Handballers op stage zonder Schagen en Baijens
OOSTERBEEK (ANP) - Erlingur Richardsson, de bondscoach van de handballers, heeft zestien spelers uitgenodigd voor een trainingsstage eind dit jaar. De handbalselectie bereidt zich voor op het EK in Noorwegen, in januari. De spelers die uitkomen in de Duitse Bundesliga ontbreken vanwege verplichtingen bij hun club, nog tijdens de voorbereidingsperiode van 27 tot en met 30 december in Boekarest. Het gaat om onder anderen Bobby Schagen, Dani Baijens en Jeffrey Boomhouwer.
Jasper Adams, Samir Benghanem, Robin Jansen, Ivo Steins, Arjan Versteijnen en Sander Visser zijn wel aanwezig in Boekarest. Dat zestal komt uit in de Nederlandse competitie.
Oranje speelt tijdens de trainingsstage een vierlandentoernooi. Ook gastland Roemenië, Algerije en Macedonië doen daar aan mee.
De handballers mogen voor het eerst deelnemen aan een EK. Het Europees kampioenschap vindt van 9 tot en met 26 januari plaats. Richardsson neemt uiteindelijk zestien spelers mee. Oranje speelt alle poulewedstrijden in het Noorse Trondheim.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
4 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
17 uur geleden