Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballers lijden nipte nederlaag tegen grootmacht Noorwegen

Handballers lijden nipte nederlaag tegen grootmacht Noorwegen

KRAKAU (ANP) - Na overtuigende zeges op Argentinië en Noord-Macedonië hebben de Nederlands handballers de eerste nederlaag op het WK geïncasseerd. Oranje speelde verrassend sterk in de derde en laatste groepswedstrijd tegen grootmacht Noorwegen, maar verloor toch met miniem verschil: 27-26. Luc Steins werd uitgeroepen tot beste speler van het duel in het Poolse Krakau.

De nederlaag betekent dat Noorwegen als groepswinnaar de hoofdronde ingaat en het Nederlandse mannenteam van de Zweedse bondscoach Staffan Olsson als nummer 2 van de poule verder gaat. Het team neemt de 2 punten van de overwinning op Argentinië mee. Duitsland, Qatar en Servië zijn de drie tegenstanders in hun groep in de hoofdronde. De nummers 1 en 2 plaatsen zich voor de kwartfinales.

De Nederlandse handballers zitten in een flow en tonen op hun eerste WK sinds 1961 voor geen enkele ploeg ontzag. Ook niet voor Noorwegen, een topland in het internationale handbal, dat in 2017 en 2019 nog in de finale van het WK stond. Vanaf het begin zette Nederland druk met dynamisch spel en was het genadeloos in de afwerking.

Tweede helft

Onder aanvoering van vedette Steins, topschutter Kay Smits, de robuuste cirkelspeler Samir Benghanem en hoekspeler Jeffrey Boomhouwer liep Nederland gaandeweg de eerste helft uit tot een ruime voorsprong. Met 15-9 was er zelfs een marge van 6 goals. Bij rust leidde Oranje, waar Bart Ravensbergen opnieuw uitblonk op doel, met 17-13.

Na rust keerde een getergd Noorwegen terug op het veld. Binnen tien minuten repareerde de Scandinavische ploeg de achterstand en stond het gelijk: 20-20. Bij de ploeg van Olsson haperde de aanval en gaf de dekking te veel openingen. Bij de Noren was sterspeler Sander Sagosen amper af te stoppen.

'Er had meer ingezeten'

Toch herpakte de Nederlandse ploeg zich. Oranje wist aan te haken bij de Noren, die wel meer overwicht hadden, maar pas in de laatste minuten twee goals afstand wisten te nemen. Het bleek genoeg voor de zege, ook al maakte Smits in de slotseconde nog zijn zevende doelpunt van de wedstrijd.

"Als we een keer van Noorwegen hadden kunnen winnen, was het vanavond", zei Steins, die vijf keer scoorde, bij Viaplay. "Er had meer ingezeten, zeker omdat we zo'n goede eerste helft speelden. Ik denk dat we in de tweede helft wat energie tekort kwamen. We konden niet meer met volle kracht aanvallen. Het is zonde dat we niet winnen, maar we kunnen ons meten met de beste landen en dat is een goed teken."

Meer uit Sport

Laros start toch op 5000 meter op WK atletiek in Tokio

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat vrijdag van start op de 5000 meter bij de WK atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter loopt rond 13.15 uur Nederlandse tijd in de tweede serie.

42 minuten geleden
WK korfbal in 2027 in Nederland

ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.

17 uur geleden
Tennisster Rus bereikt kwartfinales WTA-toernooi in Tolentino

TOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.

17 uur geleden
Gregorius en Schoop spelen op EK honkbal in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.

18 uur geleden
McLaughlin-Levrone wint WK-goud op 400 meter in tweede tijd ooit

TOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.

18 uur geleden
Volleyballer Ahyi zet WK met Oranje in een flow voort

PASAY CITY (ANP) - Aanvaller Michiel Ahyi moet ook zaterdag zoveel mogelijk in stelling worden gebracht willen de Nederlandse volleyballers een kans maken om de kwartfinales te halen op het WK. Oranje neemt het op tegen Turkije en Ahyi (27) was in de groepsfase telkens de topschutter van de ploeg. Die rol was jarenlang voor Nimir Abdel-Aziz, maar die besloot als international een pauze in te lassen.

18 uur geleden
Borg vecht tegen prostaatkanker 'alsof het Wimbledonfinale is'

STOCKHOLM (ANP/RTR) - De Zweedse tennislegende Björn Borg (69) strijdt tegen een agressieve vorm van prostaatkanker. Borg zei in een interview met de BBC dat hij "elke dag zal vechten alsof het een finale op Wimbledon is". Borg onthulde zijn diagnose in zijn onlangs verschenen autobiografie 'Heartbeats: A Memoir'.

18 uur geleden