Hancko helpt Feyenoord met treffer naar bekerfinale
ROTTERDAM (ANP) - Moe maar voldaan wandelde Dávid Hancko na afloop van de halve eindstrijd van de KNVB-beker tussen Feyenoord en FC Groningen (2-1) naar de perskamer van De Kuip. "Het ging zeker niet vanzelf", zei de verdediger. "Ik was in de tweede helft ook best moe, net als enkele ploeggenoten. Maar we zijn blijven strijden, gelukkig met succes. Dit is top."
Feyenoord versloeg de nummer 6 van de Keuken Kampioen Divisie door een Slowaakse en Tsjechische treffer. Hancko maakte in de 62e minuut gelijk en Ondrej Lingr tekende in de 83e minuut voor het winnende doelpunt. "Ik vond het vroeger niet leuk om tegen hem te spelen", zei Hancko over Lingr. "Ik ben blij dat hij mijn ploeggenoot is."
"De eerste helft was slecht van onze kant", erkende Hancko. "Maar we hebben die plek in de bekerfinale verdiend. We hebben FC Utrecht, PSV en AZ uitgeschakeld. Het lijkt me geweldig om een bekerfinale in De Kuip te spelen."
NEC is op 21 april de tegenstander van Feyenoord in de eindstrijd. Dat is een herhaling van de finale van 1994, die Feyenoord met 2-1 won. NEC staat voor de vijfde keer in de finale en won de KNVB-beker nog nooit. Feyenoord kan de bokaal voor de veertiende keer winnen. "Ik ben vorig seizoen kampioen geworden met Feyenoord en we kunnen nu de beker winnen", besefte Hancko. "Dat zijn mooie prijzen voor een voetballer."
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - De Duitse vrouwenvoetbalcompetitie wordt vanaf het seizoen 2027/2028 organisatorisch onafhankelijk van de mannencompetitie. Daarvoor heeft de Duitse voetbalbond (DFB) vrijdag in een buitengewone vergadering toestemming gegeven.
51 minuten geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.
12 uur geledenALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.
16 uur geleden