Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalbond bevestigt komst Johansson als bondscoach vrouwen

Handbalbond bevestigt komst Johansson als bondscoach vrouwen

ARNHEM (ANP) - De Zweed Per Johansson is aangesteld als bondscoach van de Nederlandse handbalvrouwen. Handbalbond NHV bevestigde woensdag het nieuws dat een dag eerder via Zweedse media al was uitgelekt. Johansson is de opvolger van Emmanuel Mayonnade, de Fransman die vorig jaar na de tegenvallend verlopen Olympische Spelen opstapte. Hij werd de afgelopen maanden op interimbasis vervangen door Monique Tijsterman.

Johansson heeft een contract voor twee jaar ondertekend en zit op 3 maart voor het eerst op de bank tijdens de EK-kwalificatiewedstrijd tussen Nederland en Duitsland in Krefeld. Twee dagen later treffen beide teams elkaar in Rotterdam.

De 53-jarige Johansson is trainer van de Russische club Rostov-Don, waarvoor Oranje-international Lois Abbingh in het verleden speelde. Rostov-Don heeft dit seizoen in de Champions League de kwartfinales bereikt. Eerder was hij bondscoach van de nationale vrouwenteams van Zweden en Montenegro. Met Zweden veroverde hij in 2010 zilver op het EK. In 2019 behaalde hij met Montenegro een vijfde plaats op het door Oranje gewonnen WK. Als clubcoach werd hij onder meer in 2018 derde in de Champions League met de topclub CSM Bucuresti, waarmee hij dat jaar ook de dubbel veroverde in Roemenië. Sinds 2020 is hij werkzaam als hoofdcoach in Rostov.

'Overweldigend'

Johansson noemt het "overweldigend" dat hij door de Nederlandse bond is benaderd. "Het maakt mij trots en blij dat ik de kans krijg om met een heel goed team te werken. Ik zie het als mijn taak om ervaren speelsters en jong talent te combineren, balans te brengen in het team en ze zich door te laten ontwikkelen", laat de Zweed via het NHV weten.

"We zijn blij dat we Johansson hebben kunnen vastleggen. Zijn persoonlijkheid, teamgeest en visie spreken ons zeer aan. Hij heeft goede resultaten geboekt als clubcoach en bondscoach en wij zijn ervan overtuigd dat we met hem verder kunnen bouwen aan ons Nederlandse handbalspel", zegt technisch directeur Serge Rink, die bijval krijgt van aanvoerster Danick Snelder. "Hij neemt internationale ervaring mee en boekt met Rostov goede resultaten met creatief spel. Zijn manier van spelen sluit denk ik goed aan bij ons team. Dat biedt perspectief om goed te kunnen voortborduren op ons spel", aldus Snelder, die met Oranje als titelverdediger op het WK eind vorig jaar al vroeg werd uitgeschakeld.

Meer uit Sport

Tennisster Williams verliest in Berlijn tweede partij na rentree

BERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.

5 uur geleden
Broeders-Bol tweede bij outdoordebuut 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.

6 uur geleden
NOC*NSF wil dat 'sporticonen' rouleren als chef de mission

ARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.

7 uur geleden
Nieuwe chef Wüst wil 'steun en toeverlaat' zijn voor olympiërs

ARNHEM (ANP) - Voormalig topschaatsster Ireen Wüst wil een "steun en toeverlaat" zijn voor de olympische sporters. Dat zei de meest succesvolle Nederlandse olympiër bij haar presentatie als chef de mission voor de Olympische Zomerspelen van 2028 in Los Angeles. Ze is de opvolger van oud-zwemmer Pieter van den Hoogenband.

10 uur geleden
Plat volgt Vergeer op als chef de mission Paralympische Spelen

ARNHEM (ANP) - Jetze Plat is de nieuwe chef de mission voor de Paralympische Zomerspelen van Los Angeles 2028. Dat maakte sportkoepel NOC*NSF bekend tijdens een persconferentie op sportcentrum Papendal.

10 uur geleden
NOC*NSF bevestigt Wüst als chef de mission voor Spelen 2028

ARNHEM (ANP) - Ireen Wüst is definitief de nieuwe chef de mission voor de Olympische Spelen van 2028. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF dinsdagmiddag bekendgemaakt, nadat het al enige tijd eerder was uitgelekt. Oud-schaatsster Wüst (40) wordt de eerste vrouwelijke chef de mission en krijgt deze functie als het bevalt ook tijdens de Winterspelen van 2030.

11 uur geleden
Venus en Serena Williams samen in dubbelspel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - De zussen Venus en Serena Williams komen samen uit in het dubbelspel op Wimbledon. De veelvoudig grandslamkampioenen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Het toernooi begint over een kleine twee weken.

13 uur geleden