Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handballer Remer zette alles opzij voor droomtoernooi

Handballer Remer zette alles opzij voor droomtoernooi

SCHIPHOL (ANP) - Tim Remer wil er niet aan denken dat hij misschien niet meegaat naar het EK handbal. Die kans bestaat omdat bondscoach Erlingur Richardsson nog vier spelers uit zijn twintigkoppige selectie moet schrappen. "Over mijn lijk. Dat gaat me niet gebeuren’’, zegt de routinier van het Nederlands team voor vertrek naar Zwitserland, waar de handballers hun laatste oefentoernooi afwerken.

De 34-jarige Remer speelde in 2003 al zijn eerste interland. Hij groeide uit tot een vaste waarde op de linkerhoek en was er altijd bij, ook al die teleurstellende momenten dat Oranje zich weer niet wist te plaatsen voor een EK of WK. Maar precies die vreugdevolle wedstrijd in juni van het afgelopen jaar, waarin de Nederlandse mannen door een zege op Letland voor het eerst deelname aan het EK afdwongen, was de Spijkenisser er niet bij.

Remer was nog volop aan het revalideren van een zware knieblessure, opgelopen in februari 2018 bij zijn toenmalige club TuS N-Lübbecke en die het einde van zijn profcarrière in Duitsland betekende. "Maar voor mij telde maar één ding toen de ploeg zich plaatste voor het EK; linksom of rechtsom, ik ga zorgen dat ik fit word en ik ga mee naar dat EK. Dat is altijd mijn ultieme droom geweest.’’

Hurry Up

Het tekent de sportman in Remer, die zich de afgelopen maanden bij de Drentse club Hurry Up dagelijks in het zweet werkte om 'zijn' droom te verwezenlijken. "Als sportman wil je altijd het hoogst haalbare en het EK is het hoogst haalbare voor deze ploeg. Ik ken al die jongens uit de selectie, heb al die jaren met ze gespeeld, ik wil erbij zijn. Ik kreeg na die wedstrijd tegen Letland ook meteen appjes van die gasten: 'en nu fit worden'."

En fit is Remer. Hij speelde afgelopen weken alweer mee tijdens de oefenstage richting de titelstrijd en is ervan overtuigd dat Richardsson niet om hem heen kan en hem meeneemt naar het Noorse Trondheim, waar Oranje vanaf 9 januari zijn drie groepswedstrijden afwerkt. "Ik breng ervaring mee en dat is belangrijk in dit team. Vooral om een wedstrijd tot een goed einde te brengen. Je kunt een wedstrijd 55 minuten goed spelen en het dan in de laatste 5 minuten nog verknallen. Juist in die fase kunnen de ervaren jongens het verschil maken."

Meer uit Sport

Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

31 minuten geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

32 minuten geleden
Judoka Catharina verliest EK-finale van Pirelli

TBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.

1 uur geleden
Tennisster Rybakina pakt tweede titel in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.

1 uur geleden
Spaanse Blasi verrast Nederlandse favorieten in Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.

1 uur geleden
Judoka Catharina bereikt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.

3 uur geleden
Afzwaaiende koersdirecteur Van Vliet vlagt 60e Gold Race in gang

MAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.

4 uur geleden