Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballers lijden dure nederlaag tegen Hongarije op WK

Handballers lijden dure nederlaag tegen Hongarije op WK

VARAZDIN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben op het wereldkampioenschap hun eerste nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson verloor in het Kroatische Varazdin van Hongarije met 36-32. Het verlies in de derde groepswedstrijd volgde na duidelijke zeges op Guinee (40-23) en Noord-Macedonië (37-32).

De nederlaag heeft gevolgen voor de uitgangspositie waarmee Oranje de hoofdronde ingaat. Het team neemt alleen de 2 punten mee van de overwinning op Noord-Macedonië. Het doel van de ploeg, het bereiken van de kwartfinales, wordt daardoor een lastiger opgave. De tegenstanders in de hoofdronde zijn zesvoudig wereldkampioen Frankrijk, Oostenrijk en Qatar.

Rutger ten Velde onderscheidde zich in het Nederlands team met tien treffers. Hij behoort tot de topscorers van dit WK, dat tot 2 februari duurt en plaatsvindt in Kroatië, Denemarken en Noorwegen. Luc Steins werd na afloop uitgeroepen tot beste speler van de wedstrijd.

Hongaren herpakken zich

De Nederlandse ploeg begon agressief aan het duel en was het eerste kwartier beter dan Hongarije, een van oudsher sterke handbalnatie. De Hongaren eindigden vorig jaar als vijfde op het EK. Vroege treffers van Ivar Stavast, Lars Kooij, Robin Nagtegaal en Kay Smits leidden tot een voorsprong van 9-7, maar daarna veranderde het wedstrijdbeeld. Hongarije kwam makkelijker door de Nederlandse dekking en boog de achterstand om naar een voorsprong van 19-17 bij rust.

In de tweede helft gooide Nederland onder aansporing van spelbepaler Steins alles in de strijd, maar het slaagde er niet in Hongarije aan het wankelen te brengen. Het verschil in doelpunten schommelde steeds tussen de twee en vier treffers. In de slotfase kwam Oranje tot één doelpunt achter (32-33) na een redding én een goal van keeper Bart Ravensbergen (32-33), maar de mannen van Oranje wisten niet door te drukken en de Hongaren herpakten zich.

Meer uit Sport

Sportpers dient klacht in bij Verheijen over 'persboycot' Leerdam

MILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.

48 minuten geleden
Schaatsster Schulting zet meningen over dubbel programma opzij

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.

3 uur geleden
Vance prijst Meloni voor Italiaanse organisatie Olympische Spelen

MILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.

5 uur geleden
Beune tegen Weidemann op 3000 meter, Groenewoud treft Wiklund

MILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.

6 uur geleden
Wielrenster Wiebes sprint naar tweede ritzege in UAE Tour

DUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.

6 uur geleden
Skiester Vonn voltooit trainingsrun ondanks kruisbandblessure

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.

6 uur geleden
Schulting klaar voor haar olympische debuut op de langebaan

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.

7 uur geleden