Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballer Steins wil bij opening EK 'Hongaars feestje bederven'

Handballer Steins wil bij opening EK 'Hongaars feestje bederven'

BUSSUM (ANP) - Hoewel de Nederlandse handballers in de Europese pikorde nog vrij laag staan, groeit wel het aanzien van Oranje. "Onze ploeg heeft een eigen identiteit. We staan in Europa bekend om frivool, gevarieerd en snel spel", zegt spelmaker Luc Steins. "We hebben tegen iedere tegenstander een kans en kunnen zelfs van elke ploeg winnen. Dat hebben we de afgelopen jaren al vaak genoeg bewezen", aldus de sterspeler van het Nederlands team.

De handballers doen voor de tweede keer op rij mee aan het EK. Donderdag hebben Steins en zijn collega-internationals de eer de officiële openingswedstrijd te spelen tegen Hongarije in een gloednieuw sportstadion in Boedapest. "In een arena met 22.000 mensen die tegen ons zijn. Het zou wat zijn als we dat feestje kunnen bederven. Hongarije zal de druk voelen om te winnen voor de eigen aanhang, aan ons de taak om twijfel te brengen. Dan moet bij ons uiteraard alles kloppen, maar het kan raar lopen in handbal. In de laatste 10 minuten kan een wedstrijd zo maar de andere kant opvallen", zegt Steins.

De Limburger, die tegenwoordig furore maakt bij de Franse topclub Paris Saint-Germain, is hoopvol gestemd. "We zijn gegroeid als ploeg, veel meer volwassen geworden. Veel jongens hebben ervaring met het spelen van grote wedstrijden bij grote clubs in grote competities en dat heeft het niveau van de nationale ploeg opgekrikt. Het EK van twee jaar geleden was ons eerste grote kampioenschap en de inzet was toen eigenlijk de wedstrijd winnen van Letland, de andere debutant in onze poule. Nu willen we een stap verder en de volgende ronde halen."

Bijdrage leveren

IJsland en Portugal zijn de andere tegenstanders in de poule. "Die ploegen zijn lastig te verslaan, maar met de ervaring die we inmiddels hebben, denk ik dat we gewaagd zijn aan elkaar", meent Steins. "We hebben in de voorbereiding ondanks een aantal nederlagen wel de goede lijn gevonden. Vooral tijdens de stage in Polen heb ik gezien dat ook de jonge spelers het hoge niveau aankunnen en echt hun bijdrage leveren."

Steins ziet het coronavirus als de grootste tegenstander. "Ook onze ploeg is helaas niet aan besmettingen ontkomen. We konden vanwege een positieve test van Ephrahim Jerry een oefenwedstrijd tegen Zweden niet spelen. Het was onze laatste kans om te sparren met een ploeg die naar mijn mening meedoet om de titel. Zonde, maar het is niet anders en we moeten ermee dealen. De hele wereld heeft ermee te maken. Het enige dat wij kunnen doen is zo goed mogelijk op onszelf letten. Ik vrees wel dat corona een grote rol gaat spelen op het EK."

Meer uit Sport

Tennisser De Jong stormt top 100 binnen, Zverev blijft derde

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.

23 uur geleden
Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

1 dag geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

1 dag geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

1 dag geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

1 dag geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

1 dag geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

1 dag geleden