Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballers op EK nipt ten onder tegen titelverdediger Zweden

Handballers op EK nipt ten onder tegen titelverdediger Zweden

MANNHEIM (ANP) - De Nederlandse handballers hebben de laatste wedstrijd in de eerste groepsfase op het Europees kampioenschap nipt verloren van titelverdediger Zweden. In het Duitse Mannheim ging de ploeg van bondscoach Staffan Olsson met 29-28 onderuit. Nederland was net als Zweden al zeker van een plek in de hoofdronde.

Oranje had eerder ruim gewonnen van Georgië en Bosnië en Herzegovina. In de strijd om de eerste plaats in de groep stonden de handballers in de eerste helft lang voor tegen grootmacht Zweden en kwamen ze in de tweede helft zelfs knap terug van een achterstand. De regerend Europees kampioen maakte met een treffer van Felix Claar uiteindelijk het verschil.

Oranje nam in de SAP Arena in Mannheim een 2-0-voorsprong via Niels Versteijnen en Rutger ten Velde en hield met treffers van Luc Steins, Samir Benghanem en Dani Baijens die marge lang vast. Lukas Sandell bracht Zweden op gelijke hoogte met 9-9. Claar bracht de titelverdediger met 11-10 voor het eerst op voorsprong, maar beide ploegen gingen met een gelijke stand (15-15) de rust in.

Tegenvaller

In de tweede helft liep Zweden uit naar 18-15. Maar Oranje herpakte zich en trok de stand met 19-19 weer gelijk. Een tegenvaller voor bondscoach Olsson was de blessure bij Benghanem. Hij moest in de tweede helft met een brancard van het veld worden gehaald.

Ook na het uitvallen van Benghanem bleven de handballers goed in de wedstrijd. Steins verzuimde Oranje in de slotminuten opnieuw op voorsprong te zetten en Claar deed dat aan de andere kant wel. De Zweedse doelman Andreas Palicka stopte nog inzetten van Bobby Schagen en Baijens.

Denemarken

Steins werd met zes treffers uitgeroepen tot speler van de wedstrijd. Ten Velde en Lars Kooij scoorden vijf keer en Baijens was vier keer trefzeker.

De handballers zetten het EK voort met een wedstrijd in de hoofdronde op 17 januari tegen wereldkampioen Denemarken.

Meer uit Sport

Verstappen vindt dat hij in Las Vegas 'niets te verliezen heeft'

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.

13 uur geleden
Wielrenster Wiebes boos maar ongedeerd na aanrijding met auto

HEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.

17 uur geleden
Federer in 2026 opgenomen in Tennis Hall of Fame

NEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.

18 uur geleden
Beachvolleybalsters Stam en Schoon naar achtste finales op WK

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.

19 uur geleden
Basketballer James begint 23e seizoen met zege

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).

20 uur geleden
Boermans/De Groot uitgeschakeld op WK beachvolleybal

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.

21 uur geleden
NBA-vedette James doet niet mee aan Spelen in LA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.

1 dag geleden