Handballers in play-offs WK tegen Oostenrijk
WENEN (ANP) - De Nederlandse handballers nemen het in de play-offs voor het WK van 2021 op tegen Oostenrijk. Oranje begint met een uitwedstrijd. De eerste duels van de play-offs worden van 5 tot en met 7 juni gespeeld en de returns zijn van 9 tot en met 11 juni.
Op het afgelopen EK, waar Nederland ook aan meedeed, eindigde Oostenrijk als achtste na alle poulewedstrijden gewonnen te hebben. De Nederlandse ploeg werd in de groepsfase uitgeschakeld.
Oranje speelde eind vorig jaar nog tegen Oostenrijk. Op 27 oktober verloor de ploeg van bondscoach Erlingur Richardsson in een oefenduel met 32-30. In 2010 troffen Oostenrijk en Nederland elkaar voor het laatst in een officiële wedstrijd. In de play-offs voor het WK verloor Oranje uit met 31-15 en de thuiswedstrijd werd met 34-28 gewonnen.
Egypte
Het WK vindt volgend jaar januari plaats in Egypte. In totaal doen er 32 landen mee. Oranje kan voor de tweede keer meedoen. In 1961 deden de Nederlandse handballers voor het eerst mee.
De handballers spelen vrijdag in Magdeburg een oefenduel tegen Duitsland. Die wedstrijd wordt hoogstwaarschijnlijk zonder publiek gespeeld in verband met het coronavirus.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
9 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
9 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
13 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
14 uur geleden