Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalcoach Mayonnade gaat met Oranje voor winst op vaderland

Handbalcoach Mayonnade gaat met Oranje voor winst op vaderland

TOKIO (ANP) - Bondscoach Emmanuel Mayonnade van de Nederlandse handbalsters geeft het eerlijk toe. "Op de vorige Spelen juichte ik voor Frankrijk toen ze wonnen van Nederland, dat begrijp je wel hè? Het is heel speciaal om nu tégen Frankrijk te spelen, ik kan niet zeggen dat dat me niets doet", aldus Mayonnade, die het woensdag met zijn ploeg in de kwartfinales van de Olympische Spelen opneemt tegen zijn vaderland. "Natuurlijk hoop ik nu dat Nederland wint."

De 38-jarige Fransman is sinds begin 2019 bondscoach van de handbalsters en leidde Oranje een jaar later in Japan naar de wereldtitel. "Ik heb met Nederland nog nooit tegen Frankrijk gespeeld op een groot toernooi. Het is leuk om 'mijn' land nu te treffen, maar ook niet meer dan dat. Iedereen zegt dat dit de belangrijkste wedstrijd van de Spelen wordt. Ik begrijp dat wel. Als we deze winnen, dan gaan we om de medailles spelen", aldus Mayonnade, die in de Franse competitie ook al jaren clubtrainer is van FC Metz.

Vijf jaar geleden stonden de handbalsters in de halve finales van de Spelen tegenover Frankrijk. De ploeg, destijds onder leiding van Henk Groener, verloor met 24-23. In de slotseconde belandde een schot van Lois Abbingh toen op de paal. Oranje verliet Rio zonder medaille, omdat de wedstrijd om het brons ook verloren ging. "

Revanchegevoelens

Een aantal speelsters uit mijn selectie was er toen al bij. We hebben het niet over dat duel uit 2016 gehad, misschien komt het nog wel even te sprake", zegt Mayonnade. "Maar we zijn vijf jaar verder, dit is een ander toernooi." Volgens Laura van der Heijden, al jaren een vaste waarde in de handbalploeg, is van revanchegevoelens geen sprake. "Maar het zou wel heel lekker zijn als we nu wel winnen."

Nederland won in de groepsfase vier van de vijf wedstrijden. Alleen van Noorwegen werd verloren (27-29). "Maar ook toen hebben we het grootste gedeelte van de wedstrijd prima gespeeld, dat geeft vertrouwen", aldus Van der Heijden. "We gaan met een goed gevoel naar woensdag. Frankrijk heeft veel sterke en snelle speelsters. Onze bondscoach kent ze natuurlijk goed. Ik denk dat hij een goede tactiek kan bedenken om hun individuele speelsters en speelstijl aan te pakken."

De handbalsters gaven in de laatste groepswedstrijd tegen Montenegro een voorsprong van 25-16 in het laatste kwartier nog bijna uit handen. Oranje wist de zege ternauwernood binnen te halen (30-29). "De eerste 45 minuten waren perfect, we lieten toen misschien wel ons beste spel op deze Spelen zien", zegt Mayonnade. "Maar met het einde van de wedstrijd kan ik niet tevreden zijn. Montenegro scoorde vijf keer op rij, dat mag niet. We zeggen steeds tegen elkaar: de tegenstander kan één keer scoren, maar niet drie, vier of vijf keer achter elkaar. Tegen Frankrijk zullen we ons spel uit de eerste 45 minuten moeten laten zien."

Meer uit Sport

Estafettemannen als snelsten naar finale 4x400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.

36 minuten geleden
LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

10 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

15 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

16 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

16 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

16 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

19 uur geleden