Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalcoach Mayonnade: alles ging in eerste 10 minuten mis

Handbalcoach Mayonnade: alles ging in eerste 10 minuten mis

TOKIO (ANP) - Bondscoach Emmanuel Mayonnade van de Nederlandse handbalsters zag in de openingsfase van de kwartfinale op de Olympische Spelen tegen Frankrijk dat alles misging. Oranje begon ontzettend slordig, schoot veel te geforceerd en na 7 minuten viel ook Lois Abbingh nog eens uit met een spierblessure. Keepster Tess Wester zag de ene na de andere bal langs zich vliegen.

"Ik weet niet waarom, maar alles ging mis. Misschien waren we te bang voor de tegenstander", zei Mayonnade na de kansloze nederlaag (22-32). "Misschien waren we niet goed voorbereid. Maar ik had vooraf het idee dat alles goed was", aldus de Fransman. "In de eerste 10 minuten ging werkelijk alles mis. De wedstrijd was in mijn overtuiging toen zeker nog niet gespeeld, alles was nog mogelijk. Maar als je een wedstrijd zo slecht begint, heb je niet veel kans meer om te winnen."

Mayonnade besloot al snel om Wester, die amper ballen tegenhield, te vervangen door Rinka Duijndam. "We hielpen onze keeper ook niet, maar soms moet je iets veranderen. Daarom heb ik dit gedaan. Rinka voorkwam een paar tegendoelpunten."

Het contract van Mayonnade loopt nu af. De 38-jarige Fransman, die Oranje in 2019 naar de wereldtitel leidde, wil graag door. "Als je het me nu vraagt, dan wil ik graag door. Maar ik ben niet de enige die het voor het zeggen heeft. Dit is ook niet het moment om over mijn contract te praten. In sport krijg je wat je verdient. En wij verdienden vandaag niet meer dan dit. Als coach ben ik daar verantwoordelijk voor, ik ben dan ook de eerste die hier de verantwoordelijkheid voor neemt."

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

4 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

5 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

5 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

5 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

7 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

7 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

7 uur geleden