Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalcoach Mayonnade gaat met Oranje voor winst op vaderland

Handbalcoach Mayonnade gaat met Oranje voor winst op vaderland

TOKIO (ANP) - Bondscoach Emmanuel Mayonnade van de Nederlandse handbalsters geeft het eerlijk toe. "Op de vorige Spelen juichte ik voor Frankrijk toen ze wonnen van Nederland, dat begrijp je wel hè? Het is heel speciaal om nu tégen Frankrijk te spelen, ik kan niet zeggen dat dat me niets doet", aldus Mayonnade, die het woensdag met zijn ploeg in de kwartfinales van de Olympische Spelen opneemt tegen zijn vaderland. "Natuurlijk hoop ik nu dat Nederland wint."

De 38-jarige Fransman is sinds begin 2019 bondscoach van de handbalsters en leidde Oranje een jaar later in Japan naar de wereldtitel. "Ik heb met Nederland nog nooit tegen Frankrijk gespeeld op een groot toernooi. Het is leuk om 'mijn' land nu te treffen, maar ook niet meer dan dat. Iedereen zegt dat dit de belangrijkste wedstrijd van de Spelen wordt. Ik begrijp dat wel. Als we deze winnen, dan gaan we om de medailles spelen", aldus Mayonnade, die in de Franse competitie ook al jaren clubtrainer is van FC Metz.

Vijf jaar geleden stonden de handbalsters in de halve finales van de Spelen tegenover Frankrijk. De ploeg, destijds onder leiding van Henk Groener, verloor met 24-23. In de slotseconde belandde een schot van Lois Abbingh toen op de paal. Oranje verliet Rio zonder medaille, omdat de wedstrijd om het brons ook verloren ging. "

Revanchegevoelens

Een aantal speelsters uit mijn selectie was er toen al bij. We hebben het niet over dat duel uit 2016 gehad, misschien komt het nog wel even te sprake", zegt Mayonnade. "Maar we zijn vijf jaar verder, dit is een ander toernooi." Volgens Laura van der Heijden, al jaren een vaste waarde in de handbalploeg, is van revanchegevoelens geen sprake. "Maar het zou wel heel lekker zijn als we nu wel winnen."

Nederland won in de groepsfase vier van de vijf wedstrijden. Alleen van Noorwegen werd verloren (27-29). "Maar ook toen hebben we het grootste gedeelte van de wedstrijd prima gespeeld, dat geeft vertrouwen", aldus Van der Heijden. "We gaan met een goed gevoel naar woensdag. Frankrijk heeft veel sterke en snelle speelsters. Onze bondscoach kent ze natuurlijk goed. Ik denk dat hij een goede tactiek kan bedenken om hun individuele speelsters en speelstijl aan te pakken."

De handbalsters gaven in de laatste groepswedstrijd tegen Montenegro een voorsprong van 25-16 in het laatste kwartier nog bijna uit handen. Oranje wist de zege ternauwernood binnen te halen (30-29). "De eerste 45 minuten waren perfect, we lieten toen misschien wel ons beste spel op deze Spelen zien", zegt Mayonnade. "Maar met het einde van de wedstrijd kan ik niet tevreden zijn. Montenegro scoorde vijf keer op rij, dat mag niet. We zeggen steeds tegen elkaar: de tegenstander kan één keer scoren, maar niet drie, vier of vijf keer achter elkaar. Tegen Frankrijk zullen we ons spel uit de eerste 45 minuten moeten laten zien."

Meer uit Sport

Advies dartslegende Taylor aan Littler: speel en wen aan publiek

BERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.

6 minuten geleden
Formule 1-team Haas zet nieuwkomer Câmara al in GP Brazilië in

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.

11 uur geleden
Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

13 uur geleden
Golfer Rahm bereid tot straf om terug te kunnen keren op PGA Tour

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.

14 uur geleden
Vijf landen weigeren te spelen tegen Rusland op WK ijshockey

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.

16 uur geleden
MotoGP-racer Álex Márquez slaat GP Qatar over na schouderoperatie

MADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.

17 uur geleden
Van de Zandschulp strandt in eerste ronde masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.

1 dag geleden