Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballers kloppen Polen met doelpunt in slotseconde

Handballers kloppen Polen met doelpunt in slotseconde

WROCLAW (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in hun vierde EK-kwalificatieduel gewonnen van Polen. Met zijn tiende treffer besliste Kay Smits het duel in Wroclaw in de slotseconde: 26-27. Oranje heeft nu twee duels gewonnen, eenmaal gelijkgespeeld en eenmaal verloren.

Eind april, begin mei volgen de laatste twee kwalificatieduels, uit tegen Turkije en thuis tegen Polen. Bij winst op Turkije is plaatsing voor het EK al zeker.

Nederland leidt de poule nu samen met Slovenië. Beiden landen hebben 5 punten, maar de Slovenen hebben een duel minder gespeeld. De nummers 1 en 2 uit de poule plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van 2022. Ook de vier beste nummers 3 uit de acht poules mogen deelnemen aan de Europese titelstrijd van 13 tot en met 30 januari in Hongarije en Slowakije.

Vier doelpunten

Polen en Nederland gingen in de eerste helft gelijk op. Smits was verantwoordelijk voor de eerste vier doelpunten van Oranje in de vanwege de coronamaatregelen lege hal in Wroclaw. Mede ook door drie treffers van Luc Steins stond het halverwege 11-11.

De Polen, die eerder twee keer hadden gewonnen van Turkije en in Slovenië onderuit waren gegaan, kwamen na de pauze goed uit de kleedkamer. Binnen de kortste keren stond het 15-12 en moest Oranje gaan achtervolgen. Maar bij 16-16 (doelpunt Dani Baijens) was het weer gelijk.

Strafworp

De jarige doelman Bart Ravensbergen onderscheidde zich door bij 19-19 een strafworp van Michal Daszek te stoppen. Nadat Maciej Gebala er alsnog 20-19 van had gemaakt, riep bondscoach Erlingur Richardsson zijn spelers voor een time-out naar de kant. De boodschap was overgekomen, want na twee treffers van Luc Steins leidde Oranje met 22-20. Maar ook die voorsprong hield geen stand in het volledig gelijkopgaande duel.

Bij 26-26, met nog 37 seconden op de klok, nam de Poolse coach Jurecki Bartosz een time-out. Weer begonnen hield Ravensbergen aanvaller Szymon Sicko van scoren af. Nederland had nog zes tellen, waarin Smits het duel op het ultieme moment wist te beslissen.

Oranje had eerder thuis gewonnen van Turkije en verloren van Slovenië. Begin januari volgde een verrassend gelijkspel in Slovenië.

Meer uit Sport

Griekspoor naar laatste acht op tennistoernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.

8 uur geleden
Schaatser De Boo heeft vrede met zilver na bijna perfecte race

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.

10 uur geleden
Wennemars zwaar aangeslagen na 'onmogelijke' herkansing op 1000 m

MILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.

11 uur geleden
De Boo bezorgt Nederland op 1000 meter tweede zilver op Spelen

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.

12 uur geleden
De Boo voorlopig tweede op 1000 meter, herkansing Wennemars

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.

12 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat derde operatie na beenbreuk

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.

12 uur geleden
Verstappen kijkt terug op 'een goede dag' bij test in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.

12 uur geleden