Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballers lijden dure nederlaag tegen Hongarije op WK

Handballers lijden dure nederlaag tegen Hongarije op WK

VARAZDIN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben op het wereldkampioenschap hun eerste nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson verloor in het Kroatische Varazdin van Hongarije met 36-32. Het verlies in de derde groepswedstrijd volgde na duidelijke zeges op Guinee (40-23) en Noord-Macedonië (37-32).

De nederlaag heeft gevolgen voor de uitgangspositie waarmee Oranje de hoofdronde ingaat. Het team neemt alleen de 2 punten mee van de overwinning op Noord-Macedonië. Het doel van de ploeg, het bereiken van de kwartfinales, wordt daardoor een lastiger opgave. De tegenstanders in de hoofdronde zijn zesvoudig wereldkampioen Frankrijk, Oostenrijk en Qatar.

Rutger ten Velde onderscheidde zich in het Nederlands team met tien treffers. Hij behoort tot de topscorers van dit WK, dat tot 2 februari duurt en plaatsvindt in Kroatië, Denemarken en Noorwegen. Luc Steins werd na afloop uitgeroepen tot beste speler van de wedstrijd.

Hongaren herpakken zich

De Nederlandse ploeg begon agressief aan het duel en was het eerste kwartier beter dan Hongarije, een van oudsher sterke handbalnatie. De Hongaren eindigden vorig jaar als vijfde op het EK. Vroege treffers van Ivar Stavast, Lars Kooij, Robin Nagtegaal en Kay Smits leidden tot een voorsprong van 9-7, maar daarna veranderde het wedstrijdbeeld. Hongarije kwam makkelijker door de Nederlandse dekking en boog de achterstand om naar een voorsprong van 19-17 bij rust.

In de tweede helft gooide Nederland onder aansporing van spelbepaler Steins alles in de strijd, maar het slaagde er niet in Hongarije aan het wankelen te brengen. Het verschil in doelpunten schommelde steeds tussen de twee en vier treffers. In de slotfase kwam Oranje tot één doelpunt achter (32-33) na een redding én een goal van keeper Bart Ravensbergen (32-33), maar de mannen van Oranje wisten niet door te drukken en de Hongaren herpakten zich.

Meer uit Sport

Richardson verslaat Lavreysen in finale sprint op EK baan

KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.

8 uur geleden
Winnares van olympische medaille polsstokspringen geschorst

TORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.

8 uur geleden
Dorenbos pakt zilver op omnium bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.

9 uur geleden
Stolz tevreden met snelle trainingsrit op 1500 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.

10 uur geleden
Directeur KNLTB wil gesprek met tennissers na kritiek Griekspoor

AMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.

10 uur geleden
Na Alcaraz meldt ook Zverev zich af voor tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.

10 uur geleden
Van de Wouw start niet in finale bij EK baan, Van der Peet vijfde

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.

10 uur geleden