Handbalbond bevestigt komst Johansson als bondscoach vrouwen
ARNHEM (ANP) - De Zweed Per Johansson is aangesteld als bondscoach van de Nederlandse handbalvrouwen. Handbalbond NHV bevestigde woensdag het nieuws dat een dag eerder via Zweedse media al was uitgelekt. Johansson is de opvolger van Emmanuel Mayonnade, de Fransman die vorig jaar na de tegenvallend verlopen Olympische Spelen opstapte. Hij werd de afgelopen maanden op interimbasis vervangen door Monique Tijsterman.
Johansson heeft een contract voor twee jaar ondertekend en zit op 3 maart voor het eerst op de bank tijdens de EK-kwalificatiewedstrijd tussen Nederland en Duitsland in Krefeld. Twee dagen later treffen beide teams elkaar in Rotterdam.
De 53-jarige Johansson is trainer van de Russische club Rostov-Don, waarvoor Oranje-international Lois Abbingh in het verleden speelde. Rostov-Don heeft dit seizoen in de Champions League de kwartfinales bereikt. Eerder was hij bondscoach van de nationale vrouwenteams van Zweden en Montenegro. Met Zweden veroverde hij in 2010 zilver op het EK. In 2019 behaalde hij met Montenegro een vijfde plaats op het door Oranje gewonnen WK. Als clubcoach werd hij onder meer in 2018 derde in de Champions League met de topclub CSM Bucuresti, waarmee hij dat jaar ook de dubbel veroverde in Roemeniƫ. Sinds 2020 is hij werkzaam als hoofdcoach in Rostov.
'Overweldigend'
Johansson noemt het "overweldigend" dat hij door de Nederlandse bond is benaderd. "Het maakt mij trots en blij dat ik de kans krijg om met een heel goed team te werken. Ik zie het als mijn taak om ervaren speelsters en jong talent te combineren, balans te brengen in het team en ze zich door te laten ontwikkelen", laat de Zweed via het NHV weten.
"We zijn blij dat we Johansson hebben kunnen vastleggen. Zijn persoonlijkheid, teamgeest en visie spreken ons zeer aan. Hij heeft goede resultaten geboekt als clubcoach en bondscoach en wij zijn ervan overtuigd dat we met hem verder kunnen bouwen aan ons Nederlandse handbalspel", zegt technisch directeur Serge Rink, die bijval krijgt van aanvoerster Danick Snelder. "Hij neemt internationale ervaring mee en boekt met Rostov goede resultaten met creatief spel. Zijn manier van spelen sluit denk ik goed aan bij ons team. Dat biedt perspectief om goed te kunnen voortborduren op ons spel", aldus Snelder, die met Oranje als titelverdediger op het WK eind vorig jaar al vroeg werd uitgeschakeld.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoƫ Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
10 uur geleden