Hammerstein definitief geschrapt als advocaat
UTRECHT (ANP) - Het Hof van Discipline heeft oud-advocaat Oscar Hammerstein geschrapt van het tableau na meerdere klachten, onder anderen van wijlen Peter R. de Vries. Dat houdt in dat hij niet meer kan besluiten terug te keren in het vak. De klachten gingen onder meer over het schenden van zijn geheimhoudingsplicht.
Hammerstein lekte de naam van De Vries, vertrouwenspersoon van kroongetuige in het Marengo-proces Nabil B., aan Telegraaf-journalist John van den Heuvel. Dit omschrijft het Hof van Discipline, die erop wijst dat de oud-advocaat als geen ander weet welke veiligheidsrisico's de Marengo-zaak met zich meebrengt, als "onbetamelijk".
Andere klagers waren Nabil B. zelf en advocaat Khalid Kasem (momenteel tv-presentator). Zo verstrekte de oud-advocaat details over B. en over de Marengo-zaak in een interview met het AD, waarmee hij volgens het hof zijn geheimhoudingsplicht schond. Hammerstein zei onder meer dat hij door toedoen van Peter R. de Vries was gestopt als raadsman van de kroongetuige. Hij opereerde toen nog anoniem. Tegen de krant liet hij zich ook uit over Kasem, over wie hij zei dat die volgens het Openbaar Ministerie banden zou hebben met Ridouan Taghi.
De Raad voor Discipline schrapte Hammerstein al eerder en de oud-advocaat ging hiertegen in beroep bij het hof. Tegen de beslissing van het hof is geen beroep meer mogelijk. Hammerstein ging in 2021 met pensioen als advocaat.
Meer uit Binnenland
LOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse grimeur Arjen Tuiten heeft in de nacht van zondag op maandag een Emmy Award gewonnen voor zijn werk aan een aflevering van de hitserie The Pitt. De 45-jarige make-upartist maakte voor de laatste aflevering in het tweede seizoen, waarin een keizersnede wordt verricht, een realistische replica van het lichaam van de patiënt.
3 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - Stichting Massaschade & Consument gaat Snapchat aanklagen. Het is de tweede keer in korte tijd dat een Nederlandse claimstichting een rechtszaak aanspant tegen het socialemediaplatform.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Wereldhavendagen in Rotterdam hebben meer dan 380.000 bezoekers getrokken. De organisatie van het driedaagse maritieme evenement spreekt van grote drukte, met volle tribunes en volgeboekte excursies. De show op zaterdagavond, die vaak als hoogtepunt wordt gezien, trok tienduizenden bezoekers. Op het programma stonden daar onder meer een verlichte schepenparade, diverse optredens vanaf een vrachtschip en een vuurwerkshow.
13 uur geledenHITZACKER (ANP) - Koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en prins Constantijn hebben zondag een bezoek gebracht aan Hitzacker, de geboorteplaats van prins Claus. Het bezoek aan Duitsland was ter gelegenheid van de 100e geboortedag van de in 2002 overleden prins. Het drietal poseerde onder meer voor een borstbeeld van Claus, dat in 2005 werd onthuld door toenmalig koningin Beatrix.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn zondagmiddag de slachtoffers herdacht van de ramp in Nepal. De organisatie van de herdenkingsbijeenkomst is tevreden over de opkomst. Tussen de 200 en 300 mensen waren aanwezig bij de herdenking op de Dam, zegt organisator Shashi Paudyal. "Het is een ramp die zijn weerga niet kent en die diepe sporen nalaat." Bezoekers uit de Nederlandse en de Nepalese gemeenschap kwamen volgens hem hun solidariteit betuigen.
16 uur geledenMIDDENBEEMSTER (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in Middenbeemster een 65-jarige dode vrouw gevonden in een woning aan de Loeffendijk. Een 29-jarige man uit Middenbeemster is aangehouden, meldt de politie.
19 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Voor het grove geweld eerder deze week in het Gelderse Overasselt is een nieuwe aanhouding verricht. Het gaat om een 26-jarige Belg, meldt de politie. Hij is vrijdag aangehouden in Amsterdam.
21 uur geleden