Handballer Smits: nederlaag tegen Duitsland doet pijn
TRONDHEIM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits stapte met zeven doelpunten van het veld na de debuutwedstrijd van het Nederlands team op het EK, maar de opbouwspeler trok er geen blij gezicht bij. "Dit doet wel een beetje pijn. We hadden het beter kunnen doen", zei hij op Ziggo Sport na de ruime nederlaag tegen Duitsland: 23-34.
De handballers hielden in het Noorse Trondheim lang redelijk gelijke tred met Duitsland, de Europees kampioen van 2016, maar in het laatste kwartier werd de Nederlandse ploeg overlopen. "Zij waren de favoriet, maar wij wisten ook dat als we dichtbij konden blijven, alles kon gebeuren. We hielden het lang vol, maar op een gegeven moment slopen de fouten erin bij ons en misten we kansen. Duitsland maakte toen het verschil, maar dat was in mijn ogen te groot", aldus Smits.
Hij hield de moed erin: "De volgende wedstrijd is tegen Letland. Die tegenstander kennen we goed. Het wordt niet makkelijk, maar we kunnen van ze winnen."
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
2 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
2 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
7 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
22 uur geleden