Handballer Remer zette alles opzij voor droomtoernooi
SCHIPHOL (ANP) - Tim Remer wil er niet aan denken dat hij misschien niet meegaat naar het EK handbal. Die kans bestaat omdat bondscoach Erlingur Richardsson nog vier spelers uit zijn twintigkoppige selectie moet schrappen. "Over mijn lijk. Dat gaat me niet gebeuren’’, zegt de routinier van het Nederlands team voor vertrek naar Zwitserland, waar de handballers hun laatste oefentoernooi afwerken.
De 34-jarige Remer speelde in 2003 al zijn eerste interland. Hij groeide uit tot een vaste waarde op de linkerhoek en was er altijd bij, ook al die teleurstellende momenten dat Oranje zich weer niet wist te plaatsen voor een EK of WK. Maar precies die vreugdevolle wedstrijd in juni van het afgelopen jaar, waarin de Nederlandse mannen door een zege op Letland voor het eerst deelname aan het EK afdwongen, was de Spijkenisser er niet bij.
Remer was nog volop aan het revalideren van een zware knieblessure, opgelopen in februari 2018 bij zijn toenmalige club TuS N-Lübbecke en die het einde van zijn profcarrière in Duitsland betekende. "Maar voor mij telde maar één ding toen de ploeg zich plaatste voor het EK; linksom of rechtsom, ik ga zorgen dat ik fit word en ik ga mee naar dat EK. Dat is altijd mijn ultieme droom geweest.’’
Hurry Up
Het tekent de sportman in Remer, die zich de afgelopen maanden bij de Drentse club Hurry Up dagelijks in het zweet werkte om 'zijn' droom te verwezenlijken. "Als sportman wil je altijd het hoogst haalbare en het EK is het hoogst haalbare voor deze ploeg. Ik ken al die jongens uit de selectie, heb al die jaren met ze gespeeld, ik wil erbij zijn. Ik kreeg na die wedstrijd tegen Letland ook meteen appjes van die gasten: 'en nu fit worden'."
En fit is Remer. Hij speelde afgelopen weken alweer mee tijdens de oefenstage richting de titelstrijd en is ervan overtuigd dat Richardsson niet om hem heen kan en hem meeneemt naar het Noorse Trondheim, waar Oranje vanaf 9 januari zijn drie groepswedstrijden afwerkt. "Ik breng ervaring mee en dat is belangrijk in dit team. Vooral om een wedstrijd tot een goed einde te brengen. Je kunt een wedstrijd 55 minuten goed spelen en het dan in de laatste 5 minuten nog verknallen. Juist in die fase kunnen de ervaren jongens het verschil maken."
Meer uit Sport
NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
17 minuten geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
30 minuten geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
13 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
13 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.
16 uur geledenCARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.
16 uur geleden