Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballer Steins wil bij opening EK 'Hongaars feestje bederven'

Handballer Steins wil bij opening EK 'Hongaars feestje bederven'

BUSSUM (ANP) - Hoewel de Nederlandse handballers in de Europese pikorde nog vrij laag staan, groeit wel het aanzien van Oranje. "Onze ploeg heeft een eigen identiteit. We staan in Europa bekend om frivool, gevarieerd en snel spel", zegt spelmaker Luc Steins. "We hebben tegen iedere tegenstander een kans en kunnen zelfs van elke ploeg winnen. Dat hebben we de afgelopen jaren al vaak genoeg bewezen", aldus de sterspeler van het Nederlands team.

De handballers doen voor de tweede keer op rij mee aan het EK. Donderdag hebben Steins en zijn collega-internationals de eer de officiële openingswedstrijd te spelen tegen Hongarije in een gloednieuw sportstadion in Boedapest. "In een arena met 22.000 mensen die tegen ons zijn. Het zou wat zijn als we dat feestje kunnen bederven. Hongarije zal de druk voelen om te winnen voor de eigen aanhang, aan ons de taak om twijfel te brengen. Dan moet bij ons uiteraard alles kloppen, maar het kan raar lopen in handbal. In de laatste 10 minuten kan een wedstrijd zo maar de andere kant opvallen", zegt Steins.

De Limburger, die tegenwoordig furore maakt bij de Franse topclub Paris Saint-Germain, is hoopvol gestemd. "We zijn gegroeid als ploeg, veel meer volwassen geworden. Veel jongens hebben ervaring met het spelen van grote wedstrijden bij grote clubs in grote competities en dat heeft het niveau van de nationale ploeg opgekrikt. Het EK van twee jaar geleden was ons eerste grote kampioenschap en de inzet was toen eigenlijk de wedstrijd winnen van Letland, de andere debutant in onze poule. Nu willen we een stap verder en de volgende ronde halen."

Bijdrage leveren

IJsland en Portugal zijn de andere tegenstanders in de poule. "Die ploegen zijn lastig te verslaan, maar met de ervaring die we inmiddels hebben, denk ik dat we gewaagd zijn aan elkaar", meent Steins. "We hebben in de voorbereiding ondanks een aantal nederlagen wel de goede lijn gevonden. Vooral tijdens de stage in Polen heb ik gezien dat ook de jonge spelers het hoge niveau aankunnen en echt hun bijdrage leveren."

Steins ziet het coronavirus als de grootste tegenstander. "Ook onze ploeg is helaas niet aan besmettingen ontkomen. We konden vanwege een positieve test van Ephrahim Jerry een oefenwedstrijd tegen Zweden niet spelen. Het was onze laatste kans om te sparren met een ploeg die naar mijn mening meedoet om de titel. Zonde, maar het is niet anders en we moeten ermee dealen. De hele wereld heeft ermee te maken. Het enige dat wij kunnen doen is zo goed mogelijk op onszelf letten. Ik vrees wel dat corona een grote rol gaat spelen op het EK."

Meer uit Sport

Schaatsster Wijfje beëindigt topsportcarrière

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft haar afscheid aangekondigd. De 30-jarige Zuid-Hollandse maakte haar besluit bekend op social media. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", schrijft ze. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen, want hoe stop je met je levenswerk, hoe laat je iets achter waar je zoveel jaren voor hebt getraind, waar je alles voor hebt gelaten, maar je hebt je dromen en grote doelen niet kunnen waarmaken."

2 uur geleden
Verstappen oogt moedeloos na 'waardeloze' kwalificatie

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen keek moedeloos in de camera van Viaplay na de kwalificatie voor de Grote Prijs van China. De viervoudig wereldkampioen moest op het circuit van Shanghai genoegen nemen met de tegenvallende achtste startplek; hij was bijna een seconde langzamer in zijn snelste ronde dan Kimi Antonelli van Mercedes, die de pole pakte. "Het was weer helemaal waardeloos. We hadden na de sprintrace best veel veranderd, maar het maakte allemaal niks uit", zei de coureur van Red Bull.

2 uur geleden
Antonelli pakt in China als jongste ooit de pole in Formule 1

SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van China. De Italiaan van Mercedes heeft met zijn 19 jaar en 202 dagen een record gevestigd in de Formule 1, want hij is de jongste coureur ooit die de eerste startplek pakt in een hoofdrace. Hij passeert Sebastian Vettel op de eeuwige ranglijst. De Duitser was 21 jaar en 72 dagen oud toen hij in 2008 poleposition veroverde in de GP van Italië.

2 uur geleden
Russell geniet van 'karten' in nieuwe Formule 1-auto's

SHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.

3 uur geleden
Slotklim bergetappe Parijs-Nice geschrapt door winterweer

NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.

15 uur geleden
Shorttracker Melle van 't Wout op WK uitgeschakeld op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.

18 uur geleden
Colombiaan Tejada bezorgt XDS Astana tweede zege in Parijs-Nice

APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.

19 uur geleden