Handballers met herstelde Ravensbergen en Steins naar WK
ARNHEM (ANP) - Doelman Bart Ravensbergen keert na lang blessureleed terug bij het Nederlands mannenhandbalteam. Hij is opgenomen in de selectie voor het WK in Kroatië, Denemarken en Noorwegen, dat op 15 januari begint. Bondscoach Staffan Olsson neemt ook Thomas Houtepen mee, die evenals Ravensbergen is hersteld van een zware knieblessure. Extra meevaller voor Oranje is de terugkeer van spelmaker Luc Steins, die is genezen van een gebroken vinger.
Olsson heeft zestien spelers opgenomen in de selectie voor het WK. Daarin ontbreekt cirkelspeler Samir Benghanem. Hij scheurde evenals Houtepen in januari op het EK een kruisband, maar is nog niet voldoende fit om aan te sluiten bij het Nederlands team. Ook voor Tom Jansen en keeper Arjan Versteijnen, die dit najaar geblesseerd raakten, komt de mondiale eindronde te vroeg.
Nederland is op het WK ingedeeld in groep D. Het team speelt in het Kroatische Varazdin in de groepsfase tegen Noord-Macedonië, Guinee en Hongarije. De drie beste landen in de poule plaatsen zich voor de hoofdronde. "We kijken erg uit naar dit toernooi, we hopen een goede prestatie te kunnen neerzetten. Ik ben vooral ook blij dat Thomas en Bart weer terug zijn in de selectie na hun blessures", aldus Olsson.
De handballers nemen voor de tweede keer op rij deel aan het WK. In 2023 mochten ze na 61 jaar afwezigheid eindelijk weer eens meedoen dankzij een wildcard. Nederland eindigde in die eindronde, gehouden in Polen en Zweden, als veertiende.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
2 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
7 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
1 dag geleden