Handbaldoelman Eijlers zet punt achter lange carrière
VOLENDAM (ANP) - Handbaldoelman Gerrie Eijlers heeft zijn carrière als actieve speler beëindigd. "We waren met het Nederlands team nog in de race voor het WK in 2021. Daar dacht ik over na. Nu dat van de baan is, heb ik besloten te stoppen", zegt de 40-jarige Volendammer op de website Handball Inside.
Eijlers droeg 120 keer het shirt van Oranje en speelde de afgelopen jaren voor Kras Volendam in de eredivisie. Zijn hoogtijdagen vierde de keeper in Duitsland, waar hij veertien jaar als prof actief was en speelde bij onder meer TÜSEM Essen, SC Magdeburg en GWD Minden. Met Magdeburg bereikte hij twee keer de halve finales van de Europese EHF Cup.
Eijlers was in januari met Oranje op het EK in het Noorse Trondheim. Hij maakte de eerste deelname van de handbalmannen aan een Europees kampioenschap mee. "Het eindtoernooi in Trondheim met Oranje zie ik als kroon op mijn werk. Je doet het toch met je eigen land, met jongens waar je al twintig jaar mee optrekt. Maar de sfeer tijdens zo’n EK is niet te vergelijken met die in de Bundesliga. Die is ongeëvenaard."
Eerder dan gehoopt
De coronacrisis bracht zijn afscheid eerder dan gehoopt. De Europese handbalbond besloot de play-offs voor deelname aan het WK van 2021 in Egypte te schrappen en de teams aan te wijzen op basis van de eindrangschikking van het begin dit jaar gespeelde EK. Oostenrijk, dat de tegenstander van Oranje zou zijn in de play-offs, werd achtste op dat EK. Nederland behaalde de zeventiende plaats.
Eijlers gaat niet verloren voor de handbalsport. Hij is keeperstrainer van de talenten op de HandbalAcademie op sportcentrum Papendal.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.
3 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
5 uur geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
9 uur geledenISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.
9 uur geleden