Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalclubs hoeven Nord Stream 2 niet meer te promoten in Europa

Handbalclubs hoeven Nord Stream 2 niet meer te promoten in Europa

WENEN (ANP) - De handbalclubs die uitkomen in de Champions League voor mannen hoeven de Russische aardgaspijplijn Nord Stream 2 niet langer te promoten. Nord Stream 2, de pijpleiding die ligt tussen Rusland en Duitsland, fungeert sinds 2018 als sponsor voor de Champions League. De naam van het bedrijf staat bij wedstrijden in die Europese competitie onder meer op de vloer, op de led-borden langs de kant en op de mouw van de shirts die de spelers dragen.

"Nord Stream 2 is sinds het seizoen 2018-2019 een betrouwbare partner van de Champions League", meldt de Europese handbalfederatie EHF. "Toch hebben we de clubs die meedoen aan de Champions League ontheven van de verplichting om deze officiële partner van de competitie te promoten, in het licht van de huidige ontwikkelingen in de situatie tussen Rusland en Oekraïne."

Het bedrijf dat de pijplijn heeft aangelegd en beheert, valt onder de Russische aardgasleverancier Gazprom. De Duitse voetbalclub Schalke 04 besloot donderdag om het logo van hoofdsponsor Gazprom van het shirt te halen en de Europese voetbalbond UEFA overweegt naar verluidt om het sponsorcontract met Gazprom te ontbinden vanwege de oorlog in Oekraïne.

Meer uit Sport

Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

5 uur geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

8 uur geleden
Zverev zegt deelname toe aan tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.

9 uur geleden
De Boo wint met Nederlands record op 500 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.

21 uur geleden
Kok schaatst naar wereldrecord op 500 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.

21 uur geleden
Tennisser Sinner klopt Alcaraz en prolongeert titel ATP Finals

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.

23 uur geleden
Springruiter Greve wint wereldbekerwedstrijd in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.

1 dag geleden