Handbaldoelman Ravensbergen maakt transfer naar Bundesliga
GÖPPINGEN (ANP) - Doelman Bart Ravensbergen van het Nederlands mannenhandbalteam maakt promotie naar de Bundesliga in Duitsland. De 29-jarige keeper verhuist van HSG Nordhorn- Lingen, dat uitkomt op het tweede niveau, naar topclub Frisch Auf Göppingen. De international heeft voor twee jaar getekend bij zijn nieuwe club. Het contract gaat in na dit seizoen.
Ravensbergen heeft zijn transfer afgedwongen met een sterk optreden op het afgelopen WK, waarin het Nederlands team de hoofdronde haalde. Zijn nieuwe club berekende dat hij op het WK 63 reddingen verrichtte in zes interlands. "Een goede score", aldus Göppingen, die er ook op wijst dat Ravensbergen momenteel de beste keeper is van de tweede divisie.
Ravensbergen reageerde verheugd op zijn transfer. "Dit is het aanbod waarop ik wachtte", zegt hij op Handbal Inside. "Göppingen ziet in mij de nieuwe nummer 1. Ik heb dus goed zicht op veel speelminuten. Het voelde als een kans die ik moest pakken."
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
17 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
17 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
1 dag geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 dag geleden