Handballers met herstelde Ravensbergen en Steins naar WK
ARNHEM (ANP) - Doelman Bart Ravensbergen keert na lang blessureleed terug bij het Nederlands mannenhandbalteam. Hij is opgenomen in de selectie voor het WK in Kroatië, Denemarken en Noorwegen, dat op 15 januari begint. Bondscoach Staffan Olsson neemt ook Thomas Houtepen mee, die evenals Ravensbergen is hersteld van een zware knieblessure. Extra meevaller voor Oranje is de terugkeer van spelmaker Luc Steins, die is genezen van een gebroken vinger.
Olsson heeft zestien spelers opgenomen in de selectie voor het WK. Daarin ontbreekt cirkelspeler Samir Benghanem. Hij scheurde evenals Houtepen in januari op het EK een kruisband, maar is nog niet voldoende fit om aan te sluiten bij het Nederlands team. Ook voor Tom Jansen en keeper Arjan Versteijnen, die dit najaar geblesseerd raakten, komt de mondiale eindronde te vroeg.
Nederland is op het WK ingedeeld in groep D. Het team speelt in het Kroatische Varazdin in de groepsfase tegen Noord-Macedonië, Guinee en Hongarije. De drie beste landen in de poule plaatsen zich voor de hoofdronde. "We kijken erg uit naar dit toernooi, we hopen een goede prestatie te kunnen neerzetten. Ik ben vooral ook blij dat Thomas en Bart weer terug zijn in de selectie na hun blessures", aldus Olsson.
De handballers nemen voor de tweede keer op rij deel aan het WK. In 2023 mochten ze na 61 jaar afwezigheid eindelijk weer eens meedoen dankzij een wildcard. Nederland eindigde in die eindronde, gehouden in Polen en Zweden, als veertiende.
Meer uit Sport
MARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
23 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
6 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
20 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
1 dag geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
1 dag geleden