Handballers met herstelde Ravensbergen en Steins naar WK
ARNHEM (ANP) - Doelman Bart Ravensbergen keert na lang blessureleed terug bij het Nederlands mannenhandbalteam. Hij is opgenomen in de selectie voor het WK in Kroatië, Denemarken en Noorwegen, dat op 15 januari begint. Bondscoach Staffan Olsson neemt ook Thomas Houtepen mee, die evenals Ravensbergen is hersteld van een zware knieblessure. Extra meevaller voor Oranje is de terugkeer van spelmaker Luc Steins, die is genezen van een gebroken vinger.
Olsson heeft zestien spelers opgenomen in de selectie voor het WK. Daarin ontbreekt cirkelspeler Samir Benghanem. Hij scheurde evenals Houtepen in januari op het EK een kruisband, maar is nog niet voldoende fit om aan te sluiten bij het Nederlands team. Ook voor Tom Jansen en keeper Arjan Versteijnen, die dit najaar geblesseerd raakten, komt de mondiale eindronde te vroeg.
Nederland is op het WK ingedeeld in groep D. Het team speelt in het Kroatische Varazdin in de groepsfase tegen Noord-Macedonië, Guinee en Hongarije. De drie beste landen in de poule plaatsen zich voor de hoofdronde. "We kijken erg uit naar dit toernooi, we hopen een goede prestatie te kunnen neerzetten. Ik ben vooral ook blij dat Thomas en Bart weer terug zijn in de selectie na hun blessures", aldus Olsson.
De handballers nemen voor de tweede keer op rij deel aan het WK. In 2023 mochten ze na 61 jaar afwezigheid eindelijk weer eens meedoen dankzij een wildcard. Nederland eindigde in die eindronde, gehouden in Polen en Zweden, als veertiende.
Meer uit Sport
REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
33 minuten geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
4 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
20 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
21 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
22 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
1 dag geleden