Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalkeepster Lieder stopt per direct bij Oranje

Handbalkeepster Lieder stopt per direct bij Oranje

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Tess Lieder heeft per direct afscheid genomen als handbalinternational. De handbalkeepster werd in 2019 wereldkampioen met de Nederlandse handbalsters.

"Met heel veel trots heb ik de afgelopen twaalf jaar deel uit mogen maken van het Nederlands handbalteam", meldt Lieder via haar management. "Dit was altijd met heel veel passie, liefde en plezier voor de sport, het team en de fans. Na het WK van december brandt het vuur niet meer zoals het altijd heeft gedaan. Alles afwegende heb ik de moeilijke beslissing genomen om dit hoofdstuk definitief te sluiten door een punt achter mijn interlandcarrière te zetten."

Lieder deed nog mee aan het WK handbal in december, maar bondscoach Per Johansson selecteerde haar niet voor het olympisch kwalificatietoernooi, waar Oranje vorige maand een ticket voor de Spelen van Parijs veiligstelde.

152 interlands

De keepster, ook bekend onder haar meisjesnaam Wester, debuteerde in 2012 voor het Nederlands team. Naast de wereldtitel in 2019 won ze WK-zilver (2015) en brons (2017) en zilver en brons op de Europese kampioenschappen van 2016 en 2018. Ze speelde 152 interlands. Ze maakte in 2023 haar rentree bij het Nederlandse team nadat ze was bevallen van een dochter eind 2022.

"Ik ben enorm dankbaar voor iedereen die een bijdrage heeft geleverd aan deze bijzondere reis die ik met het Nederlands handbalteam heb mogen maken", zegt ze. "Vanzelfsprekend wens ik het Nederlands handbalteam veel succes in de toekomst. Ik ga ze vanaf de zijlijn uiteraard volgen."

Lieder stopt niet als professioneel handbalster. Ze heeft nog een contract bij BVB Dortmund en verdedigt daar ook volgend jaar het doel.

Meer uit Sport

Choukoud blijft ook als veertiger marathon van Amsterdam trouw

AMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud heeft in de herfst van zijn carrière zijn hart verpand aan de marathon van Amsterdam. De 40-jarige Haagse hardloper begint zondag voor de achtste keer aan de 42,195 kilometer in de hoofdstad. De viervoudig Nederlands kampioen kondigde donderdag tijdens de persconferentie aan dat hij de komende jaren de marathon van Amsterdam zal blijven lopen. "Het is een feest om in Amsterdam te lopen; ik heb er zoveel mooie herinneringen aan", zei hij.

1 uur geleden
Marathon Rotterdam stapt af van loting bij verdelen startbewijzen

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam stapt af van het systeem van loting om de startbewijzen te verdelen voor de komende editie op 11 april 2027. Wel blijft de voorregistratie bestaan, maar die is in tegenstelling tot vorig jaar gratis, meldt de organisatie.

2 uur geleden
Lavreysen onder de indruk van 22e WK-goud op de baan

SHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen is zelf ook onder de indruk van zijn 22e wereldtitel in het baanwielrennen. "Als ik dat hoor, denk ik: dat slaat nergens op", reageerde de vijfvoudig olympisch kampioen voor de camera van de NOS op zijn vijfde WK-goud op de keirin. Daarmee nam hij dat record over van de Britse legende Chris Hoy. "Heerlijk", aldus de 29-jarige Brabander met een brede lach.

3 uur geleden
Zverev verslaat De Minaur en staat in halve finale in Shanghai

SHANGHAI (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev heeft de halve finales bereikt van het masterstoernooi van Shanghai. De 29-jarige Duitser, binnenkort de nieuwe nummer 1 op de wereldranglijst, rekende in twee sets af met de Australiër Alex De Minaur: 6-4 6-4. Zverev had de laatste twee ontmoetingen met De Minaur nog verloren, allebei in de Laver Cup.

4 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen voor vijfde keer wereldkampioen keirin

SHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is als eerste ooit voor de vijfde keer wereldkampioen geworden op de keirin. De titelverdediger en olympisch kampioen laat daarmee de Britse legende Chris Hoy definitief achter zich. De 29-jarige Brabander kwam in de finale in Shanghai op het juiste moment buitenom aan de leiding en stond die niet meer af. De Duitser Maximilian Dörnbach veroverde het zilver, voor Shinji Nakano uit Japan.

4 uur geleden
Wielerbond KNWU noemt signalen bij Picnic PostNL 'zeer zorgelijk'

NIEUWEGEIN (ANP) - Wielerbond KNWU reageert bezorgd op de mogelijke angstcultuur bij de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL. Dat zegt Wouter Bos, voorzitter van de raad van toezicht, op de website van de bond.

5 uur geleden
Baanwielrenster Van de Wouw raakt wereldtitel sprint kwijt

SHANGHAI (ANP) - Baanwielrenster Hetty van de Wouw is haar wereldtitel sprint kwijt. De 28-jarige Brabantse verloor in de kwartfinales in Shanghai beide heats van de Britse tweevoudig wereldkampioene Emma Finucane. In de eerste heat werd de titelverdedigster vlak voor de finish gepasseerd door Finucane. In de tweede heat slaagde Van de Wouw er niet in de leidende Finucane in te halen.

5 uur geleden