Hammerstein definitief geschrapt als advocaat
UTRECHT (ANP) - Het Hof van Discipline heeft oud-advocaat Oscar Hammerstein geschrapt van het tableau na meerdere klachten, onder anderen van wijlen Peter R. de Vries. Dat houdt in dat hij niet meer kan besluiten terug te keren in het vak. De klachten gingen onder meer over het schenden van zijn geheimhoudingsplicht.
Hammerstein lekte de naam van De Vries, vertrouwenspersoon van kroongetuige in het Marengo-proces Nabil B., aan Telegraaf-journalist John van den Heuvel. Dit omschrijft het Hof van Discipline, die erop wijst dat de oud-advocaat als geen ander weet welke veiligheidsrisico's de Marengo-zaak met zich meebrengt, als "onbetamelijk".
Andere klagers waren Nabil B. zelf en advocaat Khalid Kasem (momenteel tv-presentator). Zo verstrekte de oud-advocaat details over B. en over de Marengo-zaak in een interview met het AD, waarmee hij volgens het hof zijn geheimhoudingsplicht schond. Hammerstein zei onder meer dat hij door toedoen van Peter R. de Vries was gestopt als raadsman van de kroongetuige. Hij opereerde toen nog anoniem. Tegen de krant liet hij zich ook uit over Kasem, over wie hij zei dat die volgens het Openbaar Ministerie banden zou hebben met Ridouan Taghi.
De Raad voor Discipline schrapte Hammerstein al eerder en de oud-advocaat ging hiertegen in beroep bij het hof. Tegen de beslissing van het hof is geen beroep meer mogelijk. Hammerstein ging in 2021 met pensioen als advocaat.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans heeft als reactie op de verhoging van de zorgpremie door verzekeraar DSW herhaald dat er maatregelen nodig zijn om "de zorg betaalbaar en toegankelijk te houden". De "aanhoudende groeiende vraag naar zorg en de stijgende lonen en prijzen" zijn volgens haar belangrijke oorzaken van de gestegen zorgkosten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het feit dat veel websites offline zijn gehaald vanwege twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP "heeft impact in onze digitale samenleving", aldus justitieminister David van Weel. Het is de eerste reactie van het kabinet, op het moment dat er al een oplossing beschikbaar is gesteld door PHP.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
4 uur geleden