem. De Limburger is wekelijks uitblinker bij zijn Deense team TTH Holstebro, scoort daar aan de lopende band. "Ik kom met een fijn gevoel naar de nationale ploeg. Nu Luc Steins mogelijk wegvalt, normaal onze leider in het veld, moeten anderen de verantwoordelijkheid nemen en ik behoor zeker tot een van die spelers. Die leidersrol voelt goed en ik ben ook blij dat de ploeg mij die rol toevertrouwt."

Smits rekent erop dat Nederland beter speelt dan in november tegen Turkije, een andere tegenstander in de kwalificatiepoule. "We wonnen, maar daar was alles mee gezegd, want we speelden ontzettend slecht. Ik verwacht tegen Slovenië wel meer van ons, al wordt het moeilijk genoeg. Slovenië is favoriet, maar we hebben echt wel een kans en die moeten we aangrijpen. Elk punt is belangrijk."

Meer uit Sport

Schulting hoort maandag of ze als shorttrackster naar Spelen mag

LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.

8 uur geleden
Oprichter Djokovic stapt uit spelersbond PTPA

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.

8 uur geleden
Wawrinka hoopt op wildcard voor zijn laatste Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.

10 uur geleden
Van der Poel wint in Zonhoven zijn negende veldrit dit seizoen

ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.

14 uur geleden
Schulting bewijst zich op NK shorttrack met titel op 1500 meter

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.

14 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint op NK opnieuw alle afstanden

LEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.

15 uur geleden
Nederlandse tennissers verliezen in United Cup ruim van Duitsland

SYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.

22 uur geleden