Handballer Remer zette alles opzij voor droomtoernooi
SCHIPHOL (ANP) - Tim Remer wil er niet aan denken dat hij misschien niet meegaat naar het EK handbal. Die kans bestaat omdat bondscoach Erlingur Richardsson nog vier spelers uit zijn twintigkoppige selectie moet schrappen. "Over mijn lijk. Dat gaat me niet gebeuren’’, zegt de routinier van het Nederlands team voor vertrek naar Zwitserland, waar de handballers hun laatste oefentoernooi afwerken.
De 34-jarige Remer speelde in 2003 al zijn eerste interland. Hij groeide uit tot een vaste waarde op de linkerhoek en was er altijd bij, ook al die teleurstellende momenten dat Oranje zich weer niet wist te plaatsen voor een EK of WK. Maar precies die vreugdevolle wedstrijd in juni van het afgelopen jaar, waarin de Nederlandse mannen door een zege op Letland voor het eerst deelname aan het EK afdwongen, was de Spijkenisser er niet bij.
Remer was nog volop aan het revalideren van een zware knieblessure, opgelopen in februari 2018 bij zijn toenmalige club TuS N-Lübbecke en die het einde van zijn profcarrière in Duitsland betekende. "Maar voor mij telde maar één ding toen de ploeg zich plaatste voor het EK; linksom of rechtsom, ik ga zorgen dat ik fit word en ik ga mee naar dat EK. Dat is altijd mijn ultieme droom geweest.’’
Hurry Up
Het tekent de sportman in Remer, die zich de afgelopen maanden bij de Drentse club Hurry Up dagelijks in het zweet werkte om 'zijn' droom te verwezenlijken. "Als sportman wil je altijd het hoogst haalbare en het EK is het hoogst haalbare voor deze ploeg. Ik ken al die jongens uit de selectie, heb al die jaren met ze gespeeld, ik wil erbij zijn. Ik kreeg na die wedstrijd tegen Letland ook meteen appjes van die gasten: 'en nu fit worden'."
En fit is Remer. Hij speelde afgelopen weken alweer mee tijdens de oefenstage richting de titelstrijd en is ervan overtuigd dat Richardsson niet om hem heen kan en hem meeneemt naar het Noorse Trondheim, waar Oranje vanaf 9 januari zijn drie groepswedstrijden afwerkt. "Ik breng ervaring mee en dat is belangrijk in dit team. Vooral om een wedstrijd tot een goed einde te brengen. Je kunt een wedstrijd 55 minuten goed spelen en het dan in de laatste 5 minuten nog verknallen. Juist in die fase kunnen de ervaren jongens het verschil maken."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
9 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
4 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Amerikaanse skivedette Mikaela Shiffrin heeft naast een medaille gegrepen in de olympische teamcombinatie. De specialiste op de slalom en succesvolste skiester in de wereldbeker (108 overwinningen) eindigde samen met Breezy Johnson als vierde.
4 uur geleden