Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalinternational Polman maanden eruit door zware knieblessure

Handbalinternational Polman maanden eruit door zware knieblessure

ESBJERG (ANP) - Handbalinternational Estavana Polman heeft een kruisband in haar rechterknie gescheurd en is maandenlang uitgeschakeld. De speelster van de Deense club Esbjerg mist vermoedelijk het hele komende seizoen en daarmee ook het EK in december. De 28-jarige Polman liep de blessure donderdag op tijdens de training.

Een scan wees de zware blessure uit. De club maakte het slechte nieuws zaterdag bekend op de website. Polman vreesde de uitkomst al, laat ze weten in een reactie op de clubsite. "Ik voelde meteen dat het ernstig is. Dit is het risico van handballen. Ik probeer nu zo snel mogelijk geopereerd te worden, zodat ik kan beginnen met revalideren. Shit happens", aldus de opbouwspeelster, die vorig jaar december de wereldtitel veroverde met het Nederlands vrouwenteam in Japan. Ze werd uitgeroepen tot beste speelster van het WK.

Voor Esbjerg kwam het uitvallen van Polman ook hard aan. Ze is de sterspeelster van de club, die komend seizoen mikt op de Deense titel en ook om de prijzen wil spelen in het Europese clubhandbal. "Dit is wel een schok voor de club. We zijn de favoriet voor de titel, maar dat verandert nu wel. We zullen proberen een goede vervanger te vinden voor 'Essie"', zegt voorzitter Bjarne Pedersen.

Het wegvallen van Polman is ook een zware klap voor Oranje. Polman is een van de steunpilaren in het team dat de laatste jaren zo succesvol was op de grote kampioenschappen. De Nederlandse handbalsters zijn ook direct geplaatst voor het EK van 2020 in Denemarken en Noorwegen en doen in 2021 mee aan de Olympische Spelen in Tokio. Polman zou aan haar achtste seizoen beginnen bij Esbjerg. Ze heeft een relatie met oud-voetbalinternational Rafael van der Vaart.

Meer uit Sport

Xandra Velzeboer draagt medaille ook op aan zus Michelle

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer straalde na haar gouden medaille op de 500 meter bij de Spelen in Milaan. De olympisch kampioene had na afloop van haar race ook oog voor haar jongere zus Michelle, die genoegen moest nemen met de derde plaats in de B-finale. "Zonder haar had ik dit niet gekund. Deze medaille is ook van haar."

18 minuten geleden
Van 't Wout merkte frustratie bij broer Jens richting gouden race

MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.

2 uur geleden
Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

10 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

11 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

12 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

12 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

12 uur geleden