Handbalinternational Ten Velde naar Bundesligaclub Frisch Auf!
GÖPPINGEN (ANP) - Handbalinternational Rutger ten Velde ziet zijn goede optreden op het afgelopen EK in Duitsland beloond met een transfer naar de Bundesliga. De linkerhoekspeler vertrekt deze zomer naar Frisch Auf! uit Göppingen. De club meldde op X de komst van Ten Velde, die op het EK bij de beste schutters van het toernooi behoorde. De Arnhemmer scoorde 45 keer en eindigde als vierde op de topscorerslijst.
Ten Velde maakt het seizoen af bij zijn huidige club TuS N-Lübbecke, dat uitkomt op het tweede niveau in Duitsland. "Ik heb nooit onder stoelen of banken geschoven de Bundesliga te willen halen. Ik heb er heel lang voor moeten vechten. Het is gelukt. Dat maakt me natuurlijk heel erg trots", zegt Ten Velde op de vakwebsite Handbal Inside. Hij heeft voor twee jaar getekend bij Frisch Auf!. "Na een fijn gesprek waren we er snel uit. De trainer heeft zich goed in mij verdiept en denkt dat ik met mijn scorend vermogen, snelheid en karakter een aanvulling ben voor het team."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
2 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
6 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
16 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
20 uur geleden