Handballers lijden dure nederlaag tegen Hongarije op WK
VARAZDIN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben op het wereldkampioenschap hun eerste nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson verloor in het Kroatische Varazdin van Hongarije met 36-32. Het verlies in de derde groepswedstrijd volgde na duidelijke zeges op Guinee (40-23) en Noord-Macedonië (37-32).
De nederlaag heeft gevolgen voor de uitgangspositie waarmee Oranje de hoofdronde ingaat. Het team neemt alleen de 2 punten mee van de overwinning op Noord-Macedonië. Het doel van de ploeg, het bereiken van de kwartfinales, wordt daardoor een lastiger opgave. De tegenstanders in de hoofdronde zijn zesvoudig wereldkampioen Frankrijk, Oostenrijk en Qatar.
Rutger ten Velde onderscheidde zich in het Nederlands team met tien treffers. Hij behoort tot de topscorers van dit WK, dat tot 2 februari duurt en plaatsvindt in Kroatië, Denemarken en Noorwegen. Luc Steins werd na afloop uitgeroepen tot beste speler van de wedstrijd.
Hongaren herpakken zich
De Nederlandse ploeg begon agressief aan het duel en was het eerste kwartier beter dan Hongarije, een van oudsher sterke handbalnatie. De Hongaren eindigden vorig jaar als vijfde op het EK. Vroege treffers van Ivar Stavast, Lars Kooij, Robin Nagtegaal en Kay Smits leidden tot een voorsprong van 9-7, maar daarna veranderde het wedstrijdbeeld. Hongarije kwam makkelijker door de Nederlandse dekking en boog de achterstand om naar een voorsprong van 19-17 bij rust.
In de tweede helft gooide Nederland onder aansporing van spelbepaler Steins alles in de strijd, maar het slaagde er niet in Hongarije aan het wankelen te brengen. Het verschil in doelpunten schommelde steeds tussen de twee en vier treffers. In de slotfase kwam Oranje tot één doelpunt achter (32-33) na een redding én een goal van keeper Bart Ravensbergen (32-33), maar de mannen van Oranje wisten niet door te drukken en de Hongaren herpakten zich.
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
20 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geleden