Handballers laten Bosnië en Herzegovina op EK kansloos
MANNHEIM (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook de tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap gewonnen. Bondscoach Staffan Olsson zag zijn team in de SAP Arena in Mannheim Bosnië en Herzegovina met ruime cijfers verslaan. Het werd 36-20. Het klassenverschil was vanaf het begin groot. Bosnië opende de score, maar daarna liep Nederland snel weg. Bij rust was het al 17-7.
Oranje was het toernooi begonnen met een zege van 34-29 op Georgië. Met alleen nog een wedstrijd tegen Zweden te gaan, zijn de handballers al zeker van een plek in de hoofdronde. Zweden won namelijk met 42-26 van Georgië. Nederland en titelverdediger Zweden spelen maandag om de eerste plek in de poule.
Doelman Bart Ravensbergen speelde zijn honderdste interland en kreeg na afloop een schaal uitgereikt. Ravensbergen maakte één doelpunt tegen Bosnië, toen het doel van de tegenstander leeg was en hij van grote afstand raak gooide. De keeper noteerde een reddingspercentage van 47 procent. Rutger ten Velde maakte negen doelpunten en werd uitgeroepen tot beste speler van de wedstrijd. Dani Baijens kwam tot acht treffers.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
7 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
8 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
9 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
11 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
14 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden