Handballers met herstelde Ravensbergen en Steins naar WK
ARNHEM (ANP) - Doelman Bart Ravensbergen keert na lang blessureleed terug bij het Nederlands mannenhandbalteam. Hij is opgenomen in de selectie voor het WK in Kroatië, Denemarken en Noorwegen, dat op 15 januari begint. Bondscoach Staffan Olsson neemt ook Thomas Houtepen mee, die evenals Ravensbergen is hersteld van een zware knieblessure. Extra meevaller voor Oranje is de terugkeer van spelmaker Luc Steins, die is genezen van een gebroken vinger.
Olsson heeft zestien spelers opgenomen in de selectie voor het WK. Daarin ontbreekt cirkelspeler Samir Benghanem. Hij scheurde evenals Houtepen in januari op het EK een kruisband, maar is nog niet voldoende fit om aan te sluiten bij het Nederlands team. Ook voor Tom Jansen en keeper Arjan Versteijnen, die dit najaar geblesseerd raakten, komt de mondiale eindronde te vroeg.
Nederland is op het WK ingedeeld in groep D. Het team speelt in het Kroatische Varazdin in de groepsfase tegen Noord-Macedonië, Guinee en Hongarije. De drie beste landen in de poule plaatsen zich voor de hoofdronde. "We kijken erg uit naar dit toernooi, we hopen een goede prestatie te kunnen neerzetten. Ik ben vooral ook blij dat Thomas en Bart weer terug zijn in de selectie na hun blessures", aldus Olsson.
De handballers nemen voor de tweede keer op rij deel aan het WK. In 2023 mochten ze na 61 jaar afwezigheid eindelijk weer eens meedoen dankzij een wildcard. Nederland eindigde in die eindronde, gehouden in Polen en Zweden, als veertiende.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen voelde zich de 'underdog' in de finale van de 1500 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige Groesbeker verraste dan ook zichzelf door het goud te veroveren. Met een indrukwekkende eindsprint liep hij zijn concurrenten voorbij. "Het was een heerlijk gevoel om zo makkelijk lopers in te halen. Het geeft zoveel energie, dan ruik je bloed en wil je maar één ding: gaan!", zei hij na de race in het Alexander Stadium.
13 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel kon amper geloven dat ze zilver had gewonnen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham. "Dit betekent heel veel. Het was een spannende meerkamp en ik was zo zenuwachtig dat ik twee nachten niet heb kunnen slapen, omdat ik wist dat ik een medaillekandidate was. Ik wilde het zo goed doen", zei ze na afloop.
40 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprinters op de 4x100 meter estafette hebben op de EK atletiek in Birmingham net geen medaille kunnen winnen. Daniljo Vriendwijk, Jozuah Revierre, Xavi Mo-Ajok en Elvis Afrifa liepen ondanks vlotlopende wissels naar de vierde plaats in 38,98. Groot-Brittannië won het goud in 38,45, Duitsland behaalde het zilver in 38,64 en België pakte het brons in 38,70.
43 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen heeft voor een enorme stunt gezorgd op de EK atletiek in Birmingham door naar het goud te lopen.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Mike Foppen heeft de 10.000 meter op de EK atletiek in Birmingham niet afgemaakt. De atleet uit Nijmegen, die zichzelf kansen op een medaille toedichtte, stapte uit na ongeveer 6000 meter. Hij liep op dat moment nog mee in de kopgroep. Het was onduidelijk wat er aan de hand was.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Lieke Klaver heeft brons veroverd op de 400 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De Nederlandse topatlete was in de finale niet in staat tot een stunt. De Noorse Henriette Jæger won het goud in 49,04 seconden, de Poolse Natalia Bukowiecka rende naar het zilver in 50,04. Klaver klokte 50,15.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel heeft op de EK atletiek in Birmingham het zilver gewonnen op de zevenkamp. De 28-jarige atlete uit Deventer stond al tweede na zes onderdelen, maar kon op de afsluitende 800 meter de Ierse Kate O'Connor niet meer van de eerste plaats stoten.
2 uur geleden