Handbalbondscoach Mayonnade vreest dat Polman niet naar Tokio kan
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Emmanuel Mayonnade van de Nederlandse handbalsters houdt een hele kleine slag om de arm, maar hij verwacht niet dat sterspeelster Estavana Polman mee kan naar de Olympische Spelen. "Ze sprak een paar weken geleden zelf van 2 procent kans en ik denk niet dat het percentage de afgelopen weken is veranderd; 2 procent is niet veel. Ik geloof op dit moment niet dat ze het haalt", aldus de Fransman.
Polman was net teruggekeerd in de selectie van Oranje na een maandenlange revalidatie van een gescheurde kruisband, toen het onlangs weer misging tijdens een wedstrijd van haar Deense club Esbjerg. Ze heeft schade opgelopen aan de meniscus van haar rechterknie en is opnieuw een revalidatietraject gestart.
"Estavana had zo hard gewerkt om terug te komen en ik was ervan overtuigd dat ze in vorm zou zijn voor Tokio, maar deze nieuwe tegenslag is een dreun. Ze is een speciale speelster. Estavana is heel belangrijk voor het team; ze zorgt voor de sfeer in de ploeg, maar gaat ook altijd voorop in de strijd en iedereen bouwt op haar. Dus zonder haar wordt het heel lastig in Tokio."
Goud
Goud is niettemin het doel van de handbalsters van Oranje, die vijf jaar geleden in Rio op de vierde plaats eindigden. Toen was Polman erbij, evenals bij het WK van 2019, toen de handbalsters de wereldtitel veroverden en Polman tot beste speelster van het toernooi werd uitgeroepen.
"De technisch directeur heeft gezegd dat we voor goud gaan en ik zal die ambitie niet veranderen", zegt Mayonnade. "Ik heb wel gezegd dat als we een medaille willen halen in Tokio, we dan al onze beste speelsters nodig hebben. Dat heeft de ervaring van de afgelopen toernooien mij geleerd. Op het vorige EK misten we Estavana en ik slaagde er niet in een goede vervangende combinatie in de aanval te vinden. Dus als wij zonder haar naar Tokio gaan, zal het een geweldige prestatie zijn als we een medaille winnen."
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
7 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
9 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
11 uur geleden