Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballers lijden dure nederlaag tegen Hongarije op WK

Handballers lijden dure nederlaag tegen Hongarije op WK

VARAZDIN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben op het wereldkampioenschap hun eerste nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson verloor in het Kroatische Varazdin van Hongarije met 36-32. Het verlies in de derde groepswedstrijd volgde na duidelijke zeges op Guinee (40-23) en Noord-Macedonië (37-32).

De nederlaag heeft gevolgen voor de uitgangspositie waarmee Oranje de hoofdronde ingaat. Het team neemt alleen de 2 punten mee van de overwinning op Noord-Macedonië. Het doel van de ploeg, het bereiken van de kwartfinales, wordt daardoor een lastiger opgave. De tegenstanders in de hoofdronde zijn zesvoudig wereldkampioen Frankrijk, Oostenrijk en Qatar.

Rutger ten Velde onderscheidde zich in het Nederlands team met tien treffers. Hij behoort tot de topscorers van dit WK, dat tot 2 februari duurt en plaatsvindt in Kroatië, Denemarken en Noorwegen. Luc Steins werd na afloop uitgeroepen tot beste speler van de wedstrijd.

Hongaren herpakken zich

De Nederlandse ploeg begon agressief aan het duel en was het eerste kwartier beter dan Hongarije, een van oudsher sterke handbalnatie. De Hongaren eindigden vorig jaar als vijfde op het EK. Vroege treffers van Ivar Stavast, Lars Kooij, Robin Nagtegaal en Kay Smits leidden tot een voorsprong van 9-7, maar daarna veranderde het wedstrijdbeeld. Hongarije kwam makkelijker door de Nederlandse dekking en boog de achterstand om naar een voorsprong van 19-17 bij rust.

In de tweede helft gooide Nederland onder aansporing van spelbepaler Steins alles in de strijd, maar het slaagde er niet in Hongarije aan het wankelen te brengen. Het verschil in doelpunten schommelde steeds tussen de twee en vier treffers. In de slotfase kwam Oranje tot één doelpunt achter (32-33) na een redding én een goal van keeper Bart Ravensbergen (32-33), maar de mannen van Oranje wisten niet door te drukken en de Hongaren herpakten zich.

Meer uit Sport

Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

1 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

2 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

3 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

3 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

5 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

7 uur geleden
Bokslegenden Mayweather en Pacquiao keren terug in de ring

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.

17 uur geleden