Handbalinternational Polman maanden eruit door zware knieblessure
ESBJERG (ANP) - Handbalinternational Estavana Polman heeft een kruisband in haar rechterknie gescheurd en is maandenlang uitgeschakeld. De speelster van de Deense club Esbjerg mist vermoedelijk het hele komende seizoen en daarmee ook het EK in december. De 28-jarige Polman liep de blessure donderdag op tijdens de training.
Een scan wees de zware blessure uit. De club maakte het slechte nieuws zaterdag bekend op de website. Polman vreesde de uitkomst al, laat ze weten in een reactie op de clubsite. "Ik voelde meteen dat het ernstig is. Dit is het risico van handballen. Ik probeer nu zo snel mogelijk geopereerd te worden, zodat ik kan beginnen met revalideren. Shit happens", aldus de opbouwspeelster, die vorig jaar december de wereldtitel veroverde met het Nederlands vrouwenteam in Japan. Ze werd uitgeroepen tot beste speelster van het WK.
Voor Esbjerg kwam het uitvallen van Polman ook hard aan. Ze is de sterspeelster van de club, die komend seizoen mikt op de Deense titel en ook om de prijzen wil spelen in het Europese clubhandbal. "Dit is wel een schok voor de club. We zijn de favoriet voor de titel, maar dat verandert nu wel. We zullen proberen een goede vervanger te vinden voor 'Essie"', zegt voorzitter Bjarne Pedersen.
Het wegvallen van Polman is ook een zware klap voor Oranje. Polman is een van de steunpilaren in het team dat de laatste jaren zo succesvol was op de grote kampioenschappen. De Nederlandse handbalsters zijn ook direct geplaatst voor het EK van 2020 in Denemarken en Noorwegen en doen in 2021 mee aan de Olympische Spelen in Tokio. Polman zou aan haar achtste seizoen beginnen bij Esbjerg. Ze heeft een relatie met oud-voetbalinternational Rafael van der Vaart.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
3 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
11 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
1 dag geleden