Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballer Steins wil bij opening EK 'Hongaars feestje bederven'

Handballer Steins wil bij opening EK 'Hongaars feestje bederven'

BUSSUM (ANP) - Hoewel de Nederlandse handballers in de Europese pikorde nog vrij laag staan, groeit wel het aanzien van Oranje. "Onze ploeg heeft een eigen identiteit. We staan in Europa bekend om frivool, gevarieerd en snel spel", zegt spelmaker Luc Steins. "We hebben tegen iedere tegenstander een kans en kunnen zelfs van elke ploeg winnen. Dat hebben we de afgelopen jaren al vaak genoeg bewezen", aldus de sterspeler van het Nederlands team.

De handballers doen voor de tweede keer op rij mee aan het EK. Donderdag hebben Steins en zijn collega-internationals de eer de officiële openingswedstrijd te spelen tegen Hongarije in een gloednieuw sportstadion in Boedapest. "In een arena met 22.000 mensen die tegen ons zijn. Het zou wat zijn als we dat feestje kunnen bederven. Hongarije zal de druk voelen om te winnen voor de eigen aanhang, aan ons de taak om twijfel te brengen. Dan moet bij ons uiteraard alles kloppen, maar het kan raar lopen in handbal. In de laatste 10 minuten kan een wedstrijd zo maar de andere kant opvallen", zegt Steins.

De Limburger, die tegenwoordig furore maakt bij de Franse topclub Paris Saint-Germain, is hoopvol gestemd. "We zijn gegroeid als ploeg, veel meer volwassen geworden. Veel jongens hebben ervaring met het spelen van grote wedstrijden bij grote clubs in grote competities en dat heeft het niveau van de nationale ploeg opgekrikt. Het EK van twee jaar geleden was ons eerste grote kampioenschap en de inzet was toen eigenlijk de wedstrijd winnen van Letland, de andere debutant in onze poule. Nu willen we een stap verder en de volgende ronde halen."

Bijdrage leveren

IJsland en Portugal zijn de andere tegenstanders in de poule. "Die ploegen zijn lastig te verslaan, maar met de ervaring die we inmiddels hebben, denk ik dat we gewaagd zijn aan elkaar", meent Steins. "We hebben in de voorbereiding ondanks een aantal nederlagen wel de goede lijn gevonden. Vooral tijdens de stage in Polen heb ik gezien dat ook de jonge spelers het hoge niveau aankunnen en echt hun bijdrage leveren."

Steins ziet het coronavirus als de grootste tegenstander. "Ook onze ploeg is helaas niet aan besmettingen ontkomen. We konden vanwege een positieve test van Ephrahim Jerry een oefenwedstrijd tegen Zweden niet spelen. Het was onze laatste kans om te sparren met een ploeg die naar mijn mening meedoet om de titel. Zonde, maar het is niet anders en we moeten ermee dealen. De hele wereld heeft ermee te maken. Het enige dat wij kunnen doen is zo goed mogelijk op onszelf letten. Ik vrees wel dat corona een grote rol gaat spelen op het EK."

Meer uit Sport

Hockeysters winnen in Pro League ook van Australië

EINDHOVEN (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben hun ongeslagen status in de Pro League behouden. De ploeg van bondscoach Paul van Ass versloeg Australië in Eindhoven met 7-2. Halverwege stond het 4-1.

13 uur geleden
Swiatek voor derde keer naar eindstrijd Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft zich voor de derde keer in haar loopbaan geplaatst voor de finale van Roland Garros. De Poolse nummer 1 van de wereld was met 6-2 7-6 (7) te sterk voor de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia, die in de tiebreak een setpunt onbenut liet.

13 uur geleden
Zwemster Schouten scherpt eigen Nederlandse record weer aan

AMERSFOORT (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft voor de derde keer dit jaar het Nederlands record op de 200 meter schoolslag aangescherpt. De 22-jarige zwemster uit Bodegraven kwam bij de NK langebaan in Amersfoort tot een tijd van 2.21,71.

14 uur geleden
Britse justitie houdt vast aan sancties coureur Mazepin

LONDEN (ANP) - Nikita Mazepin kan een terugkeer op korte termijn in de Formule 1 vergeten. De Britse justitie weigert de sancties tegen de Russische coureur, die werden opgelegd vanwege de oorlog in Oekraïne, op te heffen.

15 uur geleden
Williams gearriveerd in Rosmalen, waarschijnlijk geen Svitolina

ROSMALEN (ANP) - Venus Williams heeft haar eerste training afgewerkt op het Autotron in Rosmalen. De Amerikaanse tennisster doet volgende week voor het eerst mee aan het enige WTA-toernooi op Nederlandse bodem.

15 uur geleden
Volleyballers behalen tegen Cuba eerste zege in Nations League

OTTAWA (ANP) - De Nederlandse volleybalmannen hebben hun eerste overwinning van dit jaar in de Nations League binnen. Het team van bondscoach Roberto Piazza was overtuigend te sterk voor Cuba. In Ottawa in Canada werd het 3-0 (28-26 25-23 25-18). Nederland staat twaalfde op de wereldranglijst, Cuba dertiende.

16 uur geleden
Muchova overleeft wedstrijdpunt en verrast Sabalenka in Parijs

PARIJS (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolina Muchova heeft zich voor het eerst in haar loopbaan geplaatst voor de finale van een grandslamtoernooi. De nummer 43 van de wereld verraste op Roland Garros de Belarussische Aryna Sabalenka met 7-6 (5) 6-7 (5) 7-5. Muchova overleefde in de derde set bij een 5-2-achterstand een wedstrijdpunt en won de laatste vijf games van de wedstrijd.

16 uur geleden