Handballers kloppen Polen met doelpunt in slotseconde
WROCLAW (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in hun vierde EK-kwalificatieduel gewonnen van Polen. Met zijn tiende treffer besliste Kay Smits het duel in Wroclaw in de slotseconde: 26-27. Oranje heeft nu twee duels gewonnen, eenmaal gelijkgespeeld en eenmaal verloren.
Eind april, begin mei volgen de laatste twee kwalificatieduels, uit tegen Turkije en thuis tegen Polen. Bij winst op Turkije is plaatsing voor het EK al zeker.
Nederland leidt de poule nu samen met Slovenië. Beiden landen hebben 5 punten, maar de Slovenen hebben een duel minder gespeeld. De nummers 1 en 2 uit de poule plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van 2022. Ook de vier beste nummers 3 uit de acht poules mogen deelnemen aan de Europese titelstrijd van 13 tot en met 30 januari in Hongarije en Slowakije.
Vier doelpunten
Polen en Nederland gingen in de eerste helft gelijk op. Smits was verantwoordelijk voor de eerste vier doelpunten van Oranje in de vanwege de coronamaatregelen lege hal in Wroclaw. Mede ook door drie treffers van Luc Steins stond het halverwege 11-11.
De Polen, die eerder twee keer hadden gewonnen van Turkije en in Slovenië onderuit waren gegaan, kwamen na de pauze goed uit de kleedkamer. Binnen de kortste keren stond het 15-12 en moest Oranje gaan achtervolgen. Maar bij 16-16 (doelpunt Dani Baijens) was het weer gelijk.
Strafworp
De jarige doelman Bart Ravensbergen onderscheidde zich door bij 19-19 een strafworp van Michal Daszek te stoppen. Nadat Maciej Gebala er alsnog 20-19 van had gemaakt, riep bondscoach Erlingur Richardsson zijn spelers voor een time-out naar de kant. De boodschap was overgekomen, want na twee treffers van Luc Steins leidde Oranje met 22-20. Maar ook die voorsprong hield geen stand in het volledig gelijkopgaande duel.
Bij 26-26, met nog 37 seconden op de klok, nam de Poolse coach Jurecki Bartosz een time-out. Weer begonnen hield Ravensbergen aanvaller Szymon Sicko van scoren af. Nederland had nog zes tellen, waarin Smits het duel op het ultieme moment wist te beslissen.
Oranje had eerder thuis gewonnen van Turkije en verloren van Slovenië. Begin januari volgde een verrassend gelijkspel in Slovenië.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
58 minuten geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
1 dag geleden