Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballer Smits is frustraties kwijt en wil met Oranje naar EK

Handballer Smits is frustraties kwijt en wil met Oranje naar EK

EINDHOVEN (ANP) - Kay Smits meldde zich begin deze week met een grote lach bij Oranje. De veelscorende opbouwer was dit seizoen bij zijn Duitse club Magdeburg lange tijd reserve, maar inmiddels speelt Smits bijna alles. "Ik heb me vaak gefrustreerd gevoeld en het was lastig om mijn geduld te bewaren. Ik had het gevoel dat de situatie uitzichtloos was. Dat ik het nu toch laat zien, geeft veel zelfvertrouwen. Het is lekker om te bewijzen dat ik gelijk heb", vertelde de international dinsdag in het spelershotel van het Nederlandse team in Eindhoven.

Smits is met Oranje in voorbereiding op de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden tegen Kroatië. Woensdag volgt de eerste ontmoeting in Brabant. In een poule met verder Griekenland en België moet Nederland bij de eerste twee landen eindigen om er zeker van te zijn begin 2024 aan het EK in Duitsland mee te mogen doen.

Bij Magdeburg was Smits lange tijd tweede keuze was achter Omar Ingi Magnusson. De IJslander raakte geblesseerd en Smits greep zijn kans. "Met de aanleiding ben ik natuurlijk niet blij, je wil niet dat een medespeler geblesseerd raakt. Maar in de sport is het wel zo dat de een zijn dood de ander zijn brood is."

Status

Smits speelt nu twee wedstrijden in de week op een hoog niveau, in de Duitse competitie en in de Champions League. Het zorgt ervoor dat de status van de 25-jarige Limburger is veranderd. "Vooral voor de fans van Magdeburg is het contrast groot. Zij zien natuurlijk alleen de wedstrijden en ik deed bijna nooit langer dan een aantal minuten mee. Er wordt nu wel anders naar me gekeken", vertelt hij.

Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers is blij met de ontwikkeling van Smits en denkt dat hij, naast sterspeler Luc Steins, een inspiratie kan zijn voor de jonge spelers bij Oranje. "Ik kom hier nu wel anders binnen dan de vorige keer", zegt Smits. "Zelf was ik, toen ik net bij Oranje zat, ook altijd nieuwsgierig. Dan keek je bijvoorbeeld naar wat de spelers opschepten bij het eten en hoe zij leefden als handballer. Nu is die rol onder meer voor mij weggelegd, dat besef ik heel goed. Je merkt dat de jongens vragen stellen."

Vanwege de weinige speelminuten die Smits maakte, besloot hij in een vroegtijdig stadium Magdeburg na dit seizoen te verlaten voor SG Flensburg-Handewitt. Spijt van die keuze heeft de handballer niet. "Als Omar straks weer fit is, val ik er waarschijnlijk weer buiten. Ik wil geen tweede man meer zijn", zegt Smits, die vindt dat Oranje het aan zijn stand verplicht is om het EK te halen. "We zijn sowieso beter dan Griekenland en België."

Meer uit Sport

Wielrenners die in Ronde van Vlaanderen door rood reden vervolgd

OUDENAARDE (ANP/Belga) - De wielrenners die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen het rode licht van een spoorwegovergang negeerden, worden strafrechtelijk vervolgd. Dat meldt het Belgische persbureau Belga op basis van de openbaar aanklager van de provincie Oost-Vlaanderen. Het gaat om enkele tientallen renners.

1 uur geleden
Golfer McIlroy aast op 'zeldzame' titelprolongatie in Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy wil in de voetsporen treden van Tiger Woods, Jack Nicklaus en Nick Faldo, grootheden in de sport die de Masters twee keer achter elkaar wonnen. "Ik weet dat prolongeren van de Masters-titel vrij zeldzaam is, maar het is wel iets wat ik heel graag wil", zei de 36-jarige Noord-Ier in aanloop naar het fameuze majortoernooi, dat donderdag begint. "Ik heb het toernooi al eens gewonnen en ik denk dat dat het wat makkelijker maakt om opnieuw te winnen."

2 uur geleden
Wiebes niet gewend aan favorietenrol voor de Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.

3 uur geleden
Van der Poel tipt Pogacar: hopen op uitzonderlijke dag

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel beseft dat het niet makkelijk wordt om voor de vierde keer de Ronde van Vlaanderen te winnen. Dat zei de Nederlandse wielrenner bij de start van de Vlaamse voorjaarsklassieker in Antwerpen bij Sporza. Hij tipt Tadej Pogacar als de favoriet. De Sloveen won vorig jaar en in 2023.

6 uur geleden
Wielrenner Del Grosso boekt in Limburg tweede profzege op de weg

EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.

23 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in kwalificaties Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.

1 dag geleden
Van de Zandschulp onderuit in Boekarest na gemiste matchpoints

BOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.

1 dag geleden