Handballer Remer zette alles opzij voor droomtoernooi
SCHIPHOL (ANP) - Tim Remer wil er niet aan denken dat hij misschien niet meegaat naar het EK handbal. Die kans bestaat omdat bondscoach Erlingur Richardsson nog vier spelers uit zijn twintigkoppige selectie moet schrappen. "Over mijn lijk. Dat gaat me niet gebeuren’’, zegt de routinier van het Nederlands team voor vertrek naar Zwitserland, waar de handballers hun laatste oefentoernooi afwerken.
De 34-jarige Remer speelde in 2003 al zijn eerste interland. Hij groeide uit tot een vaste waarde op de linkerhoek en was er altijd bij, ook al die teleurstellende momenten dat Oranje zich weer niet wist te plaatsen voor een EK of WK. Maar precies die vreugdevolle wedstrijd in juni van het afgelopen jaar, waarin de Nederlandse mannen door een zege op Letland voor het eerst deelname aan het EK afdwongen, was de Spijkenisser er niet bij.
Remer was nog volop aan het revalideren van een zware knieblessure, opgelopen in februari 2018 bij zijn toenmalige club TuS N-Lübbecke en die het einde van zijn profcarrière in Duitsland betekende. "Maar voor mij telde maar één ding toen de ploeg zich plaatste voor het EK; linksom of rechtsom, ik ga zorgen dat ik fit word en ik ga mee naar dat EK. Dat is altijd mijn ultieme droom geweest.’’
Hurry Up
Het tekent de sportman in Remer, die zich de afgelopen maanden bij de Drentse club Hurry Up dagelijks in het zweet werkte om 'zijn' droom te verwezenlijken. "Als sportman wil je altijd het hoogst haalbare en het EK is het hoogst haalbare voor deze ploeg. Ik ken al die jongens uit de selectie, heb al die jaren met ze gespeeld, ik wil erbij zijn. Ik kreeg na die wedstrijd tegen Letland ook meteen appjes van die gasten: 'en nu fit worden'."
En fit is Remer. Hij speelde afgelopen weken alweer mee tijdens de oefenstage richting de titelstrijd en is ervan overtuigd dat Richardsson niet om hem heen kan en hem meeneemt naar het Noorse Trondheim, waar Oranje vanaf 9 januari zijn drie groepswedstrijden afwerkt. "Ik breng ervaring mee en dat is belangrijk in dit team. Vooral om een wedstrijd tot een goed einde te brengen. Je kunt een wedstrijd 55 minuten goed spelen en het dan in de laatste 5 minuten nog verknallen. Juist in die fase kunnen de ervaren jongens het verschil maken."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
16 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
16 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
17 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
17 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
18 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
18 uur geleden