Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalbond bevestigt komst Johansson als bondscoach vrouwen

Handbalbond bevestigt komst Johansson als bondscoach vrouwen

ARNHEM (ANP) - De Zweed Per Johansson is aangesteld als bondscoach van de Nederlandse handbalvrouwen. Handbalbond NHV bevestigde woensdag het nieuws dat een dag eerder via Zweedse media al was uitgelekt. Johansson is de opvolger van Emmanuel Mayonnade, de Fransman die vorig jaar na de tegenvallend verlopen Olympische Spelen opstapte. Hij werd de afgelopen maanden op interimbasis vervangen door Monique Tijsterman.

Johansson heeft een contract voor twee jaar ondertekend en zit op 3 maart voor het eerst op de bank tijdens de EK-kwalificatiewedstrijd tussen Nederland en Duitsland in Krefeld. Twee dagen later treffen beide teams elkaar in Rotterdam.

De 53-jarige Johansson is trainer van de Russische club Rostov-Don, waarvoor Oranje-international Lois Abbingh in het verleden speelde. Rostov-Don heeft dit seizoen in de Champions League de kwartfinales bereikt. Eerder was hij bondscoach van de nationale vrouwenteams van Zweden en Montenegro. Met Zweden veroverde hij in 2010 zilver op het EK. In 2019 behaalde hij met Montenegro een vijfde plaats op het door Oranje gewonnen WK. Als clubcoach werd hij onder meer in 2018 derde in de Champions League met de topclub CSM Bucuresti, waarmee hij dat jaar ook de dubbel veroverde in Roemenië. Sinds 2020 is hij werkzaam als hoofdcoach in Rostov.

'Overweldigend'

Johansson noemt het "overweldigend" dat hij door de Nederlandse bond is benaderd. "Het maakt mij trots en blij dat ik de kans krijg om met een heel goed team te werken. Ik zie het als mijn taak om ervaren speelsters en jong talent te combineren, balans te brengen in het team en ze zich door te laten ontwikkelen", laat de Zweed via het NHV weten.

"We zijn blij dat we Johansson hebben kunnen vastleggen. Zijn persoonlijkheid, teamgeest en visie spreken ons zeer aan. Hij heeft goede resultaten geboekt als clubcoach en bondscoach en wij zijn ervan overtuigd dat we met hem verder kunnen bouwen aan ons Nederlandse handbalspel", zegt technisch directeur Serge Rink, die bijval krijgt van aanvoerster Danick Snelder. "Hij neemt internationale ervaring mee en boekt met Rostov goede resultaten met creatief spel. Zijn manier van spelen sluit denk ik goed aan bij ons team. Dat biedt perspectief om goed te kunnen voortborduren op ons spel", aldus Snelder, die met Oranje als titelverdediger op het WK eind vorig jaar al vroeg werd uitgeschakeld.

Meer uit Sport

Sinner wint bij rentree in Rome en treft in derde ronde De Jong

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de eerste partij na zijn dopingschorsing gewonnen. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome de Argentijn Mariano Navone in twee sets: 6-3 6-4. De 23-jarige Sinner treft in de derde ronde Jesper de Jong.

1 uur geleden
Britse wielrenner Tarling wint tijdrit Giro, Roglic grijpt roze

TIRANA (ANP) - Joshua Tarling heeft de tweede etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 21-jarige Brit van Ineos Grenadiers was de beste in de individuele tijdrit over 13,7 kilometer met start en finish in Tirana, de hoofdstad van Albanië. Tarling bleef de Sloveen Primoz Roglic 1 seconde voor. De Australiër Jay Vine werd derde.

4 uur geleden
Titelverdedigster Swiatek strandt in Rome al in derde ronde

ROME (ANP) - Tennisster Iga Swiatek is vroegtijdig uitgeschakeld op het WTA-toernooi van Rome. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de derde ronde van de Amerikaanse Danielle Collins: 6-1 7-5.

5 uur geleden
Marc Márquez wint zesde sprintrace op rij in MotoGP

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez (Ducati) heeft ook de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. De zesvoudig wereldkampioen won tot dusver alle zes sprintraces in dit seizoen.

5 uur geleden
Sprintvrouwen 4x100 meter naar finale WK estafette

GUANGZHOU (ANP) - De atletes op de 4x100 meter estafette hebben op de World Relays in het Chinese Guangzhou de finale gehaald. Dat betekent dat het Nederlandse sprintkwartet zich heeft gekwalificeerd voor de WK atletiek in september in Tokio.

5 uur geleden
Tennisser De Jong met mooie zege naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jesper de Jong heeft met een mooie overwinning op Alejandro Davidovich Fokina de derde ronde van het tennistoernooi van Rome bereikt. De 24-jarige Haarlemmer was veel te sterk voor de Spanjaard, de nummer 26 van de wereldranglijst. De Jong gunde zijn opponent slechts twee games: 6-0 6-2.

5 uur geleden
MotoGP introduceert races met Harley-Davidson in 2026

LE MANS (ANP) - De MotoGP introduceert een nieuwe mondiale raceklasse met motoren van het beroemde Amerikaanse merk Harley-Davidson. De serie van twaalf races start in 2026, met steeds twee races tijdens zes grands prix verdeeld over Europa en de Verenigde Staten.

6 uur geleden