Han en Thijs Römer spelen hoofdrollen in nieuwe versie Festen
AMSTERDAM (ANP) - Het toneelstuk Festen keert volgend jaar terug in het Nederlandse theater. Toneelgroep De Ploeg speelde het stuk in 2002 al met in de hoofdrollen Piet en Han Römer als de vader en zoon waar het verhaal om draait. Nu, bijna twintig jaar later, gaan Han en zijn zoon Thijs Römer deze twee hoofdrollen spelen.
Dat heeft Peter Heerschop gemeld in de podcast De Kleine Remedie. De Ploeg bestaat verder uit Viggo Waas, Titus Tiel Groenestege, Genio de Groot en Joep van Deudekom. Ook Stephanie Louwrier doet mee aan de nieuwe versie van het stuk, dat in februari in première moet gaan.
Festen is gebaseerd op de Deense film van regisseur Thomas Vinterberg over een groot familiefeest ter ere van de verjaardag van vader Helge Klingelfeldt. Het feest loopt echter volledig uit de hand als zoon Christiaan besluit zijn gruwelijke geheimen met het gezelschap te delen.
De toneelversie in 2002 werd geregisseerd door Willem van de Sande Bakhuyzen, die drie jaar later overleed. Het is niet bekend wie de nieuwe versie gaat regisseren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
1 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.
4 uur geleden